Jump to content

Optiunea USB in iDrive


Recommended Posts

Salut,

 

Am gasit in torpedou mufa USB iar dupa introducerea unui stick cu muzica nu vad optiunea in iDrive unde gasesc doar CD/AUX/Tone. Ce-ar trebui sa-i fac sa o poata vedea? Nu gasesc butonul de Refresh ;)

 

Merci,

Bogdan

 

P.S. daca s-a mai discutat scuze dar n-am gasit..

Link to comment
Share on other sites

La mine pe usb ( din torpedo ) se baga un stick pe care scrii niste foldere sub forma CD1, CD2 pana la CD6 si in ele bagi muzica. Apoi bagi stickul, in usb si selectezi pe navi bussines CD sau TR.

 

 

Sent from The New iPad using Tapatalk

Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a sti cat de putin stiu.

Link to comment
Share on other sites

USB-ul din torpedou este pentru importul de muzica pe unitatea de navigatie a masinii tale. Fiind fabricatie 2010 ai CIC.

Introdu un USB max 32 GB cu fisiere MP3 apoi apesi pe butonul CD de pe consola centrala, selectezi de pe ecran "Music Collection", apoi apesi butonul OPTION de pe consola centrala si selectezi meniul IMPORT FROM USB.

 

Va incepe un proces de copiere si apoi vei gasi muzica de pe USB in Music Collection. Poti repeta operatia de mai multe ori pana se umple HDD masinii.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

Revin cu aceasta 'problema'. Am introdus in USB un stick ce contine mp3-uri. Apasand pe CD din consola nu apare decat CD / AUX / Tone. Optiunea Music collection lipseste. Am formatat stick-ul NTFS, FAT32, FAT si nimic. Cum imi dau seama daca e macar legata/conectata si de ce nu ar fi functionala din fabrica din moment ce este acolo?

 

Aveti vreo idee?

 

Merci!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

1)pe navigatie business care nu are usb de fabrica ,se poate monta stick ? necesita un modul ceva ?

 

2)daca pun un mp3/ipone/ipod la mufa aux din cotiera pot face schimbul melodiilor din butonul de i drive ? sau doar din player ?

 

3) daca iau o interfata video ( de exemplu pentru montat camera pe retur ) acea interfata are si usb , sau la fel trebuie conectat un player la acea interfata ?

Edited by torelo
Link to comment
Share on other sites

3) incorect

Exista interfete video pentru tv tuner cu port usb care reda si avi/divx/mp3 si au intrare auxiliara video pentru camera.

Faza cu emulatorul e pentru CIC.

 

 

http://images9.okr.ro/auctions.v3/700_700/2011/02/03/2/6/62313995526550432631359-5804413-700_700.jpg

genul asta de interfata are asa ceva ? banuiesc ca nu ?

 

a montat cineva genul asta de interfata? e ok ?

Edited by torelo
Link to comment
Share on other sites

genul ala de interfata e un gunoi chinezesc, am montat cateva astfel de interfete si toti clientii au revenit si le-am dat jos.

 

poti sa-mi spui ce probleme au avut ? sau dc le au dat jos ?

eu singurul motiv pt care as pune aia ar fi camera pe retur, nu m-ar interesa tv si ecrane in tetiere si alte...

 

ms

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.