Jump to content

Sa mai facem un poll sa nu ne plictisim


fbdcnt

Care merita mai mult?  

168 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vedeam pe strada noul S si imi placea dar eram sigur ca e mult mai mare decat 7-le pe care l-am avut si mult mai scump. Am aflat insa ca diferentele sunt de numai 2-4cm, e mai usor (Al), mai rapid si nu asa scump- 60k CIP cu multe optionale stock, se poate lua cu 60K din Germania bine echipat la 15-20k Km. In aceste conditii e cam la aceeasi bani cu noul X5 3.0D (nou+vama 10%). Care deci merita luat?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu unul nu inteleg rostul atatora polluri Mercedes vs. BMW. :) :) E un forum BMW la urma urmei... Si mie imi place Mercedes dar mai mult imi place BMW-ul....

 

Sunt curios daca acelasi poll ar fi plasat pe un forum Mercedes ce rezultate ar aparea... :blink:

 

PS: Si apropo, bineinteles ca am votat BMW!!!

Edited by theotien
Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu inteleg rostul atatora polluri Mercedes vs. BMW. :)  :)  E un forum BMW la urma urmei... Si mie imi place Mercedes dar mai mult imi place BMW-ul....

 

Sunt curios daca acelasi poll ar fi plasat pe un forum Mercedes ce rezultate ar aparea... :blink:

 

PS: Si apropo, bineinteles ca am votat BMW!!!

169975[/snapback]

 

absolut de acord si mercedesurile la fel ca si audi la fel ca si bmw sunt masini cu atuuri si parti bune si proaste, eu cred ca e doar o chestiune de gust la alegerea intre una dintre cele 3 firme(si or mai fii si altele care concureaza cu astea 3) eu am ales bmw cand mi-am cumparat masina , pe viitor o sa imi aiu si un mercedes si si un audi dar asta in viitor. de aceea am si votat X5 . dar fara argumente clare . hai ca v-am plictisit. pur si simplu e o chestiune de gust si nu calitate sau performante . :)

Link to comment
Share on other sites

eu am votat Mercedes. Ar fi bine sa le conduci pe amandoua. Mercedes e ceva cu totul special, masina 'revolutionara' la fiecare generatie.

 

iar daca pe un forum BMW scorul este 18 la 10 pentru BMW, eu zic ca e clar ca Mercedesul are acel ceva :blink: Daca pui pollul asta pe un forum cu oameni obiectivi o sa fi surprins de rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Deci in primul rand comparatia nu este asa reusita cum au fost alte polluri facute de Doru dar se vede e facuta si din plictiseala.Nu as vrea sa discut depre calitatea Mercedes dar e una dintre masinile germane pe care nu o sa le cumpar niciodata si din pacate stiu si de ce sunt departe de BMW la ora actuala si sa nu vorbesc de Audi.Dar eu stiu un lucru gusturile sunt pentru fiecare asa ca cu totii puteti alege.Eu personal aleg BMW dar compartia nu e buna.
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e facuta din plictiseala comparatia. probabil in una din cele doua 'directii' vrea sa 'arunce' cu banii Doru :blink: Mercedes e mai spatios, mai luxuos, cu mai multa tehnologie dar mai lipsit de emotii. scopul mercedesurilor e sa te detaseze de senzatia de condus, in timp ce BMW-urile te tin in priza. aici intervine chestia de gust. X5 o fi el SUV dar nu ne asteptam la performante offroad. Spatiul de depozitare e posibil sa fie mai mare dar cred ca oricum amandoua stau foarte bine. Daca vorbim de garda la sol si S-ul poate fi ridicat din setari destul de mult, cat sa nu atingi nimic cu baia sau sa nu te deranjeze bordurile mai inaltute. Ramane chestie de gust, l-am vazut pe Doru in poze si i se potrivesc bine amandoua masinile.

PS. vezi ca si S320CDI de acum poate fi echipat cu 4matic. mi se pare un bonus.

Link to comment
Share on other sites

am votat cu Mercedes S320cdi .E tot ce iti poti dori in materie de confort. Si de cand are Doru M3-ul si a dat X5-ul nu l-am auzit sa se planga ca simte lipsa unui 4x4.Deci nu are nevoie de X5.Daca vrea viteza are moto.Dar cel mai bine face un drive test cu amandoua variantele , atat S cat si X5 si se decide apoi.
Link to comment
Share on other sites

hai ca o dam in Wartburg-uri vs Moskvitch de acum :)

eu am ales BMW, pur si simplu pe singurul considerent ca imi place mai mult decat un s-klasse, cu toate ca si s-klasse e superb si este taticul limuzinelor :) asa ca aici ajung in zona aia cu ce naiba comparatie e asta intre un s si un X5? dar daca Doru vrea sa faca pur si simplu o alegere fara sa il intereseze caracterul si motivatia alegerii ci doar o alegere.... Doru, nu ne mai plictisi cu Mercedesul, tot BMW ai sa iti iei si inca X5 si daca iti iei X5 dai o sampanie la baiatu' ca a stiut de inainte ce iti iei(glumesc desigur la faza cu sampania) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Vedeam pe strada noul S si imi placea dar eram sigur ca e mult mai mare decat 7-le pe care l-am avut si mult mai scump. Am aflat insa ca diferentele sunt de numai 2-4cm, e mai usor (Al), mai rapid si nu asa scump- 60k CIP cu multe optionale stock, se poate lua cu 60K din Germania bine echipat la 15-20k Km. In aceste conditii e cam la aceeasi bani cu noul X5 3.0D (nou+vama 10%). Care deci merita luat?

169970[/snapback]

am si eu ceva sa-ti spun, daca te deranjeaza ceva la bmw-uri ia-ti mercedes, nu spune mimeni nimic dar nu veni pe site-ul asta sa ne spui noua cat de misto sunt mercedesurile si cat de naspa sunt bmw-urile in comparatie cu ele. MAi ai un topic pe tema asta.... :blink:

IA-TI MERCEDES SI LASA-NE :)

Link to comment
Share on other sites

am si eu ceva sa-ti spun, daca te deranjeaza ceva la bmw-uri ia-ti mercedes, nu spune mimeni nimic dar nu veni pe site-ul asta sa ne spui noua cat de misto sunt mercedesurile si cat de naspa sunt bmw-urile in comparatie cu ele. MAi ai un topic pe tema asta.... :blink:

IA-TI MERCEDES SI LASA-NE :)

172398[/snapback]

Easy, easy....nu e nevoie de atac la persoana..nu vorbi cu patima si partinire...daca nu iti place ceva la acest poll, ignora-l pur si simplu..... :) :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: stiam ca este exact acelasi pret pentru cel mai mic motor diesel si cel mai mic motor pe benzina. defapt, parca dieselul era chiar cel mai ieftin. mai intereseaza-te pentru ca asa era cand eram si noi interesati de un S, model nou.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.