Jump to content

Masina mea De la E46 325i la E60 525d


Mircea-Si

Recommended Posts

Iar e unu care da cu - ....

WIN, mi-e cam dor de o benzina....m-am cam saturat de tractorase...

 

Am gasit-o

https://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-M550i-Performance,-Navi-Prof,-M,-Harman/vhc:car,ms1:3500__,frn:2013,ful:petrol,vcg:limousine!sportscar/pg:vipcar/256952618.html

Edited by Mircea-Si
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Din cate am citit, la N20 (328i/528i - 350Nm / 180kw / 245cp) dupa martie 2014 au rezolvat problema; chiar si la cele fabricate pana in martie 2014 exista solutie - schimbi pompa ulei plus distributie (da, si la asta pica distributia :rolleyes: ); apoi stai linistit si te bucuri de ne-tractoras :frantics:

De prin 2015 au facut mici ajustari, au schimbat codul de motor in B48 si se cheama 330i sau 530i - cu o putere max de 350NM / 185kw / 252cp; din pacate sunt prea scumpe acum.

 

Singurul mare dezavantaj, de care m-am lovit si eu, este pretul mare fata de 320d/325d - cateva mii bune de euro in plus (acelasi an/rulaj/dotari)

Link to comment
Share on other sites

Orice masina are probleme, am inteles ca "ar fi niste probleme pe partea de ulei la ele", nu inseamna ca au o problema toate acele masini, posibil intretinerea proasta duce la stricarea pompei de ulei. N47 are probleme cu distributia si tot il recomand.

 

Daca stai sa citesti de probleme nu ai mai cumpara masina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai era sa o comit cu un e60 530d lci, masina arata bine, dar dupa o verificare am aflat ca in 2012 avea 166k , azi masina arata cam 173k plus ca in 2016 are o dauna inregistrata cu valoare intre 30.000-50.000 ron.

Masina care o iau maine e cumparata de noua din reprezentanta RO, direct de la primul proprietar.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Eu unul nu as cumpara masina luata de noua din Ro cu vreo 200 de mii de km mersi prin Ro. Pana la urma, calculul e simplu, probabil la un 200 de mii de km o masina de Ro de noua are de vreo circa 4 5 ori mai multe ore de functionare decat o masina de vest cu 200 k km.

Mai conteaza si cine a condus-o, cum, etc. Important e sa nu aduca belele mari, ca de stricat se mai strica toate.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sa va spun o poveste, masina care am vrut sa o iau in prima faza, n-am luat-o pentru ca:

- stabilisem un pret cu proprietarul, a doua zi imi zice alt pret, desi el a zis ca e om de cuvant si ce zice aia face;

- cand am fost sa vad masina, n-am avut cum sa fac o tura cu ea, era bagata in garaj, blocata, RCA expirat;

- in ralanti parca se auzea lantul...o fi isterie nu stiu...chiar daca are fffff putini km.

 

In rest masina arata ca noua, pacat si acum imi sta minte ala ea dar e vorba de principiu...

 

Iar masina din poza de mai sus arata ff bine in realitate, dar la o scurta cautare dupa VIN se pare ca ar fi fost de UK.

 

Nu stiu ce sa intampla in tara asta, nu mai gasesti un om serios care sa-si tina cuvantul sau care sa fie sincer. Am vandut si eu ceva masini dar n-am ascuns nimic nimanui....

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.