Jump to content

6 cabrio


corado

Recommended Posts

Salutare!

 

Desi mai are topic pe acest forum si nu s-au dezbatut prea multe comentarii (lipsa de timp a fratelui meu) m-am hotarat sa ii fac un topic nou, avand in vedere ca am intrat in posesia ei:

Masina in cauza este un BMW 630i achizitionata in familie prin 2009 cu 0 km de la Bavaria Automobile.Masina a stat in garaj mai mult fiind folosita ca masina "de duminica" iar km sunt facuti in mare parte de mine.

 

Model:facelift e64

Motor: 3000 cmc 6 cilindri in linie 272 cp

Cutie de viteze: manuala

Dotari:

-Navigatie mare

-dublu climatronic

-i-drive

-senzori de parcare fata/spate

-senzori lumina/ploaie/pneuri

-Scaune sport electrice piele naturala incalzite, cu memorie

-Volan sport cu comenzi

-DVD player

-CD changer

-bixenon + LED

-angel eyes DRL

-proiectoare ceata

-jante 19 vara/jante 17 iarna (Potenza vara/Blizak iarna)-runflat

-buton Sport (modifica dinamica masinii)

-sisteme control tractiune

-oglinzi incalzite/heliomante/pliere electrica

-soft top pliere electrica

 

Cam astea sunt dotarile pe care mi le aduc aminte...daca mai e ceva...revin :p (scuzati calitatea pozelor...momentan astea le-am gasit in calculator..sunt facute cu telefonul :p) Cand o sa am timp sper sa ii fac un photo shooting adevarat :) (poate ma ajuta vreun coleg de pe forum :p)

Sunt fan BMW (masinile detinute de mine pana acum fiind un 525 tds e39 (pe care il am si acum, ma rog...l-am "pasat" lu' tata, 525 d touring e39 M paket, 520d e60 LCI, X5 3.0d dupa care am "tradat" brandul cu un GOLF GTI DSG, dar am revenit la prima dragoste si anume BMW! (o sa atasez niste poze si cu ele))

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

ok, pozele cu ferrari, porsche, vila, ce rost au ?

 

Pai in poza respectiva apare fostu 525 e39 si e60u pe care l-am avut..sunt poze vechi ce le am prin calculator....nu am altele momentan..Am deranjat in vreun fel?

 

ai avut f430 si porsche?

 

 

Porsche nu am...fratele meu are 2..

In schimb am avut ocazia sa conduc un F430 pe circuit :)

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

 

 

Desi mai are topic pe acest forum si nu s-au dezbatut prea multe comentarii (lipsa de timp a fratelui meu) m-am hotarat sa ii fac un topic nou, avand in vedere ca am intrat in posesia ei:

 

 

 

pai si ai cumparat-o de la el ?

 

Se pare ca da.

Link to comment
Share on other sites

E un GT, e grea, are performante decente, dar se axeaza mai mult pe confort, fiind cabrio e misto de mers relax...sa admiri, "mama natura":)).Acum ii simt lipsa DSG-ului din GTI...mi-ar fi placut 6-ele sa fie automat..

Am avut ocazia sa conduc multe supercaruri printre care F430, Gallardo, R8, 911, etc. poate de aia nici pe mine nu ma mai impresioneaza nu stiu ce masini... dar sunt mult peste un seria 6 M6 (de aici si diferenta de pret) :)..oricum dintre toate doar 911 mi se pare day 2 day drive..in rest sunt obositoare..si parerea mea e ca sunt folosite ca masina de weekend..

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina. mie se pare normal, cand ai asa ceva, sa te dai cu gel de par din belsug, din cel bun, sa-ti pui niste ochelari misto de soare si sa iesi la agatat. ce dumnezeu, toti suntem odata tineri!

 

Mersi Similea! Am cam ramas fara gel :D (sa nu ma auda prietena :p )

 

misto masinile, sa le birjaresti cu placere si pe cele ce vor veni !

 

10x! :)

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.