Jump to content

BMW Navigation Europe Premium 2013


Recommended Posts

Am instalat si eu Premium 2013 si e o deziluzie TOTALA . Atat hartile cat si programarea calatoriei e varza . Folosesc Pda cu IGO de 6 ani fara nici o greseala in Europa , Asia si Canada . Acum , in X5 cu Navigatie Profesionala am in parbriz un PDA pe care ma pot baza . Pot viziona traseul (fractionat pana la schimbarea directiei cu indicatii amanuntite) , pot face deviatii ale rutei (atunci cand nu imi convine traseul predefinit ) si multe ,multe altele de care Navteq nu a auzit (sau nu a vrut sa auda). Telefonul (oricare ar fi el ) e mai bun la navigat decat Navigatia PROFESIONALA de la BMW .Pana si copii au gadgeturi gps de 100 ori mai bune decat cea de la BMW .

 

Bataie de joc .

Link to comment
Share on other sites

Eu am trimis la http://www.navibmw.pl/fscmap.html 50$ si numic, nu mai raspund :bash:

A trecut o zi si nimic, am tot trimis mailuri cu intrebari si nimic.

 

>> 1) sent money by paypal 50USD account: "poczta@navibmw.pl"

>> 2) sent nr vin (last seven numbers it is enough) by e-mail

>> 3) write which map do you need(europe 2013, north america etc.)

>> 4) then we will sent you acitvaction code to your navigation

>> 5) insert DVD1, put in activaction code, then dvd2, dvd3(if you don't have

>> dvd map, we can share our server ftp)

>>

>> more info on http://www.navibmw.pl/fscmap_gb.html

>>

>> When we get a payment by paypal then we sent the code immediately. 100%

>> Warranty to get a code, trust our company!

 

Astazi am si sunat la ei si ziceau ca is ocupati si trimit codul in 20 min si tot nimic, parearea mea e ca am luat o teapa, sper sa nu luati si voi :butcher:

Link to comment
Share on other sites

De fraier... sa nu mai fac cont de moneybookers, ca doar asa a vrut asta banii :getlost:

 

Am mai dat un telefon si zicea ca acum e in masina si ca sa am rabdare inca 4 ore si tot asa :bye: 50$

 

Acum nu stiu sa mai astept sau sa apelez la rus, am inteles ca si ala raspunde nu raspunde , trimite nu trimite, <_<

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

Am instalat si eu Premium 2013 si e o deziluzie TOTALA . Atat hartile cat si programarea calatoriei e varza . Folosesc Pda cu IGO de 6 ani fara nici o greseala in Europa , Asia si Canada . Acum , in X5 cu Navigatie Profesionala am in parbriz un PDA pe care ma pot baza . Pot viziona traseul (fractionat pana la schimbarea directiei cu indicatii amanuntite) , pot face deviatii ale rutei (atunci cand nu imi convine traseul predefinit ) si multe ,multe altele de care Navteq nu a auzit (sau nu a vrut sa auda). Telefonul (oricare ar fi el ) e mai bun la navigat decat Navigatia PROFESIONALA de la BMW .Pana si copii au gadgeturi gps de 100 ori mai bune decat cea de la BMW .

 

Bataie de joc .

 

 

Eu cred ca nu stii sa folosesti navigatia de pe CIC.

CIC iti afiseaza ruta fractionat, si poti alege ruta alternativa pentru fiecare fragment al traseului.

Dupa ce selectezi o destinatie, acceseaza meniul ROUTE PROFILE si de acolo ar trebui sa te prinzi singur cum functioneaza, vorba ceea si copii au GPS-uri mai smechere. :wink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca nu stii sa folosesti navigatia de pe CIC.

CIC iti afiseaza ruta fractionat, si poti alege ruta alternativa pentru fiecare fragment al traseului.

Dupa ce selectezi o destinatie, acceseaza meniul ROUTE PROFILE si de acolo ar trebui sa te prinzi singur cum functioneaza, vorba ceea si copii au GPS-uri mai smechere. :wink:

 

Orice este posibil . Dar Navigatia mea CIC Premium 2013 e inutila .Concret , eu vreau sa merg la Izmir plecand din Mangalia . De la Burgas CIC- ul ma duce la Edirne . De 11 ani eu merg pe o ruta mult mai scurta prin Derekoy . Acest drum exista de mult timp (are 4 benzi , si in panta 6 )De 7 ani e vazut de Igo si TomTom dar CIC -ul 2013 nu-l stie . Intre Malko Tarnovo (Bulgaria) si Havsa (Turcia ) BLANC . Drumul european E87 Dispare la intrarea in Turcia

 

Priveste aici pe Google unde e Edirne si unde e Derkoy .

