Jump to content

O noua posibila decizie in legatura cu taxa auto


adriang

Recommended Posts

Da, reiese ca nu mai platesti taxa aia de prima inmatriculare.

Dar, nu va grabiti, inca se discuta. Nu s-a adoptat legea.

Din articol inteleg ca ar vrea sa o tina pana la 1 Ianuarie 2013. Este posibil saptamanile acestea sa o adopte ca vin alegerile in decembrie.

Link to comment
Share on other sites

Dacã ordonanÞa va fi adoptatã, taxa auto va fi suspendatã pânã la data de 1 ianuarie 2013 ...

 

Totusi, cred ca e vorba de legea aia cu masinile inmatriculate inainte de 2007.

 

Ordonanta de urgenta semnata de Emil Boc la data de 30.01.2012 :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu are logica. Doar ordonanta aia a fost data atunci in ianuarie. Nu a platit nimeni vreo taxa la schimbarea proprietarului, pentru ca si daca ar fi vrut, nu aparusera normele metodologice la momentul ala din ianuarie si aia la finante nu iti luau banii ca nu aveau legal cum. Legea e zero fara norme metodologice de aplicare.

 

Cred ca e vorba de o alta ordonanta pe care vor sa o dea astia. Pentru ca documentul ala pus de gandul este semnat de Boc si restul ministrilor PDL.

Link to comment
Share on other sites

Dacã ordonanÞa va fi adoptatã, taxa auto va fi suspendatã pânã la data de 1 ianuarie 2013 ...

 

Totusi, cred ca e vorba de legea aia cu masinile inmatriculate inainte de 2007.

 

Ordonanta de urgenta semnata de Emil Boc la data de 30.01.2012 :)

 

 

Pai aia e deja suspendata, de cate ori se suspenda o lege?

Link to comment
Share on other sites

Mda, se pare ca e o mare teapa,cei de la gandul dezinformeaza rau de tot,sau poate pt putin rating scriu tot felul de aberatii; se pare ca e vorba de ordonanta cu pricina cea de pe timpul lui boc, aia care suspenda pana la 1 ian 2013 plata taxei pt masinile inmatriculate inainte de 2007.
Link to comment
Share on other sites

Pai avand in vedere ca astia sustin ca ACUM este in discutie, ca urmeaza sa fie dusa la senat etc., probabil eroare este doar postarea acelei ordonante vechi.

 

Poate exista o alta odonanta noua a guvernului actual. Din moment ce spune ca a fost prin senat si acum a fost trimisa la camera deputatilor.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Pai avand in vedere ca astia sustin ca ACUM este in discutie, ca urmeaza sa fie dusa la senat etc., probabil eroare este doar postarea acelei ordonante vechi.

 

Poate exista o alta odonanta noua a guvernului actual. Din moment ce spune ca a fost prin senat si acum a fost trimisa la camera deputatilor.

Ai dreptate doar pe jumatate. Chiar daca upload-ul ordonantei este gresit, in articol scrie clar la ce se refera ordonanta respective si anume la transcrierea dreptuilui de proprietate pentru masinile inmatriculate inainte de 2007.

 

Titlui articolului insa, te face sa iti creasca inima de fericire si cand colo este o porcarie ordinara.

Scuze pentru limbaj dar eu mi-am adus masina in septembire 2006.

Link to comment
Share on other sites

Pai avand in vedere ca astia sustin ca ACUM este in discutie, ca urmeaza sa fie dusa la senat etc., probabil eroare este doar postarea acelei ordonante vechi.

 

Poate exista o alta odonanta noua a guvernului actual. Din moment ce spune ca a fost prin senat si acum a fost trimisa la camera deputatilor.

 

 

I-a vazut cineva pe ponta sau pe aia de la mediu. discutand despre asta la tv? cand vor iesi astia pe sticla sa declare ceva despre taxa, atunci putem sa ne facem iluzii; kktii astia de editorialisti de 2 bani, sunt in stare sa scrie si c-a vazut-o pe masa in fleasca goala, numai sa aiba nitel rating...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.