Jump to content

my bmw 535d


lexius

Recommended Posts

Salutare am decis sa deschid acest topic pentru ca in sfirsit sunt mandru de bmw meu,, deci e vorba despre 2005 bmw 535d 272cp, sa recunosc este ca am cumparat putin sub pret si totul era peste cap dar in final sunt mandru de el ca e al meu si lam pus la punct dupa multe topicuri deschise multa bataie de cap si fffff multe piese schimbate.

deci dupa ce am schimbat toate 6 injectoare, bujiile, anulat filtru particule, schimbat catalizator, plus multe garnituri schimbat filtre, ulei, ulei cutie, schimbat galeria vacuare, curatat galeria admisie, egr. ffffff multe teste in total azi am calculat 5400 de euroi incet incet sau adunat dar macar am puso la punct,,

Acum am jante pe 17 si as vrea sa pun pe 16 dar am inteles ca trebe sa schimb discurile de frina ca nu intra jante de 16,, se merita oare,,

Link to comment
Share on other sites

asteptam si poze...nu ai cum sa pui discuri de frana mai mici pentru ca automat te expui unor riscuri, ai face un downgrade sistemului de franare si implicit masinii, e prima data cand aud asa ceva... :frantics: , lumea cauta sa puna discuri mai mari pentru a creste eficienta iar tu vrei sa faci invers...care e problema cu jantele de 17"? sa nu imi spui ca lipsa de confort...sunt destui care merg cu 17, 18, 19 si nu se mai vaita, lasa masina cum e si baga banii in altele, nu intr-un sistem de franare subdimensionat...
Link to comment
Share on other sites

Cand ai cumparat masina de a trebuit sa schimbi toate injectoarele??

 

Sa te bucuri de ea ca tot ai bagat ceva banuti.

dupa ce am luato la vreo 1000 de km prin slovenia a inceput sa faca figuri,, pe cand am ajuns in franta erau 2 moarte si inca 2 care nu lucrau cum trebe asa ca mecanicu a zis sa le schimb toate daca tot a desfacut acolo asa ca leam schimbat

 

asteptam si poze...nu ai cum sa pui discuri de frana mai mici pentru ca automat te expui unor riscuri, ai face un downgrade sistemului de franare si implicit masinii, e prima data cand aud asa ceva... :frantics: , lumea cauta sa puna discuri mai mari pentru a creste eficienta iar tu vrei sa faci invers...care e problema cu jantele de 17"? sa nu imi spui ca lipsa de confort...sunt destui care merg cu 17, 18, 19 si nu se mai vaita, lasa masina cum e si baga banii in altele, nu intr-un sistem de franare subdimensionat...

am intrebat doar ca am un set de jante pe 16 misto si am incercat sa le pun dar nu intra acolo,,

 

din ce poze? :blink:

 

bre lexius,respekt,da cum de te ai razgandit?parca ziceai pa undeva ca bmw e un jeg de masina

adevarul e ca ma cam dezamagit masina asta,, am avut mai multe tipuri bmw dar benzinare cu care nu prea am avut treaba doar garnitura de chioloasa si la x5 si 745 am zis sa iau unu diesel dar si asta ma cam dezamagit din punct de vedere cheltueli,,, urmatoarea masina incepe cu m....s si ii spunne regele soselelor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare am decis sa deschid acest topic pentru ca in sfirsit sunt mandru de bmw meu,, deci e vorba despre 2005 bmw 535d 272cp, sa recunosc este ca am cumparat putin sub pret si totul era peste cap dar in final sunt mandru de el ca e al meu si lam pus la punct dupa multe topicuri deschise multa bataie de cap si fffff multe piese schimbate.

deci dupa ce am schimbat toate 6 injectoare, bujiile, anulat filtru particule, schimbat catalizator, plus multe garnituri schimbat filtre, ulei, ulei cutie, schimbat galeria vacuare, curatat galeria admisie, egr. ffffff multe teste in total azi am calculat 5400 de euroi incet incet sau adunat dar macar am puso la punct,,

Acum am jante pe 17 si as vrea sa pun pe 16 dar am inteles ca trebe sa schimb discurile de frina ca nu intra jante de 16,, se merita oare,,

 

Pretul acela bun cu care ai cumparat-o se pare sa fie cauza problemelor.Din cate spui, cred ca daca mai puneai jumate din cat ai bagat in ea luai una in stare buna.

Link to comment
Share on other sites

pai lexius, dai reply si ai un buton in stanga jos, sub casuta in care scrii, albastru asa. Pe buton scrie "Click to Attach Files", dai click pe el si alegi ce poze vrei din calculatorul tau, apoi dai add reply cum faci de obicei cand postezi.

 

Vezi sa nu fie mari pozele, altfel nu le ia, eventual sa fie 800X600 de exemplu.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

nu arata rau...ce-i cu luftul intre capota fata si bara? pare a fi un luft si intre bara si faruri, cred bara nu-i bine fixata...evacuarile par cam afumate...hai sa vedem si interiorul :thumbsup: , cati km are? Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

nu arata rau...ce-i cu luftul intre capota fata si bara? pare a fi un luft si intre bara si faruri, cred bara nu-i bine fixata...evacuarile par cam afumate...hai sa vedem si interiorul :thumbsup: , cati km are?

bara nui fixata cum trebe e bara tip m si nu au fixato cum trebe,, tobele sau afumat de cand am avut probleme cu injectoarele acum nu mai scoate un gram de fum,, o sa fac niste poze si la interior numai sa fac putin curat

Link to comment
Share on other sites

bara nui fixata cum trebe e bara tip m si nu au fixato cum trebe,, tobele sau afumat de cand am avut probleme cu injectoarele acum nu mai scoate un gram de fum,, o sa fac niste poze si la interior numai sa fac putin curat

nici macar dupa anularea filtrului de particule? am vz multe masini cu filtrul anulat. si cam fumegau toate! cati km are masina acum?

Link to comment
Share on other sites

diesel sa nu fumege nu am prea vazut, chiar si astea Euro5 mai dau cate un puf la o talpa mai grea, la asta cu DPF-ul anulat sigur iese cate ceva, dar nu-i asta o problema...important e sa mearga masina cum trebuie!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.