Jump to content

Anvelope de iarna runflat pt seria 1


Alpina

Recommended Posts

de cateva zile am cumparat un 116i pe care o va conduce sotia mea. Trebuie sa ii pun anvelope de iarna dar nu unele normale ci cu rulare in caz de pana (run flat) pt ca nu are roata de rezerva. Precis nu sunt singurul care are nevoie de dimensiunea 195/55/16 cu runflat.........astept sfaturile celor care au rezolvat `cazul` ca io nu gasesc....
Link to comment
Share on other sites

de cateva zile am cumparat un 116i pe care o va conduce sotia mea. Trebuie sa ii pun anvelope de iarna dar nu unele normale ci cu rulare in caz de pana (run flat) pt ca nu are roata de rezerva. Precis nu sunt singurul care are nevoie de dimensiunea 195/55/16 cu runflat.........astept sfaturile celor care au rezolvat `cazul` ca io nu gasesc....

169283[/snapback]

 

runflat e o prostie, mercedes a si renuntat la ea. ia niste roti de tabla cu anvelope normale de iarna si pune in portbagaj o roata din aia mica. eu asa am facut.

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

de cateva zile am cumparat un 116i pe care o va conduce sotia mea. Trebuie sa ii pun anvelope de iarna dar nu unele normale ci cu rulare in caz de pana (run flat) pt ca nu are roata de rezerva. Precis nu sunt singurul care are nevoie de dimensiunea 195/55/16 cu runflat.........astept sfaturile celor care au rezolvat `cazul` ca io nu gasesc....

169283[/snapback]

 

Eu am aplicat metoda... INTERZIS! pe timp de iarna... :blink:

si acum serios... daca gasesti undeva, da-mi si mie cateva detalii... aceeasi problema o am si eu, si mie frica sa o las sa mearga cu masina pe timpul asta...

THX.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Solutia a fost 205/55 R16...functioneaza intr-un mare fel.

 

Iar cum a nins zilele astea am lasat masina mea in garaj si merg eu cu seria 1(treaba neplacuta este ca trebuie sa-mi livrez si sa-mi ridic sotia de la birou :blink:) Grozav ce imi place masina, senzatia este fantastica chiar daca are numai 115 cp este foarte agila si manevrabila. Mergand asa prin oras s-a nascut un nou "target".....la anu' am sa iau un 130i coupe, alb cu pachet M si cutie manuala.

Link to comment
Share on other sites

Solutia a fost 205/55 R16...functioneaza intr-un mare fel.

 

Iar cum a nins zilele astea am lasat masina mea in garaj si merg eu cu seria 1(treaba neplacuta este ca trebuie sa-mi livrez si sa-mi ridic sotia de la birou :blink:) Grozav ce imi place masina, senzatia este fantastica chiar daca are numai 115 cp este foarte agila si manevrabila. Mergand asa prin oras s-a nascut un nou "target".....la anu' am sa iau un 130i coupe, alb cu pachet M si cutie manuala.

186014[/snapback]

 

Da-mi si mie mai multe detalii, pret, de unde?

THX

Link to comment
Share on other sites

Da-mi si mie mai multe detalii, pret, de unde?

THX

186137[/snapback]

 

 

 

Eu le-am luat de la sibiu ( la intrare in sibiu dinspre bucuresti este o firma care se numeste sigemo - www.sigemo.ro iar marca este Eurostone) - apartine grupului Continental, pret aprox 280 ron/buc. Poti sa ti le comanzi la ei si ti le trimit la buc cu curier. Au ceva promotie si transportul e gratuit.

 

Tot de aici am luat cu 30 ron un spray cu spuma in cazul in care fac pana - nu stiu cat face treaba spray-ul asta dar l-am luat sa fie

 

 

Sunt foarte multumit de comportamentul anvelopelor pe zapada si gheata - am fost cu masina in weekend la ski in maramures si gumele si-au facut treaba. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Si eu am problema asta dar pe seria 3.

Actualmente am jante de tabla si as vrea sa iau si un set de jante de vara.

Chestia e cu run-flat. Din ce am inteles eu anvelopele runflat pe care le am eu acum Continental nu se potrives pe jante normale.

 

Ma gandesc sa iau anvelope de iarna si sa le pun pe jantele de tabla, iar la vara sa pun anvelopele actuale pe jante de aliaj.

 

Problemele sunt urmatoarele:

1. Pe jantele de tabla de acum pot pune anvelope de iarna normale, nu runflat????????

2. De unde iau la un pret rezonabil jante originale bmw pt anvelope runflat?

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu s epricepe nimeni la anvelope ranflate....?

294352[/snapback]

Cum sa nu poti sa pui anvelope run flat pe jante normale? :blink:

Sau invers?

Eu am avut pana luna trecuta doar pe spate(asa le-am gasit)dar am gasit altele mai bune si le-am schimbat.Eu zic ca poti sa pui linistit,nu am auzit sa fie jante speciale pentru run flaturi.

Edited by florin33
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.