Jump to content

Masina mea De la E46 325i la E60 525d


Mircea-Si

Recommended Posts

  • 2 years later...

Merci Win, am tot istoricul masinii, de la 0 km la APAN iasi. Acum sper sa nu gasesc ceva la ea care sa ma scoata din minti si sa plec pe jos acasa, ca sunt in stare.

Am fost Tiriac auto rulate la Buc, tot pt un x3 dar 3.0d, la 22.000 euro, masina parca se intorsese de pe frontul din Ucraina. Bataie de joc.

Link to comment
Share on other sites

Concluzie, am venit cu masina acasa. Nu-mi pare rau de banii cheltuiti. Nu prea trage, deh taraba mare, cai putini dar mi-a placut setup-ul msport pe parte de suspensie, articulatii. Cat e de mare si de grea in curbe zici ca e pe sine. Consum Iasi - CTA 7% mers si pe eco pro si pe sport. Este si rigida si confortabila in acelasi timp. Head up-ul e misto, HK audio face toti banii, e silentioasa...are si touchpad...

 

Cine e curios:

https://bimmer.work/vin/0d16012246f1ac2e47b4363e29064e188/

Link to comment
Share on other sites

Deci apar mai multe optiuni la tine. Nici un decoder nu spune despre touchpad, de webasto, am vazut ca se poate programa deci implicit merge de pe aplicatie si de key less go, sau sunt incluse in vreu pachet ceva?..

25000 cu roti de vara pe 20 si de iarna pe 18 si un soi de garantie 15000 km parca motor + cutie...

Mult putin, habar nu am dar comparan cu ce masini am vazut la tiriac auto rulate...cred ca am ales bine

Edited by Mircea-Si
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina vine de la un buy back, cine a lasat-o a luat de la baietii din iasi un 540i hibrid cu 0 km. Asa a lasat-o cu 2 randuri de roti, pirelli ambele seturi. Ce e ciudat ca cele de vara sunt in 2 dimensiuni, 245 pe fata si 275 pe spate. La x drive nu trebuie s afie toate la fel? sau trebuie sa fie pereche?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru urari colegi, o sa bag niste poze dupa ce o spal. 

Exista cumva pt b47 ceva original pt marirea puterii...gen kit admisie sau  stiu eu poate un soft optimizat.

Nu vreau sa-i fac soft pe nu stiu unde. M-am uitat la accesorii m performace si pt f25 nu mai au nimic. 

  • Facepalm 1
Link to comment
Share on other sites

Iar m-a luat valu. Am comandat grile negre duble M glossy black, ca sa fie in ton cu shadow line, programare la retapitat volanul cu cusaturi in culorile M. Am facut programare la AB pentru ultima campanie tehnica. Am comandat mizeria aia de furtun care crapa si face mizerie sub capota. Urmeaza o programare la corectie lac si aplicare protectie.

Si am mai sunat si la BMW Romania pt activare abonamente pe CD. Am o gramada de treaba....

Abia astept sa vina vara sa-i pun rotile pe 20 ca sa creasca consumul si sa nu mai traga de nici o culoare. Macar arata misto.

bmw.webp

Link to comment
Share on other sites

Merci colegu, o sa fie masina de week end si de concedii. Nici acum nu imi dau seama de ce am blocat o suma asa mare de bani pe o masina care mai mult sta. N-am mai suportat gandul ca n-am BMW in curte cred, Din alt punct de vedere viata-i scurta si dupa bezna, da-i draq de bani.

Can ma uit pe geam vad un bibelou scump. :))))))))))))))

  • De acord! 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.