Jump to content

pareri bmw 320ic e90


clipa

Recommended Posts

Mi-am dat seama ca despre e92 ar fi vorba, dar nu inteleg ce vrea sa stie? cum adica "daca se merita"? pai eu cred ca se merita atata timp cat e o masina de generatie noua (cativa anisori), doar nu se merita un 320i e30 in detrimentul unui e92....Iar daca te referi la motor eu zic ca la cei 170 de cai...e suficient pt un coupe .
Link to comment
Share on other sites

si dak puteti sa imi explicati si mie faza cu e91,e92,e60....de la ce vine si ce semnifica. ms frumos

 

codurile de caroserie. ex: e90 seria 3 sedan 4 usi, e92 seria 3 coupe 2 usi, e91 seria 3 break/touring

 

e9x inseamna seria 3, unde x este tipul de caroserie - fabricat intre 2004-2011 sau pe acolo.

 

e60 - seria 5, E61 - SERIA 5 break , fabr intre 2003-2011 si tot asa

 

etc etc

 

exista o lista cu toate, nu o gasesc.

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

si dak puteti sa imi explicati si mie faza cu e91,e92,e60....de la ce vine si ce semnifica. ms frumos

La un simplu search pe google : bmw e90 si vezi despre ce e vorba, bmw e91 , bmw e92 ( asta te intereseaza pe tine) . Pole a fost mai explicit.

ps. Nu exista e90 coupe, tu te referi la e92. E93 sunt cele cabrio .

Edited by Bmw32oCi
Link to comment
Share on other sites

as dori sa stiu si eu mai multe detalii despre motorul de 2000 benzina,si dak masina e una kre merita.ms frumos

Numai sa nu nimeresti un 320ci cu motorul in 6 cil 2171cmc 170cp. Motorul de 2000 e mult mai economic,fiind si in 4 cil si e mult mai nou si fiabil. Eu am avut motorul ala de 2.2 si consuma de rupea plus ca mai papa si ulei.

 

E adevarat,ca "sound" 2.2 e net superior 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Numai sa nu nimeresti un 320ci cu motorul in 6 cil 2171cmc 170cp. Motorul de 2000 e mult mai economic,fiind si in 4 cil si e mult mai nou si fiabil. Eu am avut motorul ala de 2.2 si consuma de rupea plus ca mai papa si ulei.

 

E adevarat,ca "sound" 2.2 e net superior 2.0.

 

si pe e60 2000d se merita,trage cat de cat?

Link to comment
Share on other sites

exista o lista cu toate, nu o gasesc.

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:BMW_model_codes

 

 

dar dintre diesel si benzina ce imi recomandati pentru un e93,si aici ma refer la costuri de intretinere si fiabilitate.???

 

Parca vroiai coupe, acum vrei cabrio ? :))

Depinde cum si unde vei folosi masina, presimt ca urmeaza o noua polemica diesel vs benzina :D

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

Pe la vreo 8,9 ani eu citeam reviste cu masini si eram la curent cu toate modelele/motorizarile BMW existente prin anii '90. Si visul era sa am unul candva.

Se trezesc unii aiurea asa...hai sa-mi iau BMW....dar multi habar n-au ce e aia BMW. :)

+1 Ai dreptate.. nu mai conteaza pasiunea.. mai nou conteaza doar sa vada lumea ca ai Bmw (chiar daca habar nu ai ce e un e92.. sau un e30 :D ), eu mi-am dorit mereu Bmw pe la 15-16 ani ma uitam ca disperatu la anunturi cu bmw, chiar si la ora de informatica :))

Edited by Bmw32oCi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.