Jump to content

Semnalizatoare e46 U.S. Style


Adi_UZI

Recommended Posts

Sa nu va faceti niciunul semnalizarile US-Style ca se dau 10 puncte amenda. Fenomenul e in crestere si politia opreste special pentru chestiile acestea.

 

PS: lasa-i sa nu isi faca sa fim noi mai putini astia cu US-Style.

Buna asta! Bravo! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Eu te inteleg, dar proiectoarele sunt interzise pentru ca orbesc participantii la trafic.

 

Eu le-am pus ca imi plac, am umblat prin Romania si inafara foarte mult si nu s-a legat nimeni de mine. Si cum am spus, nu stiu pe ce baza te poate amenda. Poate ca este specificat, dar nu stiu eu.

Link to comment
Share on other sites

Pai ma gandeam ca ai si tu permis de conducere. Sau nu ai?

Ca daca ai permis ar trebui sa stii si tu treaba asta, nu are sens sa stea altcineva sa-ti puna paragraful respectiv din lege.

Atata timp cat pe strazi circula masini, produse in usa, cu aceasta optiune, nu vad care ar fi motivul amenzii. Repet, nu folosesc alte becuri de intensitate diferita, nu deranjez ceilalti participanti la trafic.

 

Si ca sa inchei subiectul, presupunand prin absurd ca sunt amendat, imi asum amenda respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Masina produsa in Europa, pentru piata din Europa, vine din fabrica cu lumini de pozitie portocalii...

Eu am activate US DRL pe Golf 5 , am circulat si in strainatate, si nu am avut probleme cu Politia in legatura cu ele...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut. Am si eu o nelamurire si sper sa ma ajutati. Am incercat azi sa activez US style folosind BMW Scanner 1.4. Am intrat la modulul respectiv ->coding si am selectat US lights am dat Write si nu sa intamplat nimic. Mai trebuie facut ceva? Am incercat sa activez si semnalele la inchidere/deschidere si tot asa...nimic. Multumesc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Se activeaza automat US style daca scoti becurile la pozitie :p. Eu mi-am pus candva becuri led la pozitie si mi s-au aprins si semnalizarile in stil Us style pt ca aveam eroare de bec ars la ambele pozitii.

Da, asa ii, dar numai pe pozitie. Daca muti pe faza scurta se sting semnalizarile :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut! detin un Logan si am incercat sa fac la fel si nu merge calumea. Pozitia sta aprinsa numai pe filamentul de 21w si semnalizarea la fel. Si cand semnalizez imi face aiurea [rapid] exact ca atunci cand ai avea bec ars. Oare sa fi conectat eu ceva rau? Mentionez ca am pus bec cu doua filamente exact ca cel de frana vopsit cu spray galben transparent si am lipit cu pistolul doua fire pe cele doua filamente de sub soclul becului. Un fir l-am conectat la plusul de la pozitie. Si celalalt la plusul de la semnalizare. In pozitie am avut pus si becul normal de 5w. Deci pur si simplu "m-am intepat" cu cele doua fire lipite de mine de pe soclul becului pe pozitie si pe semnalizare si am facut gaura in fasung ca sa pot scoate firele lipite. Cu ce am gresit? Trebuia sa tin conectat firul de alimentare de la pozitie si pe semnal si pe pozitie? Iar cel de la alimentarea semnalizarii sa-l deconectez si sa-i fac legatura numai cu cel lipit de mine? Sau cum? Am ars si doua rezistente. Adica una de la pozitie pe partea care am lucrat si una de la semnalizare.
Link to comment
Share on other sites

Salut! detin un Logan si am incercat sa fac la fel si nu merge calumea. Pozitia sta aprinsa numai pe filamentul de 21w si semnalizarea la fel. Si cand semnalizez imi face aiurea [rapid] exact ca atunci cand ai avea bec ars. Oare sa fi conectat eu ceva rau? Mentionez ca am pus bec cu doua filamente exact ca cel de frana vopsit cu spray galben transparent si am lipit cu pistolul doua fire pe cele doua filamente de sub soclul becului. Un fir l-am conectat la plusul de la pozitie. Si celalalt la plusul de la semnalizare. In pozitie am avut pus si becul normal de 5w. Deci pur si simplu "m-am intepat" cu cele doua fire lipite de mine de pe soclul becului pe pozitie si pe semnalizare si am facut gaura in fasung ca sa pot scoate firele lipite. Cu ce am gresit? Trebuia sa tin conectat firul de alimentare de la pozitie si pe semnal si pe pozitie? Iar cel de la alimentarea semnalizarii sa-l deconectez si sa-i fac legatura numai cu cel lipit de mine? Sau cum? Am ars si doua rezistente. Adica una de la pozitie pe partea care am lucrat si una de la semnalizare.

ai intrebat cu ce ai gresit?

ai gresit ca ti-ai luat logan

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.