Jump to content

Vand BMW E90 - 320d - 163CP


mikken

Recommended Posts

Salutare,

 

Avand in vedere ca am primit din nou masina de firma, acest BMW devine inutil si o cheltuiala in plus, deci cu parere de rau va fi scos la vanzare.

 

Model: BMW E90 - 320d sedan - 163CP, motor M47N2, cutie manuala 6+1, culoare monacoblau metallic, interior textil gri

An fabricatie: 02.2005 (prima inmatriculare in 03.2006 in Germania, dupa 1 an de stat in showroom)

Kilometri: 176.800km in prezent (adusa in tara la 172.000km, cu ultima revizie facuta in Germania in 25 noiembrie 2011 la 160.289km - verificabil)

VIN: WBAVC31070KU37671

 

Dotari:

 

- filtru de particule

- suspensie sport

- volan sport imbracat in piele cu comenzi

- elemente exterioare in culoarea caroseriei

- trapa electrica

- oglinzi exterioare heliomate, incalzite si rabatabile electric

- oglinda retrovizoare heliomata

- ski sac

- scaune sport incalzite cu reglaj electric pentru laterale

- cotiera si torpedou refrigerate

- intrare aux-in

- cup holders

- faruri xenon cu sistem de spalare

- senzori ploaie si lumini

- proiectoare ceata

- senzori presiune pneuri

- senzori parcare fata/spate

- dublu climatronic

- tempomat

- MP3 player professional

- pachet lumini exterioare in manerele usilor

- jante 17" spider spoke 160 incaltate cu anvelope 225/45/17 de vara

- jante 16" double spoke 156 incaltate cu anvelope 205/55/16 de iarna Dunlop M3

 

Masina a avut un singur proprietar in Germania si apoi eu in Romania, mai multe detalii despre istoric in topicul dedicat de aici de pe forum: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/118754-e90-sedan-sport-package/

 

Nu a suferit niciun accident, avand integral vopseaua originala, cu mici urme de uzura datorate timpului, ceva zgarieturi unele mai fine ce ies la polish, altele mai pronuntate. Este extrem de bine intretinuta, foarte inchegata, nu bate nimic, totul functioneaza impecabil.

 

Revizia totala a fost efectuata in mai 2012 cand am cumparat-o, la 172.000km, iar apoi pe parcurs s-au mai facut ceva operatiuni de mentenanta: schimb ulei + toate filtrele, inclusiv epurator, bujii incandescente, rola intinzatoare curea accesorii, garnituri intercooler / turbo, curatare EGR si galerie admisie, folie Llumar autorizata pe geamuri.

 

In prezent masina este resoftata la 204CP si s-a comportat excelent in cei aproximativ 3500km parcursi, insa daca va dori cumparatorul, se poate reveni la softul original fara niciun cost aditional.

 

Taxa de inmatriculare este achitata, iar in cazul in care cumparatorul doreste recuperarea acesteia in instanta, sunt dispus sa fac demersurile necesare, daca achita el taxele aferente (aprox 300 lei din cate am inteles). In cazul in care se va castiga in instanta (dureaza aprox 1-1.5 ani), voi restitui cumparatorului suma respectiva de bani...in jur de 4000 lei.

 

Pretul pentru membrii forumului este de 11.999 EURO, mai putin decat am cerut pe site-urile dedicate.

 

Contact: 0731.499.426

Mail: mikken_rom@yahoo.com

Edited by mikken
Link to comment
Share on other sites

Salut Marco. Momentan nu vreau sa vand rotile de iarna separat, pana nu se vinde masina, pentru ca este posibil sa o pastrez si am nevoie de ele la iarna :)

 

Daca vand masina cu un set de roti (vara sau iarna), atunci voi scoate la vanzare setul de jante ramas.

Link to comment
Share on other sites

Salut Marian,

 

Ai o oferta concreta?

 

Eu sincer nu m-am lovit de o necesitate acuta a navigatiei pe nicio masina pana acum, am pe telefon si mi-e suficient. Bineinteles ca orice dotare in plus e bine venita, dar sa nu uitam ca acestea vin cu un cost aferent, chiar si cand vorbim de SH.

 

Anvelopele sunt runflat pe spate si normale pe fata, cele de vara. Anvelopele de iarna sunt normale toate.

Link to comment
Share on other sites

UP - 10.900 euro

 

voi schimba in curand fulia de la vibrochen si curelele, precum si niste elemente de la timonerie (ceva bucse), pentru ca are un pic de joc si ma enerveaza :)

 

accept si schimburi cu masina 4x4 (nu neaparat de teren)...sau ceva de fun in weekend, un 535d...un 335d :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Masina revine la vanzare...pret actual 11.000 EURO

 

Intre timp am schimbat fulie vibrochen, role si curelele aferente, niste elemente de pe la timonerie, un colier la esapament, uleiul in cutia de viteze (original BMW) si in diferential (Castrol), ulei motor (Castrol Edge FST) si filtru, plus alte verificari de rutina la trenul de rulare / diagnoza - toate in valoare de aproximativ 500 euro.

 

Km actuali: 184.500km

 

Taxa de mediu este platita si nerecuperata.

 

Gratuit se poate pune softul de 204 cai inapoi, daca viitorul proprietar va dori asta (masina a mers doar cateva sute de km resoftata).

 

Nu accept niciun fel de schimb! Se vinde urgent deoarece parasesc aceasta minunata tara :)

Edited by mikken
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.