Jump to content

BMW E36


12Alin34

Recommended Posts

Nu man, duminica plec sa vad cateva modele de 316i Coupe, ma interesam de jante doar.

 

 

:D Ma gandeam ca-ti iei jantele prima data,si apoi masina. In cazul asta faceai ca mine: inainte sa-mi cumpar primul bmw (il vazusem deja,un e36) imi cumparasem cd-player-ul,navigatorul, pana si produsele de curatat le-am luat inainte de a-mi cumpara masina.:wacko: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca m-am gandit si eu la chestia asta. :laugh:

 

 

Pai pune-o in practica daca esti hotarat sa-ti iei masina. Mi-aduc aminte ca nu mai aveam rabdare,mai erau vreo 3-4 zile pana s-o cumpar(era intr-o joi,iar ala era plecat si venea tocmai luni)...eram agitat,imi venea s-o iau din curtea omului.:pardon:

Link to comment
Share on other sites

:D Ma gandeam ca-ti iei jantele prima data,si apoi masina. In cazul asta faceai ca mine: inainte sa-mi cumpar primul bmw (il vazusem deja,un e36) imi cumparasem cd-player-ul,navigatorul, pana si produsele de curatat le-am luat inainte de a-mi cumpara masina.:wacko: :laugh:

Si eu am facut asa de multe ori :)) mereu imi cumparam jantele dinainte.. bine stiam si ce model urmeaza sa cumpar.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu, dar ma pune pe ganduri... poate a fost lovita una din aripi si schimbata ulterior cu una de FL/NFL. Zic si eu...

 

Sau o fi fost ruginita , o fi fost atinsa ......

Oricum o dai , tot loterie este in achizitionarea unei masini sh; vorba aia : la anii astia, masina nelovita si femeie nef#^#ta ... cam greu .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

coupe-uri cu aripile originale... mai rar. E 150 de lei o aripa noua aftermarket. Eu am luat de la Van Wezel si s-a potrivit perfect la sedan. Nu cred insa ca mai e aceeasi calitate cu cea veche, mi s-a parut ceva mai subtire tabla.

 

 

Lasa ca e mai bine asa, se reduce greutatea masinii :ike:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am si eu o "problema", pe o aripa am semnal FL, iar pe cealalta NFL. Este vorba despre un 316i Coupe E36. Ce pot face ca sa schimb semnalul FL cu unul NFL sau invers (inafara de a cumpara toata aripa :laugh: ) ?

 

poti sa-l schimbi doar pe cel FL cu unu NFL trebuie doar sa mai tai putin din aripa, sa-ti intre semnalu nfl, daca pui FL in locul celui NFL o sa-ti ramana putin loc, si o sa se vada urat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Revin cu o mica constatare: am observat ca semnalele mele au o tenta fumurie, masina este din 1997, am mai observat la cateva modele din acest an aceeasi chestie. Intrebarea mea este: sunt OEM sau au fost vopsite/aplicata folie? Cum imi pot da seama de acest lucru? Edited by Tudy_2dy
Link to comment
Share on other sites

Revin cu o mica constatare: am observat ca semnalele mele au o tenta fumurie, masina este din 1997, am mai observat la cateva modele din acest an aceeasi chestie. Intrebarea mea este: sunt OEM sau au fost vopsite/aplicata folie? Cum imi pot da seama de acest lucru?

 

nu sunt oem, insa nici foliate,sau vopsite nu sunt. sunt aftermarket, dar sunt super misto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.