Jump to content

Masina mea De la E46 325i la E60 525d


Mircea-Si

Recommended Posts

Aaa e bun atunci..:D! Nu e cum zice colegul boaska... dar sa stii ca ultima oara am bagat vreo 300-400 lei sa schimb ledurile la un golf 5..si am zis sa pun white cree led...doar la numar am dat vreo 80 lei pe ele si in interior au inceput sa se arda dupa cateva luni...nu prea merita.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ca sa inchei capitolul Focus RS, are 1300 km +/- , 4wd , 350 cp si 440Nm parca, 0-100 km/h 4.7 sec, v max 255km/h. Eu zic ca nu se face de ras in nici o situatie. FOCUS RS = hot hatch , M5 E60 - sedan super sport/ limuzina sportiva. Desi sunt si fan Ford, posed si un C-Max model 2015, BMW ramane masina mea de suflet. Am avut si un Focus ecoboost de 1.6 dus in 200 de cai.

 

Am tras azi o fuga la salonul auto de la Buc, dezamagire totala, Anyway consumul la dus 6.8 % iar la intoarcere 7.4% cu traversat tot Buc.

Foarte multumit de E60

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cum este oferta la Bavaria Motors, am programat masina la un schimb ulei plus filtru plus manopera la numai 599 ron TVA inclus. Super!!! :blink: :blink:

Poate cu ocazia asta imi dau si mie niste suporti de numar d-aia misto.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

2.5i-ul meu face suta in 6.8, avand mai mult cuplu si cai 525d-ul lui este destul de credibil desi il tine cam greu caroseria. Cu ce dimensiune de roti/cauciucuri ai facut testul?

 

225 / 55 / 16

 

Al meu 525d avea standard 177 cai, acum are 215-220 cp si 500 nm. Am cronometrat cu un galaxy s6 edge.

Link to comment
Share on other sites

520d E60 Euro 5 N47 163cp power reduction de fabrica cu soft undeva la 210-220cp si 430-440 NM mi-a scos suta in 7.5, 7.8, 7.6 cronometrat cu un prieten in dreapta cu telefonul cu ESP ON. Sincer nu l-am masurat inainte dar masina cantarita cu om in ea de vreo 80-90kg mi-a iesit ca are 1770kg. 245/40/R18.

 

M-a indignat putin, ma asteptam la mai putin:D

 

Nu stiu daca scoate 7.0 525d lui mircea, insa un 7.3 scoate sigur!

Link to comment
Share on other sites

Azi am comandat 4 capacele centrale jante cu sigla bmw noi.

 

Ce mai am de facut:

- led-uri pt luminile de mers cu spatele;

- led marker;

- urmeaza jante pe 17-18 pt vara;

- revizia la bavaria pe 3.12.2016;

 

Saptamana trecuta, pe la 8 seara, deci pe intuneric, dintr-o data apare in fata mea o canalizare cu capacul deplasat... Buun, ca sa nu iau canalizarea trag de volan dreapta si iau ditamai bordura cu roata dreapta fata. Daca eram cu alta masina cred ca-mi sarea roata..aveam vreo 60 km/h.

 

Am verificat, nimic zgariat, lovit, nici un joc, masina merge drept daca iau mana de pe volan...german engineering...

Link to comment
Share on other sites

Salut! Ce leduri ai ales pentru luminile de marsarier?

 

 

Inca n-am pus, se potrivesc orice fel de led-uri, eu vreau sa gasesc ceva mai puternic..

 

Au venit si capacelele centrale de la jante, brand new, sper sa reusesc sa le montez fara sa dau rotile jos.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Am facut si revizia la Bavaria, de la 600 ron tva inclus nota de plata a fost 764 ron TVA inclus, total neprofesionist. Cica tipa din centrala care mi-a avizat costurile nu stia exact ce si cum. Japca ce sa mai. Cu ocazia asta am constatat ca am mici scurgeri de ulei la cutia de viteze. Acum trebuie sa ma cert si cu ala care mi-a facut revizia la cutie... Si i-am zis strange suruburile de la baie la cuplu ca sa n-am scurgei de ulei..

Tara de cacat oameni de cacat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.