Jump to content

M6 Gran Coupe


corado

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
mi se pare ca in ultima vreme bmw o cam freaca, in sensul ca se tot uita la vecini si face ce fac aia. nu am cifre dar am impresia ca era mai in fata pe vremea lui bangle pe care l-au injurat toti inclusiv eu. acum masinile lor mi se par sterse, iar astea de se vor de mare performanta, cum e cazul de fata, sunt rare totusi in portofoliu fata de merc/ audi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mie nu mi se par deloc sterse... :scratchchin:

 

au imbunatatit mult linia de pe vremea lui Bangle si au revenit la multe chestii traditionale pe care ala le distrusese ...

 

se ajunsese ca BMW sa fie destinata nu unui segment exclusivist, ci unor oameni cu gusturi exclusiviste... iar la M6 GC se vede cel mai bine apropierea de gustul comun si rafinament general, nu mai ai cum sa spui "nu imi place pt ca e urata"...

 

uite poze detaliate

http://bmwclubmagazine.com/stiri_fullstory.php?subaction=showfull&id=1357544509&archive=&start_from=&ucat=1,15&

 

iar tehnic, nu mai vorbim, ca e peste restul competitiei

Link to comment
Share on other sites

am vazut si eu cls-ul nou, mi s-a parut f frumos dar mercedes eu nu mai cumpar, imi induce somn. nu stiu de ce dar nu mai imi place acel design tipic bmw care mi-a placut atat de mult ani in sir. e ca si cum ai divorta si te-ai intoarce la nevasta. asa m-am bucurat cand a iesit noul cincear f10 ca mi-am luat unul imediat. l-am dat la 4000 km din care cca 1500 a fost un drum pana in grecia. nu ma mai atrag formele astea reincalzite. nici alea bangle nu mi-au placut dar le-am acceptat. m3-ul e93 mi-a placut, atat, de la ala.
Link to comment
Share on other sites

mai e ceva, conteaza cum pune puterea jos. ar tebui sa fie 4x4, altfel devine un porc ca amg-urile. nu stiu daca ati vazut la top gear ce le-a tras-o panamera 4x4 la maseratti si aston care ma rog, erau considerate masini de mate subtiri. mie aston imi place oricum, nu conteaza cum merge. deja daca bmw sare suta de mii cu astia discuta dar nu cred ca aia vor sa discute cu el. toti se viseaza upscale, explicatia e simpla, in zona de lux profitul e mai mare. nu stiu daca aveti cunostinata, omega se viseaza rolex. au impins preturile in sus, au scos niste modele mai noi, nu prea cred ca ajung ca rolex. asa si bmw. problema cu marcile elitiste este ca nu rezista independent. invariabil sunt achizitionate de firme ce vand gunoi sau mai putin dramatic spus marfuri de larg consum. tata a cumparat jaguar si land rover, swatch a cumparat omega si inca alte nenumarate brand-uri suferinde, tag heuer a ajuns pe la vuitton. aston e pe la niste arabi. e un fel de sinucidere asistata, toti se vor sus cand e limpede ca daca nu ai productie de masa nu poti rezista. Edited by fbdcnt
Link to comment
Share on other sites

esti tampit.

deja exagerezi, ai injurat si ai jignit peste tot pe topicurile unde ai postat... ai primit si avertisment, dar il ignori si iti vezi de treaba in continuare.

 

ai 15 zile suspend, poate reusesti sa te calmezi... inainte de BAN definitiv !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.