Jump to content

BMW F650 96''.


calinbmw2000

Recommended Posts

Proaspat posesor( 1 saptamana).Prima motocicleta pe care o detin ,avand in vedere ca sunt incepator am studiat destul de mult piata pana m-am hotarat pe acest model.

 

Dupa primii kilometri facuti pe motocicleta pot spune ca se simte bine in egala masura atat pe asfalt,cat si pe drumuri neasfaltate.

 

Nu este intr-o stare impecabila mai am de schimbat una alta la ea.

Caucicucurile fata/spate.

Pompa de apa.O problema des intalnita la acest model.

Burduful de caucicuc de la carburator.

Farmecul unei motociclete mai vechi....te mai si murdaresti pe maini. :)

 

Imediat cen o sa ma satur de inghetat pe ea :brr: ,motocicleta va intra la hibernat si va primi o revizie generala.O voi pregati pentru sezonul urmator.

 

P.S Astazi am simtit pe pielea mea cum este sa ridici 180 kg de metal de pe jos..reteta este urmatoarea....iarba umeda..viteza a-2-a..acceleratie.. tentativa de drifting = trezit la realitate cu fata spre noroi.

 

Maine voi posta cateva poze ,inca nu i-am facut sedinta foto.

 

Asfalt uscat.

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inainte.

 

 

 

Dupa montare.

 

Bujiile si burduful de la carburator schimbate.

 

Acesta era pe motor.

 

Si cel nou.

 

Urmeaza sa ajustez valvele .

 

Ps.Este chiar funny sa faci una alta pe la motocicleta ,si nici complicat nu mi se pare ....totusi la valve nu cred ca ma bag.:)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Multumesc.

Iti dai seama ca nu m-as mai da jos de pe ea,fiind prima motocicleta(dar vremea de afara :(.)

 

De comportat se comporta foarte bine,dupa 16 ani de folosinta inca mai atinge top speed-ul dat de producator.Singurul lucru care deranjeaza (fiind monocilindru) sunt vibratiile produse sub 3k rpm ...nu prea ii place la turatii joase.Eu am 1.70 pe motocicleta ating cu ambele picioare pamantul fara probleme,GS-ul nu este cu mult mai inalt ,doar Dakar-ul este sesizabil mai inalt.Toate au suspensie spate reglabila.

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Am lasat sa se puna praful pe topic hmm...revin cu poze recente .Momentan motocicleta este cu mine in Grecia ,o tura de 1500 km pe cinste :)

 

 

 

 

In perioada cat nu am postat a fost vopsita integral,saua refacuta ,multe consumabile schimbate iar recent am schimbat si chitul de lant + pinioane .

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.