Jump to content

Accident pe Autostrada Soarelui


wylly250

Recommended Posts

Nu pot vedea video din pacate...imi apare acest mesaj pe un cadru rosu: "Acest continut este premium. Pentru a putea vizualiza acest stream viziteaza fastdownload.a1.roVizualizarea, la calitate ridicata, a inregistrarilor si a transmisiunilor LIVE din toate site-urile retelei Antena1.ro". Edited by ogar nestapanit
Link to comment
Share on other sites

chestia asta cu uitatul dupa accidente pe strada si provocat altele e deja clasica la noi. sa ne amintim ce-a fost vara trecuta pe A2...am prins intr-un weekend cred 6-8 accidente de genul asta in lant, in fiecare implicate minim 3-5 masini
Link to comment
Share on other sites

Omul avea 77 ani, probabil nu mersese in viata lui pe autostrada, asta e... de morti numai de bine.

Nu mai sunt masinile de acum ca cele de pe vremea lui , plus ca sunt mult mai multe si dupa cum era lovit e46-ele , a inceput manevra de intoarcere inca de pe banda de urgenta , ca e lovit din spate de acel golf sau jetta , poate daca incepea manevra de pe banda 2 , aveau o sansa .

Link to comment
Share on other sites

acum am citit intr-un ziar online, nu pot vedea filmuletul, si am inteles ca asa-zisa autostrada nu are de fapt parapetii care sa desparta sensurile de mers, daca asa este la ce o mai numesc autostrada... :wacko: , daca i-ar fi avut nu cred ca mai incerca si omul ala sa intoarca, indiferent ca stia sau nu sa conduca pe autostrada parapetii ar fi dus la evitarea unui asemenea accident stupid...
Link to comment
Share on other sites

acum am citit intr-un ziar online, nu pot vedea filmuletul, si am inteles ca asa-zisa autostrada nu are de fapt parapetii care sa desparta sensurile de mers, daca asa este la ce o mai numesc autostrada... :wacko: , daca i-ar fi avut nu cred ca mai incerca si omul ala sa intoarca, indiferent ca stia sau nu sa conduca pe autostrada parapetii ar fi dus la evitarea unui asemenea accident stupid...

+1

Link to comment
Share on other sites

Omul nu a mai avut pe unde sa iasa, s-a intors cum s-a priceput, si a murit.

S-au inaugurat bucati de autostrazi neterminate ,pentru vot contra basescu.Ponta e autorul moral al accidentului si al celorlalte care vor urma.pe autostrada spre munte, la intrebat pe Ponta o ziarista "daca vreun sofer vrea sa se intoarca din drum, cum face? Raspuns de prim ministru pe care il merita romania cu varf si indesat: "Pai, doamna, când merg la munte, se întorc duminica, așa ar trebui să facă oamenii normali. Dacă vrei să te duci și să te intorci într-o zi, te duci până la Ploiesti și te întorci."

Ai plecat la munte, pai mort copt tre sa ajungi acolo nu incurci lumea sa te razgandesti la mijlocul drumului.

 

Iregularitati semnalate :

"In graba de a le arăta românilor, până pe 29 iulie, că guvernul pe care îl conduce face treabă, Victor Ponta a tăiat ieri două panglici, inaugurând tronsoanele de autostradă Bucureşti-Ploieşti şi Cernavodă-Medgidia. Pentru premier contează prea puţin că pe cele două bucăţi încă nu se poate circula ca pe o adevărată autostradă, din simplul motiv că au fost date în funcţiune fără a fi finalizate. EVZ trece în revistă şapte mari probleme ale celor două tronsoane de autostradă, inaugurate cu fast ieri de premierul Victor Ponta, ministrul Transporturilor Ovidiu Silaghi şi fostul premier Călin Popescu Tăriceanu. În primul rând, au fost daţi în folosinţă doar 56 km din cei 62,5 ai autostrăzii Bucureşti-Ploieşti, restul fiind amânaţi pentru 2014. Chiar şi aşa, o a doua hibă este că noua porţiune îi ajută deocamdată doar pe şoferii care merg la Ploieşti sau mai departe, nu şi pe cei care vor să ajungă în localităţile de pe traseu.

