Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Dorim sa anuntam toti proprietarii de E53, E60, E70 si E 90 ca in perioada 25.04.2012 - 25.07.2012 beneficiaza de un discount la piese de schimb originale BMW achizitionate de la un dealer Automobile Bavaria Group.

Acest discount este cuprins intre 15 % si 25 %, in functie de vechimea masinii, si se acorda numai in cazul in care piesele achizitionate se monteaza la dealerul respectiv.

 

Pentru informatii si detalii, va rugam sa contactati oricare dealer din reteaua Automobile Bavaria Group pe pagina www.bmw-bavaria.ro.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

e46 nu se mai fabrica, aveti si voi dreptate...o masina noua are nevoie de putine piese, dar scumpe. Una veche, de multe piese, unele la fel de scumpe ca la o masina noua. Ce bani ati face daca ati pune logistica la treaba si ati avea un director de AS adevarat. :thumbsup:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai ce "castigi" la achizitia pieselor, dai inapoi (plus ceva peste) la manopera!

 

Buna ziua,

 

Nu este un calcul matematic corect.

Manopera + piese fara discount > manopera + piese cu discount.

Un exemplu pentru un E90 mai vechi de 2010: Manopera inlocuit ulei cva + baie ulei cva (are filtrul incorporat) = 298 manopera + 1682 (ulei cva + baie ulei) ron (tva inclus)

Cu discount de 25 % aferent acestei masini piesele costa 1261 ron (tva inclus), deci o valoare mai mare decat manopera.

Va astept cu o serie de sasiu si cu reparatia necesara si va trimit o proforma.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

e46 nu se mai fabrica, aveti si voi dreptate...o masina noua are nevoie de putine piese, dar scumpe. Una veche, de multe piese, unele la fel de scumpe ca la o masina noua. Ce bani ati face daca ati pune logistica la treaba si ati avea un director de AS adevarat. :thumbsup:

 

 

Buna ziua,

 

Nici E90 nu se mai fabrica. Din punct de vedere al componentelor de mecanica E46 si E90 au un numar similar de piese. De exemplu, la E46 cedau destul de repede bucsile de bascula care costa 649 ron setul (tva inclus)iar la E90 cedeaza din aceleasi drumuri, bucsile de la bratele superioare care costa 370 ron setul (tva inclus).

Altfel este in cazul componentelor electrice / electronice, E90 are mult mai multe actuatoare electrice si module electronice decat E46.

O sa luam in considerare si sugestia Dvs cu privire la oferta pentru E46. Detineti un astfel de model ? Doriti o proforma pentru o reparatie?

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

corect, nici e90 nu se mai fabrica, dar nici f30 nu se prea vand...nu trebuie luat in calcul e46 pentru oferta in discutie, nu asta sugeram. Insinuam ca masura unei abordari de mass market, in sensul ca posesorii de e46 inca au o pondere majoritara fata de restul modelelor, coroborata cu o politica sanatoasa din punct de vedere logistic si al preturilor, ar putea avea avantaje majore pentru orice reprezentanta.

Asa am gasi masini mai bune si mai sigure pe piata, iar ca si efect pe termen lung, BMW ar fi apreciat ca o masina mult mai fiabila si ar confirma apartrenenta in clasa premium.

On topic: pentru fz00031, care ar fi devizul pentru schimbarea bratelor fata, a bucsilor diferentialului si a pieselor 4, 6,,7 si 8 din diagrama?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AV51&mospid=47644&btnr=25_0375&hg=25&fg=05

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Mda , daca tot se raspunde pe aici , de fapt ne e cam teama sa calcam prin reprezentante , poate fi si un discount generos , dar daca e conditionat de montarea la voi nu e prea profitabil . Sunt destule povesti horror pe forumul asta , destule din urban legends cat sa faca pe multi sa stea departe de AB . Oricum e surprinzatoare aparitia pe aici dupa atatia ani in care practic nu a raspuns nimeni la nici o solicitare sau reclamatie . Cel putin AB nu , alti dealeri s-au purtat ceva mai civilizat :) Si ca sa fiu ontopic totusi nu s-ar putea vinde piesele cu discount si atat ? Garantia oricum e valabila doar la montaj in service autorizat . totusi :goodjob:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mda , daca tot se raspunde pe aici , de fapt ne e cam teama sa calcam prin reprezentante , poate fi si un discount generos , dar daca e conditionat de montarea la voi nu e prea profitabil . Sunt destule povesti horror pe forumul asta , destule din urban legends cat sa faca pe multi sa stea departe de AB . Oricum e surprinzatoare aparitia pe aici dupa atatia ani in care practic nu a raspuns nimeni la nici o solicitare sau reclamatie . Cel putin AB nu , alti dealeri s-au purtat ceva mai civilizat :) Si ca sa fiu ontopic totusi nu s-ar putea vinde piesele cu discount si atat ? Garantia oricum e valabila doar la montaj in service autorizat . totusi :goodjob:

 

 

probabil ca interesul este cauzat de ce o sa se intample de la 01.01.2013

de atunci nu o sa mai fie service-area in garanatie la reprezentatnt si cu piese originale ;)

Link to comment
Share on other sites

pe cine stii tu cu e46 care isi repara masina cu piese OEm in reprezentanta... :), eu nu cunosc nici unul.

