Jump to content

Sa mai facem un poll sa nu ne plictisim


fbdcnt

Care merita mai mult?  

168 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Din pct meu de vedere X5-ul nou nu imi place de nici o culoare , parca e un X3 un pic mai mare , dar fara nici o forma speciala ! Imi place mai mult cel vechi !

Prima data cand aud asa ceva.

 

X5 E70 nu seamana deloc cu X3 si este clar mai frumos decat X5 E53.

 

X3-ul nu-mi place deloc.

Link to comment
Share on other sites

...Nu as vrea sa discut depre calitatea Mercedes dar e una dintre masinile germane pe care nu o sa le cumpar niciodata si din pacate stiu si de ce sunt departe de BMW la ora actuala .

Pai zi-ne si noua,cel putin pe mine m-ai facut f curios cu aceasta afirmatie.Sper ca nu au fost doar vorbe in vant.

Link to comment
Share on other sites

Deci in primul rand comparatia nu este asa reusita cum au fost alte polluri facute de Doru dar se vede e facuta si din plictiseala.Nu as vrea sa discut depre calitatea Mercedes dar e una dintre masinile germane pe care nu o sa le cumpar niciodata si din pacate stiu si de ce sunt departe de BMW la ora actuala si sa nu vorbesc de Audi.Dar eu stiu un lucru gusturile sunt pentru fiecare asa ca cu totii puteti alege.Eu personal aleg BMW dar compartia nu e buna.

 

am avut un e 270 cdi care se cam P pe toate bmw-urile la fiabilitate si confort. si avea muuulti km masina si nu a fost deloc ingrijita. true story

Link to comment
Share on other sites

am avut un e 270 cdi care se cam P pe toate bmw-urile la fiabilitate si confort. si avea muuulti km masina si nu a fost deloc ingrijita. true story

W210 sau w211?

Ce nu imi place mie la MB este ca inclusiv 270cdi-ul are doar 5 cilindri,pe cand la bmw si audi inca de la 2,5 litri motoarele au 6 cyl.Ideea este ca un diesel pt ca nu mai fi tractorash si a nu determina absolut nici o vibratie cat de mica la stop,trebuie sa fie in 6 cel putin.Primul diesel de la mercedes in 6 este 320 cdi,astfel daca vrei mercedes si diesel care sa fie finut ca un benzinar trebuie sa scoti 20 de milioane pe impozit :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

Normal ca am votat X5 ...este o masina superba, eu unul nu as da X5-ul. Mai bine schimbi X5-ul 3.0d, cu un X5 3.0sd. Ar fi o afacere!

 

S-ul este o masina eleganta si spatioasa insa este atat de ....comuna. Nu iese cu nimic in evidenta, doar ca e mare. Daca vrei MB atunci ia un CLS.

Link to comment
Share on other sites

am avut un e 270 cdi care se cam P pe toate bmw-urile la fiabilitate si confort. si avea muuulti km masina si nu a fost deloc ingrijita. true story

W210 sau w211?

Ce nu imi place mie la MB este ca inclusiv 270cdi-ul are doar 5 cilindri,pe cand la bmw si audi inca de la 2,5 litri motoarele au 6 cyl.Ideea este ca un diesel pt ca nu mai fi tractorash si a nu determina absolut nici o vibratie cat de mica la stop,trebuie sa fie in 6 cel putin.Primul diesel de la mercedes in 6 este 320 cdi,astfel daca vrei mercedes si diesel care sa fie finut ca un benzinar trebuie sa scoti 20 de milioane pe impozit :twoup: .

 

w211, motorul era de nota 10. la relantiv era cam zgomotos insa din mers era ok. de virbrat nu vibra

 

 

nu inteleg de ce comparatia asta normal ar fi ML cu X5 sau S cu 7 ! ciuata comparatia

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Eu as lua suta la 100 S-ul. BMW-am, sa mai am si un Mertz, ce dracu :twoup:

 

 

PS: Cel mai aiurea Poll :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

am avut un e 270 cdi care se cam P pe toate bmw-urile la fiabilitate si confort. si avea muuulti km masina si nu a fost deloc ingrijita. true story

W210 sau w211?

Ce nu imi place mie la MB este ca inclusiv 270cdi-ul are doar 5 cilindri,pe cand la bmw si audi inca de la 2,5 litri motoarele au 6 cyl.Ideea este ca un diesel pt ca nu mai fi tractorash si a nu determina absolut nici o vibratie cat de mica la stop,trebuie sa fie in 6 cel putin.Primul diesel de la mercedes in 6 este 320 cdi,astfel daca vrei mercedes si diesel care sa fie finut ca un benzinar trebuie sa scoti 20 de milioane pe impozit :twoup: .

 

e280cdi e tot in 6, parca e de 3000 motorul dar nu stiu exact detaliile.

