Jump to content

Problema lumini interior


Ziggye

Recommended Posts

Azi, dupa vre-o 3 zile de hibernare, am scos masina la o plimbarica, si surpriza, nici o lumina de pe bord nu mai functioneaza. Dar, indicatoarele merg foarte bine. Iluminatul la clustr si panou clima 0 . Am verificat compartimentul sigurante din fata si toate sunt OK. Cat despre modificarea pe care am facut-o in urma cu o sapt, la fel, functioneaza perfect.

 

Unde sa cat, ce sa caut ? Ca mai circul cu masina seara, si nu vad nimic pe bord/ consola centrala :(...

Sa se fi ars toate becurile odata sau e vre-un releu/ siguranta pe udneva ascunsa ? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Nu, sunt legate sus la luminile de la parasolar. Alea din cate stiu eu nu sunt legate la potentiometru...ciudat este ca doar luminile de la bord si consola centrala nu functioneaza...inainte, chiar cand legasem celelalte leduri, functionau toate perfect. Edited by Ziggye
Link to comment
Share on other sites

Sprachen deutsch ? Eu nu :))

TOATE sigurantele sunt OK, era una sub bancheta , de 30 arsa, am schimbat-o si nimic... <_<, iar in fata, tot ce era necorespunzator, am schimbat, ca aveam cateva de 25 bagate pe la alea de 30 si una de 10, la una de 7.5, in rest nici una nu e arsa :(

 

Ciudat, ca inainte sa o parchez, totul mergea perfect, cum am lasat-o 3 zile, cum da semne de "oboseala"

Edited by Ziggye
Link to comment
Share on other sites

cam nasol atunci.

Nu stiu daca astea sunt comandate de LKM, ca se aprind cand se aprind si pozitiile sau farurile, care se face prin LKM.

 

sa nu fie un contact pe acolo, scoate si tu modulul LKM, e in cutia unde sunt si sigrantele si da si tu cu un spray de contacte.

User-ul lancer are tot felul de scheme electrice la e34 si poate are el o idee, incearca sa dai de el..

Daca pare a fi din LKM, poate cunosti pe cineva prin zona cu e34 sa faci o proba cu LkM-ul de pe masina lui.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Nu am asa ceva, aveam pe e32.

 

Am observat ceva. Am coborat sa iau ceva din masina si cand am aprins pozitiile s-a aprins si bordul. Cateva secunde, 20-30 apoi a murit. Am lasat-o vre-o 20 sec, si iau au functionat... Si tot asa merge...

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva vre-un preot exorcist bun ? <_< Surpriza, azi iluminatul a functionat foarte bine, inca de azi dim. de la 08:00, in schimb acum face figuri lumina de mers inapoi de pe stanga :frantics:

 

Cred ca matusha e posedata :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

poate la touring este in alta parte.. , dar LKM ai cu siguranta a fost si pe modele din 89'..

 

 

EU tot LkM baniesc, a fost problema cunoscuta la e34.

 

Ala iti controleaza cam tot ce inseamna lumini .

 

Normal cel mia cunoscut defect era ca aprindea doar unul din faruri, sau nu mai il stingea, se topeau acolo niste chestii de la consumul mare... apoi a fost inlocuit cu niste versiuni revizuite.

MA gandesc totusi ca poate e oxidat si de asta face defectiunile astea aparent aleatorii.

Link to comment
Share on other sites

nu toate e34 au modul de lumini,poate a ta are doar niste relee in cutia cu sigurante.cauta pe sub bord in stanga volanului unde se mufeaza instalatia,incearca sa scoti mufele si curata si tu cu spray de contact,sau fii atent la sigurante poate sant papucii largiti si nu fac contact tot timpul,bafta.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.