Fără benzinării Asta deoarece ieşirile de pe autostradă nu sunt încă funcţionale. Secretarul de stat în Transporturi, Septimiu Buzaşu, a declarat că vor exista ieşiri pe la nodul de la Snagov, care vor fi gata însă abia miercurea viitoare, şi pe la Moara Vlăsiei, "care se va finaliza odată cu contractul lui Pizzarotti". A treia problemă ţine de restricţia de viteză la 100 km/oră. La autostrada Cernavodă- Medgidia, avem alte două minusuri: circulaţia se face în regim de drum naţional, cu o viteză maximă de 80 km/oră şi se circulă pe o singură bandă pe sens. Lucrările pe acest tronson vor fi gata abia în noiembrie. La toate acestea se adaugă alte două lipsuri de pe ambele porţiuni deschise ieri circulaţiei: nu există benzinării şi parcări. În legătură cu acest aspect, Ponta a declarat: "Părerea mea şi decizia mea a fost că nu mai stăm până ce se fac benzinăriile şi parcările. Important e să se meargă cu maşina pe autostradă"

 

A mai abordat subiectul si protv:

http://www.incont.ro...tostrazile.html

Edited by Sedan
Link to comment
Share on other sites

 

S-au inaugurat bucati de autostrazi neterminate ,pentru vot contra basescu.Ponta e autorul moral al accidentului si al celorlalte care vor urma.

asa e, ponta e de vina...el a gestionat meleardele alea multe, el taia panglici la fiecare 10m terminati partial...

aoleu...si daca face unu beat accident, tot ponta e de vina...

Link to comment
Share on other sites

sedan, esti penibil.

 

S-au inaugurat bucati de autostrazi neterminate ,pentru vot contra basescu. cu asta sigur m-au convins, pe mine cel putin... :pinch:

 

inconstienti. rip! iar aia care a incetinit sa se uite in retrovizoare, extrem de retardata.

Link to comment
Share on other sites

asa e, ponta e de vina...el a gestionat meleardele alea multe, el taia panglici la fiecare 10m terminati partial...

aoleu...si daca face unu beat accident, tot ponta e de vina...

 

Daca zici ca Ponta e mai breaz decat predecesorii, el nu trebuia sa pozeze la taiat sfori ca sa dea in folosinta ceva neterminat. E ceva de neconceput cum draq sa dai in folosinta un drum neterminat? Pai astia or sa dea si aneleuri in folosinta fara scari si ponta o sa te puna sa urci pe franghie in apartament ca asa e bine .

Cum vine asta daca vrei sa te intorci din drum,nu esti un om normal? Romania e blestemata , asta e clar.

 

sedan, esti penibil.

 

S-au inaugurat bucati de autostrazi neterminate ,pentru vot contra basescu. cu asta sigur m-au convins, pe mine cel putin... :pinch:

 

inconstienti. rip! iar aia care a incetinit sa se uite in retrovizoare, extrem de retardata.

 

max83 si aici m-ai gasit :frantics:

Eu cred ca ai un soft care detecteaza când apar cuvintele ponta,antonescu,usl in forum ca sa aduci o replica apoi un omagiu gen "aveti o scama domnule ponta ".

Stai linistit, o sa-l ai pe ponta si antonescu la toate telejurnalele ani grei de luni incolo.:purple:

Link to comment
Share on other sites

eeee intortochiate sunt caile domnului fiule! ar zice popa, multe nu sunt la locul lor, rau cu rau, dar mai rau fara rau...

stati acasa cum va invatat tatelul vostru si nu mai apar probleme...

 

Eu stau.Dar tu..te intorci? Iti iei luni bilet la avion? De luni, dictatura pica doar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.