Jump to content

pareri bmw 320ic e90


clipa

Recommended Posts

Treci la Hybrid acuma :))

 

In oras si diesel-ul si benzina mananca bine....in exterior se schimba treaba in bine pentru diesel. Daca iti faci probleme de consum inseamna ca nu mergi multi km, poate mai mult oras. Ia-ti benzina ;) ... Ps: eu prefer diesel :)))

 

Sau schimba marca, bmw le iei cu consum cu tot, vrei bmw, este si consum...doar nu merg cu aer :)))

Edited by Dr.Cipry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treci la Hybrid acuma :))

 

In oras si diesel-ul si benzina mananca bine....in exterior se schimba treaba in bine pentru diesel. Daca iti faci probleme de consum inseamna ca nu mergi multi km, poate mai mult oras. Ia-ti benzina ;) ... Ps: eu prefer diesel :)))

 

Sau wchimba marca, bmw le iei cu consum cu tot, vrei bmw, este si consum...doar nu merg cu aer :)))

 

 

Nop....direct la electric. Si hibrid-ul consuma ceva benzinica si nu e bine...:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Decat sa vii cu intrebari stupide mai bine te documentezi bine o luna doua si vezi cu ce se mananca problema.Poate astfel nu deveneai antipatic.

Pentru masini mai noi trebuie sa ai ceva banuti la achizitie iar daca vrei benzina mai trebuie ceva bani si lunar.La ochi cam minim 1000 lei pe luna pentru masina.

De curiozitate cati ani ai ?

 

Panarama marca "patru tuning"

Edited by FANATIC
Link to comment
Share on other sites

Decat sa vi cu intrebari stupide mai bine te documentezi bine o luna doua si vezi cu ce se mananca problema.Poate astfel nu deveneai antipatic.

Pentru masini mai noi trebuie sa ai ceva banuti la achizitie iar daca vrei benzina mai trebuie ceva bani si lunar.La ochi cam minim 1000 lei pe luna pentru masina.

De curiozitate cati ani ai ?

 

 

Asta vroiam sa intreb si eu, oricum nu-i dau mai mult de 15-16...:console:

Link to comment
Share on other sites

Pe la vreo 8,9 ani eu citeam reviste cu masini si eram la curent cu toate modelele/motorizarile BMW existente prin anii '90. Si visul era sa am unul candva.

Se trezesc unii aiurea asa...hai sa-mi iau BMW....dar multi habar n-au ce e aia BMW. :)

de ce sunteti rai?stiti ca si eu am plecat de la un simplu tur cu e46-le varului mei si am ajuns sa imi iau BMW ca a fost dragoste la prima tura?

pe parcurs am ajuns sa cunosc totul despre marca asta.pentru toate exista un inceput.

Link to comment
Share on other sites

Eu la 14-15 ani habar n-aveam de forum sau internet (nici nu exista pe vremea aia forumul), dar aveam cunostinte despre bmw, mi-aduc aminte ca luna de luna cumparam revista "ams",chiar si acum mai am un teanc de reviste(milioane de lei ce mi-au mancat revistele alea :bashwall: ) , mai erau si anumite emisiuni pe la tv (nu multe ca acum) si ma uitam numai cand dadea ceva despre bmw dry.gif -_- ^_^ .
Link to comment
Share on other sites

Eu la 14-15 ani habar n-aveam de forum sau internet (nici nu exista pe vremea aia forumul), dar aveam cunostinte despre bmw, mi-aduc aminte ca luna de luna cumparam revista "ams",chiar si acum mai am un teanc de reviste(milioane de lei ce mi-au mancat revistele alea :bashwall: ) , mai erau si anumite emisiuni pe la tv (nu multe ca acum) si ma uitam numai cand dadea ceva despre bmw dry.gif -_- ^_^ .

ams ca ams lunar(la inceput s-a numit si autopro, am gasit de prin 1995-1996 cand mi-am facut ordine prin lucruri).....insa si cand aparea Autocatalog anual....atunci era material de studiu ...

Link to comment
Share on other sites

ams ca ams lunar(la inceput s-a numit si autopro, am gasit de prin 1995-1996 cand mi-am facut ordine prin lucruri).....insa si cand aparea Autocatalog anual....atunci era material de studiu ...

 

 

Aaa, da....:goodjob: ala era gros al naibii,dar costa si mai mult. Trebuia sa le cer parintilor bani 3 zile la rand sa-mi iau Autocatalog. Tot felul de masini gaseai acolo.

Link to comment
Share on other sites

Dar cred ca te-ai documentat singur,nu ai pus pe altii sa faca treaba in locul tau.

 

1 la mana nu te-am pus sa imi faci treaba

2 am intrat pe forum de bmw k sa intreb posesori de bmw ,k nu se compara ce scrie pe toate paginile de net cu ce zice o persoana care are bmw

3 de asta este forum k sa ne ajutam intre noi,nu sa facem kterink de cei kre nu stiu

Link to comment
Share on other sites

La vremea aia imi placea motorizarea+modelul 323ci E46 cand aparuse prin '98/99 daca nu ma insel. Pe autocatalog ma uitam atunci si eram innebunit dupa bord. Arata bestial in comparatie cu modelul anterior. Mai am si acum revistele alea. :)

 

E39 il consideram un lux extrem pe timpul ala. Desi aparuse mai inainte de E46.

Link to comment
Share on other sites

Bun, vrei sa-ti iei sau ? Ca nu e elocvent...

 

Caterinca a iesit ca ai oscilat intre serii si modele...

 

Poate era mai bn sa dai o suma in care te incadrezi si lumea isi dadea cu parerea ce ai gasi bun de banii aia.

 

 

Sent from my ĂŻÂŁÂżiPhone 4S using Tapatalk

 

@clipa - ai auzit de URS?

app de urs, are un vecin unu cu ~800.000 km ... Bai ii nemuritor

 

 

Sent from my ĂŻÂŁÂżiPhone 4S using Tapatalk

Edited by Dr.Cipry
Link to comment
Share on other sites

Intradevar cand a aparut e39 dupa e34 am crezut ca a coborat Dumnezeu pe pamant(chiar am avut ocazia sa conduc unul nou nout)

 

In vara anului 2002(sper sa nu ma insel) am avut ocazia sa lucrez ca ingrijitor de plaja in cadrul hotelului Onix din statiunea Cap Aurora, unde era director domnul Gavrila (un om super); Cu putin timp in urma,domul director isi cumparase un e39 un 540i nou, era varful de gama full full,deja pt mine era ca un ozn (aproape toata ziua dadeam ture prin parcare numai sa ma uit la ea). Mare mi-a fost mirarea cand m-a chemat la birou sa-mi dea cheile de la masina si sa ma trimita in constanta la o sucursala BCR de pe bulevardul tomis,binenteles insotit de sotia dansului care trebuia sa lase niste acte acolo, ea neavand permis. Nu trebuia sa ma trimita pe mine pt ca hotelul avea soferul propriu (era si omul de incredere al directorului), dar in acea zi era plecat dupa aprovizionarea cu alimente a restaurantului,iar domnul Gavrila avea o sedinta in cadrul hotelului si nu putea sa plece. Asa ca am avut singura ocazie sa conduc un veritabil V8 aproape 50 km (dus-intors). A fost o experienta unica pt mine, poate acum daca as avea un 540 sau 545 nu ar fi ceva chiar iesit din comun,dar pe-atunci era. Un singur lucru mi-a parut rau, faptul ca n-am putut sa-i dau in blana ca era "paznicul" cu mine, dar si asa a fost ceva deosebit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.