Jump to content

BMW M5 F10 2012


slefbb

Recommended Posts

o masina periculoasa fara sisteme, m-as simti aiurea sa o conduc daca n-as avea sisteme ..probabil ca biturbo pe asa motor nu e prea sanatos pt toti ciobanii

 

probabil ca este mai echilibrata cu AWD masina (din punctul meu de vedere)

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frumos test, l-am urmarit cu placere.

 

Putin superficial totusi sa nu vorbesti o clipa de la volanul acestei masini despre frane sau suspensii, si sa numesti cutia 'automata' cand ea e 'robotizata' toata ziua ...

 

Iar faptul ca derapajele se fac pe un drum public, cu trafic (Rasnov-Poiana Brasov) mi se pare cel putin iresponsabil. Asemenea teste se fac pe circuit sau pe drumuri inchise circulatiei publice

 

A, si un alt mic amanunt: pretul de 114.000 Euro e probabil pretul masinii fara nici o optiune, cea din film depaseste cred 135.000 Euro

Link to comment
Share on other sites

Frumos test, l-am urmarit cu placere.

 

Putin superficial totusi sa nu vorbesti o clipa de la volanul acestei masini despre frane sau suspensii, si sa numesti cutia 'automata' cand ea e 'robotizata' toata ziua ...

 

Iar faptul ca derapajele se fac pe un drum public, cu trafic (Rasnov-Poiana Brasov) mi se pare cel putin iresponsabil. Asemenea teste se fac pe circuit sau pe drumuri inchise circulatiei publice

 

A, si un alt mic amanunt: pretul de 114.000 Euro e probabil pretul masinii fara nici o optiune, cea din film depaseste cred 135.000 Euro

 

 

Si clarkson sau ceilalti de la top gear au facut si fac derapaje pe drumuri publice, si nu cred ca sunt iresponsabili. Daca-mi aduc bine aminte,chiar si in romanica au fost cu niste bolizi pe transfagarasan,si la fel au facut derapaje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt curios ce masina de raliu are soferul din video ca spune la un moment dat ca masina lui de raliu e la jumate si fata d emotorul de 4400 cmc al m5-ului.. Nu stiam ca sunt masini de raliu cu motor de 2000 cmc :D

 

Si in campionatul mondial WRC tot pana in 2000 cmc sunt masinile...

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt curios ce masina de raliu are soferul din video ca spune la un moment dat ca masina lui de raliu e la jumate si fata d emotorul de 4400 cmc al m5-ului.. Nu stiam ca sunt masini de raliu cu motor de 2000 cmc :D

 

Ai voie in raliu cu cilindree mai mare de 2.5 ?

Link to comment
Share on other sites

Da , dar nu te va ajuta prea mult , vei fi inclus in grupa K sau H a masinilor fara restrictie in privinta modificarilor.

 

Chiar si masinile din categoria gr K sunt dotate cu restrictor in cazul in care motorul are turbina. :thumbsup:

 

 

Regulile raliului spun ca masina trebuie sa fie derivata dintr-un automobil de strada si sa aiba motor de <2000cmc,mai nou 1.600cmc care se foloseste in wrc.

 

Masina este extraordinara si se vede ca Vali a apreciat foarte mult caracterul supravirator al acesteia, tendinta pe care o intalneste si la masina sa de raliu. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.