Jump to content

Bord e39


Guest Rosoaga

Recommended Posts

Guest Rosoaga
Salut , am un e39 , 2001 , 530D , manuam . Problema mea este cu acei pixeli morti din bord pe care nu ii ami suport . Am vazut ca se schhimba nus´ ce foita pentru a rezolva aceasta problema . Dar daca inlocuiesc ceasurile cu altele , de la alt BMW functioneaza normal ? Fara errori ? Pot sa folosesc ceasurile de la un e39 525D ? Multumesc !!
Link to comment
Share on other sites

Poti schimba ceasurile de bord cu altele de pe 525d sau de pe 530d insa trebuie sa le recodezi pentru a functiona corect pe masina ta.In plus, daca cumperi niste ceasuri de bord cu pixeli ok risti sa intampini aceeasi problema oricand.Foliile folosite din fabrica sunt de proasta calitate si te pot lasa oricand.

 

Te pot ajuta cu schimbarea foliei si iti ofer un an de zile garantie.Pixelii vor reveni 100%, nu se umbla la ace.

 

Pentru mai multe detalii o sa primesti un mesaj privat.

 

Costul reparatiei este de 250 de lei, dureaza 3-4 ore si ai un an garantie.

 

Daca aduni costul ceasurilor de bord + codare vei ajunge la o suma mult mai mare si nu cred ca-ti ofera cineva garantie la pixeli pt un bord sh :thumbsup: .

Link to comment
Share on other sites

Foliile sunt la fel pentru toate ceasurile de bord bmw e38, e39 si x5 e53, indiferent ca e cu afisaj lung sau afisaj mic, merge si pe M5 e39.Nu cred ca gasesti un tutorial pentru schimbarea foliei.

 

 

Daca te apuci de treaba uita-te prin topicurile mele la "recuperare pixeli bmw e39" macar sa stii unde sa gauresti pentru a ajunge la suruburile lcd-ului.

 

Cumpara folie de calitate, e in jur de 135 de lei, cu contacte argintate , nu lua cu contacte de carbon ca sunt la fel de prosste ca cele din fabrica si te chinui mult cu ele.Nu cumpara folii care necesita cositorire, sunt niste gunoaie.

 

 

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rosoaga

Foliile sunt la fel pentru toate ceasurile de bord bmw e38, e39 si x5 e53, indiferent ca e cu afisaj lung sau afisaj mic, merge si pe M5 e39.Nu cred ca gasesti un tutorial pentru schimbarea foliei.

 

 

Daca te apuci de treaba uita-te prin topicurile mele la "recuperare pixeli bmw e39" macar sa stii unde sa gauresti pentru a ajunge la suruburile lcd-ului.

 

Cumpara folie de calitate, e in jur de 135 de lei, cu contacte argintate , nu lua cu contacte de carbon ca sunt la fel de prosste ca cele din fabrica si te chinui mult cu ele.Nu cumpara folii care necesita cositorire, sunt niste gunoaie.

 

 

Succes!

 

La ce te referi cand spui "cositorire" ?

Link to comment
Share on other sites

Sunt folii care necesita incalzire cu letconul pentru a fi lipite pe placa de baza.cand le cumperi primesti un cap de letcon in forma de "T".E foarte simplu sa gauresti folia folosind letconul.Cele mai bune folii sunt cele care nu necesita lipire, le poti folosi de o mie de ori si nu se deterioreaza. Edited by Gabriel.B
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.