Jump to content

Vand BMW E90 - 320d - 163CP


mikken

Recommended Posts

Salut Cristi, am facut-o pe Calea Plevnei, e o spalatorie auto chiar la sosea, iar in spate e un service cu ITP, vulcanizare, geometrie computerizata, etc.

 

Costa 150 lei fata/spate.

 

PS: pentru alte detalii hai sa vorbim pe PM sau pe topicul de prezentare din "masina mea", sa nu se considere up-uri aici.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos!

 

Pretul ramane neschimbat 11.000 euro.

 

Mi se pare un pret corect, avand in vedere ca nu intentionez sa recuperez taxa de prima inmatriculare, ceea ce ar aduce unele neplaceri viitorului proprietar.

 

Daca masina nu se vinde la pretul asta pana la finalul lui mai, se va pastra :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Intrucat ma bate serios gandul la un F10 sau F30, masina revine la vanzare...pret 11.000 EURO:D

 

Intre timp am mai schimbat toatele elementele de la timonerie pentru ca avea putin joc si am facut recent revizia completa ulei si filtre. Masina este in stare tehnica excelenta, nu bate nimic si nu necesita nicio investitie.

 

Km actuali: 191.200km

 

Taxa de mediu este platita si nerecuperata.

 

Gratuit se poate pune un soft de 204 cai, daca viitorul proprietar va dori asta.

 

Istoricul complet se poate citi pe topicul dedicat de prezentare: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/118754-e90-sedan-sport-package/

 

Contact momentan doar pe PM (daca cineva e interesat sa vorbim la telefon, primeste numarul pe privat - nr de telefon afisat pe prima pagina nu mai este valabil)

Link to comment
Share on other sites

Salut, treaba cu jantele nu stiu daca mai poate ramane valabila JAMS :)

 

Am vandut deja rotile de iarna, deci doar pe astea le mai am. Poate doar daca vrea cumparatorul sa o ia fara rotile astea, la un pret mai mic...si sa-i puna el altele.

 

Apropo, in acest pret sunt incluse bineinteles anvelopele noi noute de vara Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (au costat vreo 500 euro)...poate pentru unii conteaza :)

Link to comment
Share on other sites

UP - 11.000 EUR

 

Masina are anvelope noi de vara (rotile de iarna nu le mai am), revizia completa facuta, lichid frana schimbat, schimbator M piele perforata, covorase textil originale + cauciuc pentru iarna.

 

Consumul la pompa 5.8-6% mers preponderent pe autostrada, 140-160 km/h.

 

Tehnic masina se prezinta excelent, optic are cateva zgarieturi pe ici colo...iar bara spate este zgariata mai accentuat.

 

Taxa de inmatriculare platita si nerecuperata ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Aveti dreptate amandoi :)

 

Normal ca nu exista masina SH care sa nu ceara bani, mai devreme sau mai tarziu...sau in functie de pretentiile fiecaruia.

 

De exemplu bara spate este usor zgariata...pe mine nu m-a deranjat si nu am avut timp de ea oricum, dar un eventual cumparator poate ar dori sa o revopseasca => investitie.

 

Optic masina ar avea nevoie de un polish, pentru ca fiind vopseaua originala, are mici zgarieturi fine. Daca as avea timp, as baga-o la un detailing complet exterior/interior.

 

Tehnic este impecabila, nu bate nimic, trenul de rulare se prezinta bine...am cam schimbat eu tot ce trebuia (role, curele, lichide, filtre, etc).

 

Probabil ca voi avea mai multe sanse sa o vand in Germania...si cu ocazia asta dau si statul in judecata sa-mi recuperez taxa platita in RO :D

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Lucian :) am incercat sa o intretin cat de bine am putut, la fel ca toate masinile pe care le-am avut pana acum.

 

Din pacate timpul nu mi-a permis sa o "bibilesc" estetic asa cum mi-as fi dorit, insa la partea tehnica nu am facut niciodata rabat.

 

Pot pune la dispozitia cumparatorului si o lista tinuta de mine cu tot ce s-a facut la masina, cat a costat, la ce data s-a facut interventia si la cati km.

 

Nu stiu daca am specificat, adaug acum...in pret intra si roata de rezerva pe 16" slim.

 

Deasemenea pentru cine doreste, resoftare gratuita la aprox. 204 CP :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poate pentru unii conteaza si faptul ca intr-un an de zile in masina s-au bagat aproximativ 2000 euro, acum avand revizia facuta, schimbate toate rolele, curelele, lichidele, anvelope noi, etc...

 

Nu spun ca vreau sa-mi recuperez banii dati pe ulei si filtre, ca ar fi o prostie, insa atat consider eu ca face masina in starea actuala, cu dotarile pe care le are si intretinerea de care a avut parte.

 

Multumesc pentru urari, sper sa am succes cu vanzarea ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.