Jump to content

Masina mea De la E46 325i la E60 525d


Mircea-Si

Recommended Posts

Din cata hidraulica cunosc eu, cea mai mare problema ar fi etanseitatea sistemului, adica atata vreme cat in instalatie presiunea nu se pierde, totul ar trebui sa fie in regula, deci buba ar fi la conducte...

Incerc sa ma mint eu pe mine ??

 

Mai am si varianta asta http://www.autovit.ro/bmw-325-C30759917.html

 

Pareri ceva?

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma am luat-o p-asta : http://www.autovit.ro/bmw-325-C30759917.html.

Bitz n-au aia din poza treaba cu masina. Am fost cu ea la Bavaria am testat toate cele, Km corespund 174 si ceva de mii, cutia schimba foarte lin, motorul e ok suna foarte frumos, sunt foarte incantat de masina. In realitate arata mai bine decat in poze.

 

Singura problema e debitmetrul e cam dus dar a mai lasat din pret, la Bavaria e 1700 debitmetrul, o sa fac comanda..

Am mai primit si un rand de roti de iarna..se vad in poze.

 

In sfarsit 6 pistoane....

 

Rog un moderator sa schimbe numele topicului in De la 320d touring la 325i berlina.

 

Inca o intrebare, are erori de bec ars pe spate din cauza stopurilor cu LED. Cum rezolv problema asta?

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Mersi Alex,

 

Are ca optiuni:

 

- cutie automata;

- tempomat;

- scaune piele neagra cu incalzire;

- navigatie monocrom;

- magazie cd;

- volan sport cu comenzi;

- senzori lumini, ploaie, parcare;

- faruri lupa + xenon aftermarket + stopuri LED;

- folie spate omologata;

- restul ca toate masinile;

 

O sa pun poze dupa ce o scot de la detailing.

 

Thanks admin!

Link to comment
Share on other sites

Felicitari ! Adevarul este ca m-a " speriat " si pe mine lumea din fundalul pozei de pe autovit,dimineata cand m-am uitat,dar se pare ca ai avut noroc. Sa te bucuri de ea :drinks:

 

Ia schimba si tu semnatura aia....auzi cere la moderatori sa schimbe numele topicului,dar el pastreaza " Momentan fara BMW " :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Farurile alea sunt aftermarket sau sunt lupe puse in farul stock? Daca sunt aftermarket e foarte posibil sa nu fi multumit de lumina data :). As cauta si un set de stopuri oem de facelift in locul celor cu leduri pe care le ai - modelul pe care il ai tu este pt nonfacelift (semnalizarea sus).

 

ai verificat foarte atent problema cu taxa de mediu?? e platita si nerecuperata?

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Da masina e cea din poza pusa de verssatu, revin cu poze luni dupa ce o scot de la detailing.

Pielea de pe scaune e super ok, nu incretita sau uzata, urmeaza curatare si hidratare, restul curatare ca la carte doar ca sa am eu impresia de masina noua veche.

Vanzatorul a precizat ca re farurile schimbate, m-am uitat cu atentie savad motivul schimbarii, din fericire motivul nu e un accident frontal.

Ce urmeaza sa fac cu ea:

- oil pan baffler - vac motorsport - am aflat de la Scufi - am citit ce face;

- debitmetru nou sau unul care sa functioneze in parametri corecti;

- filtru aer K&N sau ceva BMW Performance;

- navi 16:9 OEM daca nu implica modificari prea mari , daca nu dynavin;

- remedierea micilor imperfectiuni de pe bari;

- benzina si multi km.

 

Taxa de mediu platita si nerecuperata,

In 2009 in DE avea aprox 79.000 km, in tara din 2010, in dec 2012 164.000 km inregistrati la AB CT, azi 174k.

Mentenanta regulata in reteaua BMW.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Scufi, nu sunt genul care sa cumpere BMW cu orice pret,doar ca sa am, daca nu era ok masina n-o cumparam.

Momentan atat mi-am permis, cu bebe, casa noua care ma rupe cu cheltuielile, bugetul meu s-a micsorat. Initial cautam un E60 dar na s-au schimbat prioritatile, oricum sunt multumit, de multa vreme imi doream motorul asta cu cutie automata.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc KIP, din cauza de debitmetru am scos-o la 4500 euro. Eu zic ca e ok, decat sa dau banii astia pe vreun basit de opel sau altceva mai bine L6 325i.

 

Sunetul motorului face toti banii.

 

FelicitĂŁri!! Dar cum adicĂŁ un basit de opel, cĂŁ m-am simĂžit :)))

AdevĂŁrul e cĂŁ si eu am oscilat ĂŽntre e46 Âşi alte mĂŁrci, dar mĂŁ raportam doar la motoare ĂŽn 4 cilindri Âşi N42 nu era o opĂžiune buna pentru mine. BineĂŽnĂželes cĂŁ nu sufera comparaĂžie cu un 325i.

Dar pânã la urmã sunt mulÞumit, am dotãri de bun-simÞ printre care navi 16:9, pilot automat ºi suspensia asta care face tot banii, a fost peste 1000eur.

 

Sã o stãpâneºti sãnãtos ºi sã te bucuri ºi tu de ea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.