Jump to content

BMW si marile premii DTM,Le Mans etc.


Turbo-Mann

Recommended Posts

BMW a participat si participa in continuare la multe sporturi cu motor eu am unele poze care prezinta unele masini dea lungul anilor.Poate putini stiu ca BMW sau mai bine zis BMW Motorsport Team a castigat in lungul anilor tot ce sa putut castiga.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Duminica a reanceput FIA WTCC rezultatele le puteti gasi la www.fiawtcc se pare ca BMW a ramas la modelul E46 pt anul acesta,au aparut si cei de la Chevrolet iar Seatul se pare ca va introduce la jumatatea sezonului modelul Leon,momentan favorite sunt BMW prin echipa BMW team Deutschland si Alfa Romeo prin Alfa Romeo Racing Team,de asemenea Ford si Honda au aparut anul acesta dar decamdata rezultatele nu sunt notabile. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Am unele poze de la o masina actuala de ture.

E un BMW M3 GTR,masina are 450 Cp,cantareste 1.100 kg si face 0-100 km/h in 3,0 s.E ceva.

1294[/snapback]

 

In poza cu bordul parca am vazut un buton de aer conditionat.Au asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 years later...

Dupa ce am pus lopata langa birou , vin cu o intrebare , este cineva cu ochii pe dtm anul acesta ? Mi se pare de departe competitia turismelor de top , care trebuie urmarita , din pacate la noi nu transmite nimeni insa tare mult as vrea sa vad ce face m3-ul in lupta cu rs si amg .

 

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

Si ce daca trebuie reinsufletita orice arie motorsport BMW. :thumbsup:

 

Eu ma mai uit pe Eurosport la WTCC unde BMW si-o cam ia de la Chevroleturi , bine e vorba si de valoarea pilotilor,

 

In primele tururi domnina clar 320-urile dar apoi spre final revin Cruzurile. :thumbsup:

 

Alateieri a fost cursa de la Monza unde a castigat Yvan Mulller pe un Cruze. cel mai bun bmw s-a clasat pe locu 5.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vt2oWX3w5cs

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

am urmarit wtcc in primii ani cand bmw si alfa faceau legea

 

dupa am pierdut contactul,poate si dezamagit ca si o iau pe coaja de la seaturi si chevroleturile nou venite.

nu mai sunt la curent cu regulile,insa la un moment dat masinile bmw erau ingreunate intentionat cu balast,parca din cauza faptului ca beneficiaza de tractiune spate,asta fiind vazut ca un avantaj asupra celorlalte

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca nu trebuie sa va luati dupa cine castiga sau nu astfel de curse, cum nici nu trebuie sa va luati dupa cine castiga la Formula 1. parca in F1 anul trecut sau acum doi ani castiga Renault. am vazut ieri sau alaltaieri la tv, un tip ce castiga nu stiu ce cursa, cu un Citroen. asta nu inseamna ca renault-urile sau citroen-urile sunt niste masini extraordinare pe sosea. e diferenta mare, foarte mare, intre o masina de curse si una pentru sosea. unii investesc mai mult in astfel de sporturi, altii mai putini. e doar o chestiune de marketing pana la urma...iar bmw cred ca are o imagine destul de buna pe sosea, nu cred ca e nevoie sa castige nu stiu ce curse ca sa demonstreze ceva. pe cand renault, citroen, chevrolet...au nevoie de o falsa imagine, ca sunt naivi care daca vad ca a castigat citroen, isi ia citroen, etc :)

 

dar pe sosea, nu exista nicio alta masina de serie (nemodificata, normala) care sa stea mai bine ca un bmw. nu mai vorbesc si de consum, la acelasi regim de mers...

Link to comment
Share on other sites

Alateieri a fost cursa de la Monza unde a castigat Yvan Mulller pe un Cruze. cel mai bun bmw s-a clasat pe locu 5.

Am impresia ca bmw iese mai bine din viraje dar pe final de linie (probabil superioritate in ture inalte plus putina aspiratie) si pe franare , chevrolet-ul este net superior . Cred ca portocaliul a avut ceva probleme tehnice , inexplicabil , sa piarda ritmul asa deodata , poate l-a blestemat pasarea aia :))

 

Si daca tot venii vorba de BMW in competitii , acum cateva saptamani , in Australia la Philip Island , Marco Melandri a obtinut primul loc 2 pentru bavarezi in campionatul mondial de superbike

 

Toata cursa pentru rabdatori

 

http://www.youtube.com/watch?v=F2S8R2Gfp2g

 

sau highlight

 

http://www.youtube.com/watch?v=g8VaokcmpMY

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.