Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

Din pacate asa e, sunt cam nehotarat :)

 

In principiu bugetul ar fi de maxim 15.000 euro, insa masina trebuie sa merite banii astia. Nu ma grabesc, asa ca imi permit sa astept o oferta "irezistibila" sa zic asa :p

 

Varianta cu masina noua presupune cam aceeasi investitie initiala, plus ratele ulterioare lunar. F10-ele imi place la nebunie, mult peste E60 dupa parerea mea...dar parca nu sunt pregatit "sufleteste" pentru devalorizarea unei masini noi.

Link to comment
Share on other sites

nu poti sa iei un F10 SH pe credit ? cu avans 15.000 , ti-ar mai ramane vreo 10 k de rate. nu cred ca nu te finanteaza cineva, mai ales cu asa mare avans. si o poti lua de la un dealer autorizat sa fie totul ok. chiar daca in cazul asta, vei merge spre 30 k Euro. rolleyes.gif
Link to comment
Share on other sites

Am luat si varianta asta in vizor, insa momentan nu prea m-am agitat sa ma interesez ce si cum...sunt la capitolul prospectare piata :)

 

Pana nu vand actuala masina oricum nu cred ca o sa misc nimic. Am scazut pretul considerabil zic eu...astept un client.

Link to comment
Share on other sites

in cazul asta cred ca ii va fi cam foarte greu sa o dea tinand cont ca cel ce o ia va trebui sa plateasca iar taxa la ea, banuiesc. De asta m-am gandit ca tu inmatriculand-o in DE, ar fi fost un win-win situation pentru amandoi.

 

uite aici unele dragute cu km cat de cat ok:

 

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=237847666&asrc=st

 

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=240906647&asrc=st

 

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=236403073&asrc=st

 

 

si sunt sigur ca se poate negocia 1k la ele, nu cred ca se inghesuie lumea la pretul benzinei in EU.

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Intre timp, daca tot a venit zapada, am incaltat-o cu bocancii cei urati :)

 

Am si eu o intrebare referitoare la mediul de stocare a anvelopelor. Am citit pe net niste recomandari sa fie stocate in mediu racoros.

 

La mine in boxa de la subsol e destul de cald, ca trec tevile de termoficare...o fi oare problema sa le tin acolo pe cele de vara?

Link to comment
Share on other sites

caldura imbatraneste cauciucul accelerand degradarea sa, aici din cauza aceasta un cauciuc e considerat nesigur daca are DOT mai vechi de 3 ani si trebuie schimbat, altfel nu treci inspectia tehnica anuala. Edited by mik15
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

caldura imbatraneste cauciucul accelerand degradarea sa, aici din cauza aceasta un cauciuc e considerat nesigur daca are DOT mai vechi de 3 ani si trebuie schimbat, altfel nu treci inspectia tehnica anuala.

 

Intr-o tara civilizata, da! La noi, ultimul lucru la care se uita marea majoritate a cumparatorilor este DOT-ul! La itp nu cred ca se uita. I s-a intamplat cuiva asta?

"E noi bre, nu mai conteaza cand sunt produse..." am auzit eu pe cineva zilele trecute.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma poate sfatui cineva ce acte ar trebui sa fac in Romania, pentru export?

 

Daca vand masina aici, viitorului proprietar probabil o sa-i trebuiasca doar un contract de vanzare cumparare nemtesc, cartea masinii si talonul in original nu?

 

As putea oare sa fac actele necesare de export, sa o radiez eu de la financiar in Romania, fara sa vin cu masina / carte in original / numere? Eventual completez cu neamtul si un contract romanesc, pe care il pun sa-l semneze, ca sa o pot eu radia in Romania.

 

Orice sfat mi-ar fi de mare ajutor :)

 

Danke!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Intrucat masina nu mai este in proprietatea mea, cred ca acest topic se incheie aici...asadar se poate inchide!

 

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase, pentru aprecieri, sfaturi si indicatii.

 

A fost o masina buna, care nu m-a lasat niciodata in drum si despre care voi avea amintiri frumoase :)

 

Ii doresc noului proprietar sa se bucure de ea multi km fara probleme!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.