Jump to content

vand trimuri Alu-Look


Calin SL

Recommended Posts

Am verificat codurile, sunt de la usile din partea dreapta si original au fost myrtle-fine wood trim, alea mahon. Inseamna ca sunt revopsite.

nu sunt revopsite.Nu ai cum sa le revopsesti in aluminiu .Eu am bagat codurile alea in google si am gasit pe ebay exact aluminiu.

ia vezi

http://www.ebay.de/itm/Tuerleiste-Leiste-innen-HL-BMW-E46-51418200753-318i-AL31-/140446886873

Edited by Calin SL
Link to comment
Share on other sites

CALIN

Intra pe realOEM sau bmwfans.info si scrie codul, totusi sunt site-urile pe care poti verifica orice cod de piesa BMW. Eu am pe masina mahon si am verificat, codurile comunicate de tine sunt exact ce am eu, adika mahon. Eu as vrea sa le cumpar, pt ca vreau neaparat trimuri ALU SAULEN , nu merg astea mahon pe interiorul meu sport, dar greu gasesti trimuri aluminiu veritabil. Daca sunt aluminiu ar trebui sa se vada de la o posta, plus ca mai au si niste striatii verticale foarte fine. Astept raspuns. Multumesc. Scuze pt frecus, dar nah, se mai intampla :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Intra pe realOEM sau bmwfans.info si scrie codul, totusi sunt site-urile pe care poti verifica orice cod de piesa BMW.

daca sunt vopsite cu aluminiu ,eu imi tai gatul !

sunt asa din fabrica.Poate ca e plastic imbracat in aluminiu,dar daca e asa,e din fabrica!

am vazut si eu ce zici,am verificat inainte

'e gresit acolo,pe realoem !

Uite,spre exemplu,cel de la schimbator are codul 51168211465 asta corespunde cu "GRAPHIT MATT" :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Pai GRAPHIT MATT e alta mancare de peste CALIN, nu e ALUMINIU. Si astia de pe real OEM sau bmwfans.info nu gresesc cu codurile niciodata. Ce ai tu este plastic vopsit ,nicidecum aluminiu, le cunosc, stiu despre ce e vorba. Multumim, spor la vanzare :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Ce ai tu este plastic vopsit ,nicidecum aluminiu, le cunosc, stiu despre ce e vorba.

stii mai bine ca mine din ce sunt facute trimurile mele ?

eu ma uit la ele de doua zile si pe-o partte si pe alta, si bag mana in foc ca sunt din aluminiu.......

esti remarcabil :Devil:

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te superi acum, pt ca cineva a lamurit ceva.Daca vrei sa verifici, du-te pe bmwfans.info, acolo iti da si preturile in EURO, astea graphit matt sunt cele mai ieftine, sunt de 3 ori mai ieftine decat cele din aluminiu. Sunt trimuri de plastic vopsite. Apropos, ca vad ca esti vanzator autorizat, imi trebuie o capota de e46 fl 2002, culoarea titan silber metalic, echipata sau goala. MS
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te superi acum, pt ca cineva a lamurit ceva.

nu m-am suparat ,pt ce ?

dar nu cred ca te-ai lamurit...nu ziceai ca cele de pe usi sunnt din LEMN ??? Cum ramane cu alea :unsure:

daca sunt lemn ,le mananc la Intalnire la Sinaia,chemam si pro tv-ul sa le mananc in direct !

ia si o poza cu ala de la schimbator :D

Link to comment
Share on other sites

Codul nu minte, myrte (mahon) a iesit la verificare, dar nah, spor in continuare. Ai uitat sa-mi zici de capota :smile:

 

Codul nu minte, myrte (mahon) a iesit la verificare, dar nah, spor in continuare. Ai uitat sa-mi zici de capota :smile:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.