Jump to content

BMW e36 cabrio M52


Raul46

Recommended Posts

Salut baieti,

In urma cu aprox 2 luni , mi-am cumparat un e36 cabriolet, asta dupa lunga perioada de cautare a unei masini un pic mai diferita( cel putin fata de e90 325i care il am), cautam o linie mai clasica si ceva de vara.. (initial e30 coupe ), dar pana la urma ,am luat acest e36 ..., care e si gata de abia 3-4 zile.. . A fost desfacut ca un lego, schimbat tot ce s-a cerut, si nu neaparat( de la piese de mecanicaa -care au fost cam multe) la interior(schimbat piele, etc ), la exterior (cam tot ce arata vechi sau uzat ) vopsit total.. si asa mai departe.. . intr-un final, masina aflanduse in starea de fata ! pun doar cateva poze, ce am reusit sa le fac, caci abia am terminat-o.. . !

post-4287-0-10728300-1339411391_thumb.jpg

post-4287-0-94561200-1339411396_thumb.jpg

post-4287-0-93633100-1339411463_thumb.jpg

post-4287-0-40035400-1339411627_thumb.jpg

Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

Frumos!

 

Ar merita niste poze mai mari/luminate inclusiv cu interiorul.

Mai da-ne detalii: ce motor are, ce an e, dotari, etc?

 

 

Parerea mea: desi sunt misto jantele astea, cred ca poti sa gasesti unele sa dea mai bine pe ea (astea par putin cam Fast and Furious). Si eu sincer as fi ales o culoare mai vie pentru o cabrio, dar daca tie asa iti place, asta-i tot ce conteaza.

 

 

 

S-o stapanesti sanatos! :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc !! Da, jantele sunt in plan sa le schimb ,doresc sa le dau pe astea la schimb, sau sa le vand prima data si apoi sa cumpar ceva pe 17" (astea sunt BBS 0riginale , 18", imi plac f mult, dar doresc totusi ceva mai clasic si potrivit pt masina asta .. Am nevoie de cele de M care erau originale pe ele, sau tot ceva BBS, dar 17 ! pun si 2 poze cu ce m-ar interesa ,sa vedeti, in caz ca are careva de vanzare/schimb ! Multumesc !!

post-4287-0-92577900-1339419994_thumb.jpg

post-4287-0-76425500-1339419999_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Frumos!

 

Ar merita niste poze mai mari/luminate inclusiv cu interiorul.

Mai da-ne detalii: ce motor are, ce an e, dotari, etc?

 

 

Parerea mea: desi sunt misto jantele astea, cred ca poti sa gasesti unele sa dea mai bine pe ea (astea par putin cam Fast and Furious). Si eu sincer as fi ales o culoare mai vie pentru o cabrio, dar daca tie asa iti place, asta-i tot ce conteaza.

 

 

 

S-o stapanesti sanatos! :thumbsup:

 

 

Multumesc !! Da , am sa fac ceva poze noi zilele astea cum se schimba un pic timpul (e tot noros si ploua - la Oradea) , si pun si cu interiorul ! Am retapitat volanul, schimbatorul , cotiera si scaunele fata ! Toate in modelul original, cu piele neagra.. . Masina e din 04/1997 , motor 2.0L 150cp, ca si dotari ... , are scaune sport incalzite, climatronic dublu, bord computerul acela mare , cu afisajul sub climatronic, si cautand i-am gasit si un mp3 player , ce potriveste bine cu bordul ,si lumina fiind la fel , portocalie . Decapotarea se face electric (functioneaza frumos, am schimbat cateceva si am tot reglat pe ea , si acum e chiar ok ) . In fata s-au schimbat cam multe la directie, sau cam toate ... , + suspensie etc.. , frane , ulei,filtre, ceva simering la cutie etc etc. La exterior, a fost revopsita total, sticla faruri , semnalizatoare si poriectoare au fost montate noi , si maruntaie mai multe.. .

Culoarea, am fost un pic in dilema, dar pana la urma am ramas la cea originala care a fost !

 

 

Am sa revin cu imagini mai multe.. .

 

p.s: nu stiu , nu am mai avut nici masini un pic mai vechi, si nici o motorizare de genul, dar asa de infundat, greoi merge in treptele 1,2 pana la 4000rpm... . Cu toate ca merge frumos motorul, rotund, uleiul e nou 5w40 bmw, filtre si de benzina si tot, schimbate noi.. ,dar mi se pare ca merge cam infundat, pana la 4000rpm, pare ff lent (nu ca ar fi cai multi 150 ).. . Poate asa o fi normal si mi se pare mie doar, cum sunt obisnuit cu e90-ul de 218cp... .

 

Arata grozav, sa te bucuri de zile cu soare ca s-o poti conduce decapotata.

Multumesc !!

 

Niste poze cu interiorul? :rolleyes: Superb exemplar! :popcorn:

Multumesc !! Pun si poze cu interiorul !!:)

 

Felicitari! Exact asta vreau sa fac si eu candva, cu o masina pe care sa o tin pe viata. Mult succes si mai pune niste poze.

 

Multumesc !! revin cu mai multe poze , da da !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

frumoas exemplar si bine restaurat, mie imi plac jantele, dau bine pe masina! vezi Vanos-ul daca lucreaza, daca zici ca trage mai greu pana in 4k RPM...

 

Cum verific daca functioneaza vanosul ?... am fost la un mecanic, a pus un tester pe masina, a zis ca e ok tot..

Link to comment
Share on other sites

Multumesc !! Da, jantele sunt in plan sa le schimb ,doresc sa le dau pe astea la schimb, sau sa le vand prima data si apoi sa cumpar ceva pe 17" (astea sunt BBS 0riginale , 18", imi plac f mult, dar doresc totusi ceva mai clasic si potrivit pt masina asta .. Am nevoie de cele de M care erau originale pe ele, sau tot ceva BBS, dar 17 ! pun si 2 poze cu ce m-ar interesa ,sa vedeti, in caz ca are careva de vanzare/schimb ! Multumesc !!

 

am eu jantele din prima poza, ti-am lasat pm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.