Jump to content

6 cabrio


corado

Recommended Posts

Da, intradevar misto semnatura...observ ca esti biker...si ai un cal naravas...:) te-am subestimat cu termenul de "baietas"...dar nu am incercat sa dau lectii nimanui...nici nu ma aflu in postura de a da lectii....dar vad ca tu imi dai mie...si nu ma supar..accept sa primesc sfaturi..daca te pricepi...in loc sa faci pe jmekeru... V8 must have...pentru cine must have?(observ accelartie la 645i 0-100 in 5.6 sec....a meu face in 6 sec...daca iti permiti consumul si intretinerea...bv tie...dar nu e un must have pt nimeni...probabil ca daca puneau motor de 2.0 d...se vindea si ala)....e un forum public...toata lumea poate sa isi dea cu parerea :) mie sincer daca nu imi place ceva...ma abtin sa comentez..

 

Drumuri bune!

Edited by corado
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aaa, invatacelul e pustanul care a cumparat sesaru lui Oprescu. Ia nu-l mai invatati voi pe el, mai anonimilor !

 

Pe topic-ul de prezentare al unu seria 6, se gaseste el sa faca motocicleta omului trompeta. Pai si de ar fi cu adevarat trompeta, din bun simt doar si tot ti-ai tine parerea ptr tine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu fac pe smecherul sub nici o forma si aduc argumente.Fiecare merge cu ce il face sa se simta bine,atat ca datele date despre motocicleta au fost total aberante si am simtit nevoia sa corectez.

15000RPM- turatia maxima din bord,in nici un caz nu va ajunge acolo doar cu o evacuare.

300kmph?Doar din evacuare tinand cont(,) ca atunci cand a fost noua nu depasea 250.

0-100sub 3 sec? cu 100cp si destul de grea....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KIP are dreptate, ai fi putut sa argumentezi mai diplomatic! Poate pentru unii e trompeta masina(motorul in speta) altcuiva, dar pentru respectivul e a lui si inseamna mult pentru el si asta ar trebui toti sa respectam! Intotdeauna va fi unul cu un motor mai tare, o masina mai tare, samd...hai sa fim respectuosi unii cu ceilalti si sa nu ne jignim, mai ales jucariile, asta doare tare!
Link to comment
Share on other sites

*-Unde am scris 0-100 km/h sub 3 sec? (stock face suta in 3.2 sec..)

*-merge turatia pana in capat..mai exact 15 000 rpm in prima treapta 110 km/h...are cutia modificata

*-asa e...stock are o viteza maxima de 244 km/h....eu personal am reusit sa merg 270 km/h pe ceas (9000 rpm) mai tare nu am mers pentru ca imi e frica...

 

cum ziceam...nu sunt impatimit...e doar un hobby...iar specificatiile nu le-am scos din burta.

Link to comment
Share on other sites

10Q! :)

 

Honda cbr 600 F2 custom

(Arrow racing exhaust, racing brembo brakes, STM racing clutch anti-dribbling, secvential racing gearbox, ultra grip racing tyres, japan made custom NGK sparks, MOTUL racing oil)

specs:

1st gear-110 km/h@15 000 RPM

0-100 km/h-3.1 sec

0-200 km/h-9 sec

max spd@300 km/h

Din pacate cutia de viteze nu are nici o legatura cu limitarea turatiei.

Si aici inchei "polemica" :drinks:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

corado - hai sa nu iti poluam topicul si mai mult, e problema lui daca are ceva de demonstrat sau va intalniti la o sesiune de curse legale daca e chiar asa de important pentru voi, desi banuiesc ca pentru tine nu este!

 

Mersi frumos....eu nu incerc sa demonstrez nimic :p raspundeam postarilor acide...asa e pentru mine nu sunt importante aceste draguri...:) it's just 4 fun...(imi pare rau ca am suparat niste baieti cu supercaruri :p)

Multumesc celor care stiu sa vorbeasca si au primit educatie acasa..:)

Repet...imi place ca putem avea toti o parere fie ea de lauda sau de dezarpeciere...nu toti trebuie sa avem aceleasi gusturi...dar imi pare rau ca unii jignesc...eu nu am atacat pe nimeni.

 

 

 

"Din pacate cutia de viteze nu are nici o legatura cu limitarea turatiei."

 

Incerc sa inteleg ce spui...doar ca...daca vitezele sunt mai lungi (cutia fiind alta) nu e normal ca atunci cand ai o turatie de 12 000 rpm sa zicem...sa ai o viteza de deplasare mai mare decat in forma stock? (putem dezbate subiectul pe PM daca vrei) n-are sens sa suparam moderatorii cu posturi off-topic

Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

KIP are dreptate, ai fi putut sa argumentezi mai diplomatic! Poate pentru unii e trompeta masina(motorul in speta) altcuiva, dar pentru respectivul e a lui si inseamna mult pentru el si asta ar trebui toti sa respectam! Intotdeauna va fi unul cu un motor mai tare, o masina mai tare, samd...hai sa fim respectuosi unii cu ceilalti si sa nu ne jignim, mai ales jucariile, asta doare tare!

 

6`le cabrio e o masina super, chiar si cu 3.0i.

Lasati draq fitzele astea de 2 lei cu V8 dom`ne ca altfel iti sta in gat. Nu va mai place sunetul de L6 de la BMW, pasionatilor?

630i cabrio manual are 1815kg si face 0 - 100km/h in 6.70s [onorabil as spune.]

645i coupe manual are 1690kg si face 0 - 100km/h in 5.6s

 

Dar sa nu uitam ca acest cabrio a aparut in 2007, iar coupe-ul in 2003. Si in plus, senzatia din cabrio e cu totul alta.

 

Asa ca nu-l mai intepati pe colegul cu replici rautacioase. Masina arata super, din ce se vede aici o intretine f bine si e virginica dpdv al rulajului. Asa ca urati-i multi km inainte fara probleme si lasati prosteala. Pe forumurile din afara nu veti vedea la topicuri de prezentari replici de genul "daca nu e V8 nu se poate merge cu ea, etc, ia-o si da-i foc"

 

@Aleksrsss - vezi ca sunt niste filme pe youtube cu un nebun care are o busa turbo de 500 de cai [una verde], da-i si lui niste commenturi ca sunt trucate filmele lui :)

Edited by kristal_madness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai nu cred ca ar avea sens sa minta proprietarul...oricum se poate verifica...doar are factura...era folosita ca masina de weekend..la cati km are :))...asa ne putem da toti cu parerea....avand in vedere ca aia e automata...de ce sa nu crezi ca a fost 100 k? In urma cu vreo doua luni am vazut un 650i coupe la MHS 110 mii fara tva :D Edited by corado
Link to comment
Share on other sites

Misto masina, arata bine pe alb,imi plac si jantele. Motorul... ce sa zic de el,e cat trebuie,daca era v8 simteai diferenta doar la sunet,impozit..taxe,consum etc. Oricum vorba ta asta e masina sa mergi lejer cu ea,sa admiri peisajul,nu sa faci burnout si liniute . Sa ai noroc de ea. Edited by Bmw32oCi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.