Jump to content

accident 07.07.2012


sylvian87

Recommended Posts

Ai dat peste cea mai joasa speta umana - taximetristul bucurestean. Nu vreau sa generalizez, dar 90% dintre ei sunt niste jegosi cu loganurile in cea mai proasta stare de functionare. Polueaza de rup [zilnic vad zeci de taxiuri cu fumul dupa ele cat China] si cu un comportament de cercopiteci. Eram zilele trecute la gara si nu functionau semafoarele. Eu aveam prioritate, el avea clar semnul de cedeaza. S-a oprit la 10cm de usa mea si sarise la bataie ca are prioritate. Noroc ca era unul mai rasarit printre ei [tot taximetrist, mai batran] "care a zis lasa ma baiatul, nu vezi ca ai cedeaza". Daca nu se calma, il luam la spray si aia era.
Link to comment
Share on other sites

pe el si pe pasagera ia luat imediat salvarea de atunci nu l-am mai vazut ,cica ar fi facut scandal pe la politie ,da avea asigurare si acum astept sa iau banii de la ei 3700 ,le-am dat devizu de la service 465 de milioane probabil ca o voi dezmembra sau vinde asa cum e nu vreau dureri de cap si alergaturi dupa piese , imi pare rau de ea dar asta e

 

da jegosi rau de tot dupa ce sau facut masuratorile au luat imediat masina cred ca erau 20 de taximetristi acolo , eu am stat pana mi-a venit platforma ca era si stalpul proptit de capota ,statea sa cada

Link to comment
Share on other sites

pai ar fi de schimbat cam asa , capota aripi usi stanga + airbaguri, podeaua si ea e rupta, faruri ,directia e dusa ,bascula rupta si ce o mai fi pe acolo plastice interior ,pedalierul e stramb si el, bordul impins inauntru de stalp si usa ,stalpul de pe mijloc ,are o indoitura si in plafon, daca faci o socoteala piese noi +manopera si vopsit asta e suma :)) Edited by sylvian87
Link to comment
Share on other sites

pai asta e suma pe care o primesc 3700 e bine zic eu, mai pun 1-2 mii si imi iau alta , o pot repara si pe asta cu 2500 dar e prea mult de alergat plus ca nu mai iese ce a fost ,da imi ramane si masina ,devizul l-am facut ca trebuia si eu am ramas mut cand am vazut suma

 

ps . oricum nu ma intereseaza prea mult e bine si atat decat deloc ,nu vroiam sa ies in castig decat face masina ,asta e bine ca nu am patit nimic

Edited by sylvian87
Link to comment
Share on other sites

Ce faci cu epava? O faci tu bucati, o duci la "dezmembrari"?

 

Aproximativ cat se mai poate scoate "din ea"?

 

Ai dat peste cea mai joasa speta umana - taximetristul bucurestean.

 

Mda... cu 20% mai ieftini decat cei din Timisoara.

Link to comment
Share on other sites

Singurul "obstacol" rĂŁmas, este sĂŁ te vezi cu banii promiși de asigurator.

Ăn rest, tot rĂŁul spre bine: tabla e tablĂŁ, se ĂŽnlocuiește, bine cĂŁ n-ai pĂŁțit tu ceva! Ai vĂŁzut câți oameni corecți suferĂŁ din cauza unor giboni ai șoselelor :console:

Eu ĂŽți doresc sĂŁ gĂŁsești una mai bunĂŁ decât cealaltĂŁ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
din fericire mi-am recuperat banii de la asigurari in decembrie inainte de sarbatori si in ziua urmatoare ,dupa ce am luat banii am luat si alta masina ...am avut ceva de asteptat dupa bani niste jegosi :getlost: avea asigurare la asirom pff in aceeasi categorie intra toti stai dupa ei de iti vine rau Edited by sylvian87
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.