Sunt putini si aia care se duc cu masini relativ noi dar iesite in garantie dapoi, masini de 8 ani +..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,m-ar interesa modulul de la farurile adaptive,cel din far.Pret modul+montaj.

Seria PS20638.Merci.

 

Buna ziua,

 

Modulul este 526,47 ron iar manopera pentru inlocuirea acestuia 87,85 ron. Preturile sunt cu tva si fara discountul de 25 % la piese daca se va monta la noi.

Piesa este pe stoc la AB Baneasa.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

corect, nici e90 nu se mai fabrica, dar nici f30 nu se prea vand...nu trebuie luat in calcul e46 pentru oferta in discutie, nu asta sugeram. Insinuam ca masura unei abordari de mass market, in sensul ca posesorii de e46 inca au o pondere majoritara fata de restul modelelor, coroborata cu o politica sanatoasa din punct de vedere logistic si al preturilor, ar putea avea avantaje majore pentru orice reprezentanta.

Asa am gasi masini mai bune si mai sigure pe piata, iar ca si efect pe termen lung, BMW ar fi apreciat ca o masina mult mai fiabila si ar confirma apartrenenta in clasa premium.

On topic: pentru fz00031, care ar fi devizul pentru schimbarea bratelor fata, a bucsilor diferentialului si a pieselor 4, 6,,7 si 8 din diagrama?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AV51&mospid=47644&btnr=25_0375&hg=25&fg=05

 

Multumesc!

 

Buna ziua,

 

Veti primi astazi o proforma pe pm cu oferta solocitata. Am sa trimit oferta catre cei responsabili, pentru a va oferi un pret atractiv chiar daca pentru moment nu avem oferta la E46.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

corect, nici e90 nu se mai fabrica, dar nici f30 nu se prea vand...nu trebuie luat in calcul e46 pentru oferta in discutie, nu asta sugeram. Insinuam ca masura unei abordari de mass market, in sensul ca posesorii de e46 inca au o pondere majoritara fata de restul modelelor, coroborata cu o politica sanatoasa din punct de vedere logistic si al preturilor, ar putea avea avantaje majore pentru orice reprezentanta.

Asa am gasi masini mai bune si mai sigure pe piata, iar ca si efect pe termen lung, BMW ar fi apreciat ca o masina mult mai fiabila si ar confirma apartrenenta in clasa premium.

On topic: pentru fz00031, care ar fi devizul pentru schimbarea bratelor fata, a bucsilor diferentialului si a pieselor 4, 6,,7 si 8 din diagrama?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AV51&mospid=47644&btnr=25_0375&hg=25&fg=05

 

Multumesc!

 

Buna ziua,

 

Am omis sa va intreb care brate fata doriti sa inlocuiti, superioare (cele cu bucsa mare) sau inferioare ?

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Doream pretul final cu discountul dvs.Am sunat ieri la Bmw Otopeni la piese si nu stiau nimic de aceste discounturi.

 

Buna ziua,

 

Pret piesa cu discount:526 - 25% = 394.5 ron

Pret cu montaj= 482.35 ron cu tva.

 

Este posibil sa fi discutat cu un coleg de la Otopeni care a fost in concediu si nu stia de oferta. Ne cerem scuze.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Am omis sa va intreb care brate fata doriti sa inlocuiti, superioare (cele cu bucsa mare) sau inferioare ?

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

 

 

Imi cer scuze. Era raspunsul pentru un domn cu E90.

Indata ce am un raspuns cu privire la posibilitatea unui pret atractiv, va informez.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Doream pretul final cu discountul dvs.Am sunat ieri la Bmw Otopeni la piese si nu stiau nimic de aceste discounturi.

 

Buna ziua,

 

Daca va hotarati sa il inlocuiti, va rog sa imi dati un pm inainte de a ajunge la service.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

corect, nici e90 nu se mai fabrica, dar nici f30 nu se prea vand...nu trebuie luat in calcul e46 pentru oferta in discutie, nu asta sugeram. Insinuam ca masura unei abordari de mass market, in sensul ca posesorii de e46 inca au o pondere majoritara fata de restul modelelor, coroborata cu o politica sanatoasa din punct de vedere logistic si al preturilor, ar putea avea avantaje majore pentru orice reprezentanta.

Asa am gasi masini mai bune si mai sigure pe piata, iar ca si efect pe termen lung, BMW ar fi apreciat ca o masina mult mai fiabila si ar confirma apartrenenta in clasa premium.

On topic: pentru fz00031, care ar fi devizul pentru schimbarea bratelor fata, a bucsilor diferentialului si a pieselor 4, 6,,7 si 8 din diagrama?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AV51&mospid=47644&btnr=25_0375&hg=25&fg=05

 

Multumesc!

 

 

Buna ziua,

 

V-am trimis proforma pe pm.

Aveti 15 % la toata lucrarea, piese si manopera.

 

O zi buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.