 

http://maps.google.ro/maps?q=maps+turkey&ll=41.928847,27.366943&spn=0.970592,2.392273&oe=utf-8&client=firefox-a&hnear=Turcia&gl=ro&t=m&z=9

 

La numele BMW si la pretul platit pentru optiunea de navigatie profesionala ar fi trebuit sa fie cu totul altceva . Harta apartine NAVTEQ (DE) GmbH si acoperirea pe jumatate din tari e PARTIALA , inclusiv Romania http://www.mapcoverageviewer.com/docs/BMW/Country%20Coverage%202012.pdf

 

 

Cum dai puncte intermediare pe ruta prin punctare pe harta ???

 

Noroc bun !

Edited by Ralanti
Link to comment
Share on other sites

Eu am trimis la http://www.navibmw.pl/fscmap.html 50$ si numic, nu mai raspund :bash:

A trecut o zi si nimic, am tot trimis mailuri cu intrebari si nimic.

 

>> 1) sent money by paypal 50USD account: "poczta@navibmw.pl"

>> 2) sent nr vin (last seven numbers it is enough) by e-mail

>> 3) write which map do you need(europe 2013, north america etc.)

>> 4) then we will sent you acitvaction code to your navigation

>> 5) insert DVD1, put in activaction code, then dvd2, dvd3(if you don't have

>> dvd map, we can share our server ftp)

>>

>> more info on http://www.navibmw.pl/fscmap_gb.html

>>

>> When we get a payment by paypal then we sent the code immediately. 100%

>> Warranty to get a code, trust our company!

 

 

 

Astazi am si sunat la ei si ziceau ca is ocupati si trimit codul in 20 min si tot nimic, parearea mea e ca am luat o teapa, sper sa nu luati si voi :butcher:

 

 

 

 

 

Am primit codul pan ala urma, cu 20 de mailuri trimise si telefoane, eu zic totusi sa nu va faceti de lucru ce ei

 

Am alta problema acum nu reusesc sa vad cladirile in 3D nici in bucuresti (piata constitutie , pasajul basarab, etc) am bifat 3D si perspective dar nimic :mellow:

Edited by smiley32
Link to comment
Share on other sites

am si eu un MK4,adica un DVD in portbagaj si cu o navigatie mare in bord si as dori ultima versiune de update pentru navigatie si ultima harta care este pe piata pentru echipamentul meu...cine ma poate ajuta...contra cost.Eu nu am timp sa stau 2 zile sa scot de pe net hartile... toate cele bune si astept oferta unui coleg care are asa ceva si este disponibil sa ma ajute.

ps. eu am o harta din 2009 de la cineva din galati si nu am facut niciodata vreun update la soft,de 3 ani de cand am masina.

Link to comment
Share on other sites

Am primit codul pan ala urma, cu 20 de mailuri trimise si telefoane, eu zic totusi sa nu va faceti de lucru ce ei

 

Am alta problema acum nu reusesc sa vad cladirile in 3D nici in bucuresti (piata constitutie , pasajul basarab, etc) am bifat 3D si perspective dar nimic :mellow:

 

 

Depinde cu ce versiune de 2013 ai facut update. Exista o versiune pe piata din care lipseste 3D database.

Harta 2013 nu are release oficial. DVD-urile s-au facut avand ca sursa un F10 care a venit cu harta 2013 din fabrica si folosind structura de directoare a dvd-urilor versiunea 2012.

 

Eu stiu ca circula pe internet o versiune corecta, la care am contribuit si eu, care este completa, si mai e o versiune cu vreo 2 GB mai mica din care lispeste 3D Landmarks database si Sattelite Terrain View.

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers anul asta din Buc pana in Antalya si retur doar cu navigatia, fara absolut nicio problema.

 

E clar, in cazul tau, cel mai bine e sa folosesti in continuare iGO :thumbsup:

 

Daca ai fost in Turcia , nu inseamna ca ai dreptate . Ai verificat ceea ce am scris eu ? Era vorba de drumul de la Mangalia la Izmir . Tu ai plecat din Bucuresti si ai intrat in turcia pe la Edirne .

Acum scriu aceste randuri din chiar din IZMIR . Mentin cele sus amintite . Am rugamintea sa nu fii sarcastic daca nu stii cum trebuie sa arate o harta . Cauta te rog pe harta din masina ta , drumul european E87 la intrare in turcia pe la Derekoy . Verifica si pe Google maps in acest link http://maps.google.ro/maps?q=maps+turkey&ll=41.928847,27.366943&spn=0.970592,2.392273&oe=utf-8&client=firefox-a&hnear=Turcia&gl=ro&t=m&z=9

 

De asemenea 20% din benzinariile existente pe harta Turciei nu au corespondent in realitate .

 

Intrebare : exista cumva o optiune de a afisa viteza legala a drumului pe care te afli ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.