Jump to content

compatibilitate interioare e46?


darius_x

Recommended Posts

salut! vreau sa trec de la interiorul standard de e46 FL la una de piele sau sport...ce anume modificari trebuie facute daca interiorul donator provine de pe o masina cu volanul p dreapta sau un NFL? MS

 

 

In teorie tot ceea ce inseamna fete de usi nu se potriveste de la o masina cu volan pe dreapta. Scaunele pe fata cred ca se potrivesc dar comenzile scaunelor o sa fie pozitionate invers. bancheta sigur se potriveste, la fel si plafonul.

Link to comment
Share on other sites

Cotiera o sa vina pe dos, daca schimbi fetele de usi la fel se intampla si cu reglajul oglinzilor.

Iar daca este in 2 usi, scaunul pasagerului din fata este dotat cu un dispozitiv de rabatat scaunul pentru a putea prmite accesul pe locurile din spate, ei bine si lucrul asta o sa vina pe dos... altceva nu imi vine in minte momentam.

Edited by Costi9b
Link to comment
Share on other sites

cotiera nu o schimb, fete de usi le schimb pastrand manerele originale sa nu ma complic....problema e cu scaunul pasager si cel de la sofer, care e solutia?...mut senzorul de prezenta pasager pe celalat scaun?

 

 

Tu nu intelegi ca fetele de usi NU se potrivesc? uita-te la palma ta stanga si pune-o in dreptul palmei drepte si vezi cum vin degetele...(ce exemplu dau si eu :wacko: ), asa si cu fetele de usi.

Link to comment
Share on other sites

In teorie tot ceea ce inseamna fete de usi nu se potriveste de la o masina cu volan pe dreapta. Scaunele pe fata cred ca se potrivesc dar comenzile scaunelor o sa fie pozitionate invers. bancheta sigur se potriveste, la fel si plafonul.

 

 

cred ca tu vorbesti de e39.......la e46 e alta treaba

 

:)) cu fetele d usi solutia e simpla, mut reglajul de oglinzi de pe o parte pe cealalta, intr una e un dop care iese afara si pe cealalta sunt comenizle...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu nu intelegi ca fetele de usi NU se potrivesc? uita-te la palma ta stanga si pune-o in dreptul palmei drepte si vezi cum vin degetele...(ce exemplu dau si eu :wacko: ), asa si cu fetele de usi.

si care este difetenta intre fata de usa din stanga si aia din dreapta in afara de faptul ca nu se pupa de pe o parte pe alta.Ce prinderi , reglaje sau butoane are cea de la sofer fata de pasager?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

care e concluzia?

 

-fetele de usi se potrivesc? e problema doar cu reglajul oglinzilor?

 

-ce se intampla cu senzorul prezenta pasager? se pot schimba reglajele de scaun si centurile de pe dreapta pe stanga?

 

-daca am bancheta fixa pot pune una rabatabiladar fara sa o fac functioanala? doar sa stea fix?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.