Jump to content

Exista BMW 320D e90 2007 cu 150CP?


bigelton

Recommended Posts

Vreau sa cumpar un BMW 320D e90. E fabricat in 07.2007 ... vanzatorul zicea ca are 163 CP insa cand m-am uitat peste actele de germania scria 110kw adica 150CP. Eu unul nu stiam de aceasta versiune. Ma poate lamuri si pe mine cineva si sa imi spuna despre ce e vorba??

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am tot cautat pe net si nu am gasit nimic concret. Uni zic ca 320d e90 are motorizarea doar de 163cp respectiv 177cp. Alti (foarte putini) zic ca ar exista si versiunea de 150CP. Maine trebuie sa ma intalnesc cu el si sa facem contractul. Sunt in mare dilema. Please help
Link to comment
Share on other sites

Nu stiam de editia fleet... probabil ca masina e aceasta editie si de aceea are 150CP. Insa din ce am vazut motorul este acelasi cu cel de 163CP.

Se poate oare o resoftare care sa mareasca performanta motorului pana la cea normala? Nu ma refer la chip tuning?

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi dilema am avut si eu acum 2 luni. Mi-am cumparat tot un 320D E90 din 05.2007 si are 150CP. Si eu stiam ca are 163CP, dar m-am uitat mai atent in talonul de Belgia si scrie 110KW=150CP. Este acelasi motor ca si cel cu 163CP, M47N2. Sunt anumite tari unde sa plateste pe nr de CP sau din alte considerente se reduce putin puterea motorului, adica la E90, 320D de la 163 la 150CP. Altii zic ca practic doar in acte se specifica ca are 150CP in loc de 163CP, in anumite regiuni pentru a nu se depasi anumite limite de costuri....incadrari la taxe, etc. Poti sa-i pui ulterior softul de 163CP nu-i nici un bai, doar sa se merite, adica sa simti intr-adevar. Si eu vreau sa-mi pun softul de 163, dar prima oara vreau sa merg cu una de 163 sa vad daca se simte ceva, daca nu, nu cred ca merita osteneala. Are un prieten acelasi 320D E90 cu 163 si cand l-a condus pe al meu, n-a simtit nici o diferenta cum ca ar trage mai slab. Mergi inainte cu ea, nu-i bai mare. Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Mersi de raspuns. M-ai lamurit. Am achizitionat pana la urma masina si sunt f multumit pana acum de ea. Varul meu are modelul din 2004 de 150 CP si zicea ca se simte ca a mea trage mai bine. Acum nu stiu ce sa zic poate doar e mai obosit motorul lui....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.