 

uitasem sa specific ca w210 a fost una dintre cele mai urate masini facute vreodata de nemti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Si apropo BMW-ul X5 e SUV iar S-ul este limuzina de lux... cred ca nici tu nu mai stii ce vrei pana la urma. :twoup:

 

ma mir ca nu ati observat, aici nu este vorba despre utilitate, ci despre altceva.... de ce ai vrea un X5 sau S classe ... ? :twoup:

Deci ... dupa care intoarceti capu mai tare pe strada, asta ar trenbui sa fie intrebarea, intorc capul dupa un S classe nou alb cu plafon negru si jante negre, se tot plimba prin cluj ,si arata bine... :D

Link to comment
Share on other sites

am vorbit cu un prieten de la casa auto, si el mi-a recomandat sa nu iau S....sufera la capitolul fiabilitate grav... ( de fapt sufera mertul de prin 95...)

 

am avut prieten cu 2 merturi luate de noi.....probleme cat casa.... a avut o jumatate de an un e60 520 la vreo 40tkm... si acum s-a reintors la un cls 350 cu 15000 la bord.....ce sa-i faci...unora le place durerea..

Link to comment
Share on other sites

am vorbit cu un prieten de la casa auto, si el mi-a recomandat sa nu iau S....sufera la capitolul fiabilitate grav... ( de fapt sufera mertul de prin 95...)

 

am avut prieten cu 2 merturi luate de noi.....probleme cat casa.... a avut o jumatate de an un e60 520 la vreo 40tkm... si acum s-a reintors la un cls 350 cu 15000 la bord.....ce sa-i faci...unora le place durerea..

 

sincer si mie mi-ar place sa sufar intr-un CLS

Link to comment
Share on other sites

Dintre S klasse si X5 nou, aleg oricand S. Am condus 2, si nimic nu se compara cu ele. + ca nu imi plac SUV-urile. Iar clsu, nici nu se poate compara cu S-u. parerea mea

 

eu marefer numai la capitolul fiabilitate, ptr ca totusi piesele sunt pe bani....asa doar ca masina unui prieten cu care dai o tura sau te plimbi.....nu intra in discutia noastra.....

 

eu ma refeream la o masina pe care sa o achizitionezi si costuri legate de intretinere si cat de fiabilaeste ( cat de mult te poti si folosi de ea)....

 

 

si intradevar la cls de 6 luni nu a avut nici o problema....( in afara de faptul ca o rupt o roata )

Link to comment
Share on other sites

eu marefer numai la capitolul fiabilitate, ptr ca totusi piesele sunt pe bani....asa doar ca masina unui prieten cu care dai o tura sau te plimbi.....nu intra in discutia noastra.....

 

eu ma refeream la o masina pe care sa o achizitionezi si costuri legate de intretinere si cat de fiabilaeste ( cat de mult te poti si folosi de ea)....

 

 

si intradevar la cls de 6 luni nu a avut nici o problema....( in afara de faptul ca o rupt o roata )

 

 

dacã te gândeºti la bani, când ÎÞi iei un S-klasse, ia-Þi gândul de la el. (pe lângã asta, sã alegi una din maºinile astea În fct de costurile de ÎntreÞinere, mi se pare o prostie, dar e pãrerea mea... )

 

S-ul se devalorizeazĂŁ cel mai tare ĂŽn timp. ĂŽntr-adevĂŁr, 320CDI nu chiar aÂşa, benzinarele mai ales....

 

uite-te la cl-uri .... gĂŁseÂşti afarĂŁ Âşi sub 30k, unul de 4-5 ani, maÂşina pe care cineva a dat peste 120k la vremea aia..... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu marefer numai la capitolul fiabilitate, ptr ca totusi piesele sunt pe bani....asa doar ca masina unui prieten cu care dai o tura sau te plimbi.....nu intra in discutia noastra.....

 

eu ma refeream la o masina pe care sa o achizitionezi si costuri legate de intretinere si cat de fiabilaeste ( cat de mult te poti si folosi de ea)....

 

 

si intradevar la cls de 6 luni nu a avut nici o problema....( in afara de faptul ca o rupt o roata )

 

 

dacã te gândeºti la bani, când ÎÞi iei un S-klasse, ia-Þi gândul de la el. (pe lângã asta, sã alegi una din maºinile astea În fct de costurile de ÎntreÞinere, mi se pare o prostie, dar e pãrerea mea... )

 

S-ul se devalorizeazĂŁ cel mai tare ĂŽn timp. ĂŽntr-adevĂŁr, 320CDI nu chiar aÂşa, benzinarele mai ales....

 

uite-te la cl-uri .... gĂŁseÂşti afarĂŁ Âşi sub 30k, unul de 4-5 ani, maÂşina pe care cineva a dat peste 120k la vremea aia..... :twoup:

vorbeam totusi de masini second, nu ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
m-as duce la munte si la mare cu X5 si la birou si la drumuri mai lungi cu Mercedesul.

la birou cu S classu?! :twoup: da smartu ce-are? :twoup:

 

edit: votat S class. imi plac mai mult limuzinele decat SUVurile.. desi... X5-ul nou e ... impunator, cel putin.

Edited by padrez
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.