Jump to content

Lansare M3 F30/F32?


Ady320Cd

Recommended Posts

As dori sa stiu si eu daca fost anuntata data de lansare a noii generatii de M3, stie cineva? Am aruncat o privire pe net, insa nu am gasit decat speculatii.

 

Ma iertati daca a mai fost deschis un topic cu acest subiect. Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Esti nerabdator sa-l cumperi? happy.png

DA :w00t: !!!

 

Lasand gluma la o parte, vreau macar sa-mi delectez privirea cu el!! :LMAO: Sunt curios ce specificatii va avea, cum arata etc. Nici vorba de bani sa-mi cumpar asa ceva, de intretinere nici nu are rost sa mai vorbim. Eventual un Seria 3 F30 peste cativa ani, dar in nici un caz un M.

 

@ Tudy_2dy Merci de raspuns!

Edited by Ady320Cd
Link to comment
Share on other sites

...si asta inseamna ca sterge pe jos cu el? este bine stiut faptul ca M3-ul este mai a driver oriented car decat RS5-ul, sau in general BMW decat Audi si la capitolul asta BMW a ramas etalon, insa sa afirmi ca sterge pe jos cu el inseamna ca esti intr-o gaura neagra a necunoasterii... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

corect.insa degeaba va duelati in clipuri,e clar ca sunt si interese de multe ori in emisiunile astea.

 

totusi,desi noul rs5 are mai multi cai,tractiune integrala,nu reuseste sa si atinga scopul declarat,de a surclasa m3 ul

 

sa vedem ce aduce noul model bmw

Link to comment
Share on other sites

corect.insa degeaba va duelati in clipuri,e clar ca sunt si interese de multe ori in emisiunile astea.

 

totusi,desi noul rs5 are mai multi cai,tractiune integrala,nu reuseste sa si atinga scopul declarat,de a surclasa m3 ul

 

sa vedem ce aduce noul model bmw

Foarte bine spus! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

da, M-ul ramane in continuare o masina orientata catre sofer, insa nu orice sofer scoate din ea ce-i mai bun, ce vedem noi prin clipuri si prezentari sunt teste pe pista/drumuri libere cu piloti, viata reala e mult diferita....pentru mine acolo conteaza cel mai mult, nu timpii de pe pista...

 

tudy - ai condus vreodata un M3 sau un M?

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Ca scoate Audi un timp mai rapid decat BMW sau invers pe Nurburgring sau mai stiu eu unde, nu e deloc relevant. Majoritatea dintre noi, cei de pe forum, iubim BMW si cu siguranta am alege M3-ul daca am avea posibilitatea si sunt convins ca nu prea intereseaza pe nimeni ca una din ele este mai rapid cu o secunda sau doua pe circuit decat cealalta. Ambele sunt masini bune, tine doar de gusturi in final. Edited by Ady320Cd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sint si eu foarte interesat de noul M3 ... revenirea la 6 cilindri ...triturbo si asta pe fondul nevoii de a creste performantele ...hmmm , va fi foarte interesant de vazut...

 

Si referitor la ce se spunea ceva mai sus ... eu unul sint un admirator al celor trei marci nemtesti , le apreciez ...insa pt mine ca si alegere personala BMW este si va fi mereu cel mai bun...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce e asa fascinant la un L6 turbo? Mi se pare mult mai interesant actualul V8 aspirat pt un M3. Dar politica de downsizing, ursul polar si blablabla au dus la acest L6 turbo. Sunt foarte curios ce motor va avea un M3 peste 10ani.

Referitor la M3 vs RS5 alegerea e clar subiectiva, cine dracu cumpara o masina pentru ca e mai rapida decat concurenta cu 2 secunde pe Nurburgring sau pentru ca are 0-100 in 4.9s in loc de 5s. :blink:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.