Jump to content

BMW E36


12Alin34

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Stie cineva unde pot gasi si eu prinderile acelea? Le pot monta inapoi?

 

 

Nu cred ca le mai gasesti prin comert pe la magazine de piese, poti totusi sa incerci la reprezentanta, iar faza cu montatul e cu dus si-ntors...daca bucsulitele acelea de sub mocheta sunt mancate, degeaba montezi tamburusurile, ca n-o sa tina; asa mi s-a intamplat mie si incepusem sa bag tot felul de dopuri de hartie, la un momendat bagasem si silicon in speranta ca se va face ca o gaura ca sa pot sa fixez tamburusurile, dar tot degeaba, singura sansa e sa dezlipesti mocheta si sa vezi cu ce inlocuiesti pe dedesubt pe acolo, dar e f...re.

Link to comment
Share on other sites

poti intreba la baietii cu dezmembrari! poate gasesti pe la ei.

 

 

se mai gasesc pe ebay,.. sau pe alte site-uri asemanatoarehttp://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/24170_x600.jpg

 

 

eu la E36 aveam prinderile astea putin diferite. erau din plastic, dar pe acelasi principiu. masina era facelift.

 

din ce imi amintesc prinderile se fixau in mocheta prin infiletare, era doar o gaura in mocheta in care se infileta elementul din dreapta din imagine, nu exista niciun fel de suport pe sub mocheta.

elementele din partea stanga se monteaza pe covoras/pres.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eu nu am avut de la inceput si mi-am luat din dezmemebrari si le-am infiletat si totul e ok, merg si la presurile de cauciuc, sunt aceleasi gaurile ca si la cele de vara! foarte uzuale , fara ele se ducea presul in fata pana la pedala de acceleratie si se rupea presul, la pasager iar , mergea tare in fata si se murdarea mocheta! Eu zic ca gasesti in dezmembrari!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imi poate spune si mie cineva cum functioneaza sistemul de incalzire al oglinzilor? Ma interesa cand se activeaza, ca buton special pentru asa ceva nu am gasit, iar sistemul functioneaza. Vazusem pe aici pe undeva parca, ca se activeaza automat cand e rotita de la aeroterma pe zona rosie.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Imi poate spune si mie cineva cum functioneaza sistemul de incalzire al oglinzilor? Ma interesa cand se activeaza, ca buton special pentru asa ceva nu am gasit, iar sistemul functioneaza. Vazusem pe aici pe undeva parca, ca se activeaza automat cand e rotita de la aeroterma pe zona rosie.

 

Multumesc.

 

Merge tot timpul; nu are buton separat .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
SAlut, ma poate ajuta si pe mn cineva cu o schema la instalatia de dubluclimatronic pt un bmw e36 320i vanos 24v? ma intereseaza cum vine montata pe masina eu am instalatia si vreau sa o montez pe masina si nu stiu cum vine montata.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.