Jump to content

850 CI - an 1991


dibax

Recommended Posts

Iti mai spun odata citeste cu atentie EU nu am spus ca masina este depasita moral :blink:

 

on topic oarecum http://www.4tuning.ro/anunturi_auto/vand_m...om_xx54494.html

850 de vanzare

225100[/snapback]

Masina aia e a unui prieten, o cunosc destul de bine, cu exceptia faptului ca a fost vopsita in n culori inainte e f ok. Chiar eu i-am montat kitul de frane de M5, radiator+vascocuplaj si termostat noi, ulei cutie +filtru. Recomand, mai ales ca nu a fost omorata, cel putin nu de actualul proprietar.

Edited by V12inside
Link to comment
Share on other sites

sa-nteleg ca WBS in talon la VIN si codul S la motor inseamna clar motor de M?

 

PS: Inseamna ca mi-am subestimat rau de tot masina... si e clar ca pana azi cand am rezolvat niste problemute mergea ca un fund... Multam de informatii!

224538[/snapback]

Negru pe alb. WBA si WBS scrie in fata VIN-ului

WBA=motor facut de BMW AG

WBS=motor factut de BMW Motorsport

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Masina aia e a unui prieten, o cunosc destul de bine, cu exceptia faptului ca a fost vopsita in n culori inainte e f ok. Chiar eu i-am montat kitul de frane de M5, radiator+vascocuplaj si termostat noi, ulei cutie +filtru. Recomand, mai ales ca nu a fost omorata, cel putin nu de actualul proprietar.

225243[/snapback]

Daca este masina care cred eu.Fug de ea ca Necuratu de tamaie.

asta ca raspuns la toate indemnurile sa o iau pe aia

Este posibil nu fie aia.

Link to comment
Share on other sites

Daca este masina care cred eu.Fug de ea ca Necuratu de tamaie.

asta ca raspuns la toate indemnurile sa o iau pe aia

Este posibil nu fie aia.

225712[/snapback]

Eu nu inteleg ce motive ai avea sa fugi, in afara faptului ca intotdeauna exista una mai buna, dar asta e valabil si atunci cand o gasesti pe aceea 'mai buna'. Este intradevar una de care ar trebui sa te feresti dar nu e asta in cauza te asigur. Masina a trecut de autentificare de curand fara nici o 'interventie'. Astea fiind spuse ma retrag de pe acest topic cu scuzele de rigoare pt dibax.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg ce motive ai avea sa fugi, in afara faptului ca intotdeauna exista una mai buna, dar asta e valabil si atunci cand o gasesti pe aceea 'mai buna'. Este intradevar una de care ar trebui sa te feresti dar nu e asta in cauza te asigur. Masina a trecut de autentificare de curand fara nici o 'interventie'. Astea fiind spuse ma retrag de pe acest topic cu scuzele de rigoare pt dibax.

225807[/snapback]

Masina ta a avut motorul schimbat????

Link to comment
Share on other sites

Ce s-a animat topicul de cand nu am mai fost pe aici.....

Floriane, eu m-am potolit privind optaru - acum sunt familist cu obligatii inalte...

 

Din ce spui inteleg ca vrei sa-ti cumperi un 8. Iti pot da datele de contact ale proprietarului - nu cred ca l-a vandut. I-am facut toate testele si nu cred ca exista nici in Germania multi optari atat de intretinuti. Este 850 nu si CSI din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Ce s-a animat topicul de cand nu am mai fost pe aici.....

Floriane, eu m-am potolit privind optaru - acum sunt familist cu obligatii inalte...

 

Din ce spui inteleg ca vrei sa-ti cumperi un 8. Iti pot da datele de contact ale proprietarului - nu cred ca l-a vandut. I-am facut toate testele si nu cred ca exista nici in Germania multi optari atat de intretinuti. Este 850 nu si CSI din pacate.

227317[/snapback]

:) ti-ai spalat pacatele cand ai zis la sfarsit ,,este 850 nu si CSI din pacate" :blink:

oare ,chair nu intelege nimeni ce vreau?

Sa enumeram ce-mi luam de banii astia:

-M3 cu vreo 60-70 mii km pe bord

-Subaru Impreza WRX STI

-pisicutza

-535

-ETC.

Toata lumea zice de M3-ul nou : MAMAAAAAAAA ce masina; mare branza.

Peste 3 ani alt M3,mai puternic mai tare, iarasi MAMAAAAAAAAAAAA, si tot asa din 3 in 3 ani.

Ei dragi copii sa vb de 850 CSI:

-o sa cumpar o parte din istoria BMW

-nu este o masina cu scop pur comercial,s-a pus suflet in proiect

-a fost construita de la zero,nu s-a folosit alta platforma

-rafinament,gust,eleganta,sport-elegant

-un exemplu : smockingul(nu stiu daca am scris corect) cu papion,ceva clasic care nu se va demoda nicioadata

-sunt fabricate doar 1510 buc in lume

-ETC.ETC.ETC.ETC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spunand-o in felul asta, ideea ta capata sens si logica. Dar trebuia sa incepi in felul asta, din ce ne-ai spus tu la inceput, nu ar trebui sa te superi ca te-am confundat cu unul din copii care ne mai viziteaza din cand in cand. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Esti prea nostalgic totusi!

Si in primul Ford-T s-a pus suflet, sa stii!

Vremea masinilor astea a apus insa, asta e -viata e schimbare: locul lor este acum intr-un muzeu sau intr-o colectie: iT.s time to move on!  :)

227440[/snapback]

Te-as ruga sa-ti pastrezi parerea pt tine sau sa-mi dai mes personal.Chiar nu intelegi ca noi 2 nu avem ce discuta?Am mai avut o discutie pe tema asta.

Si ca sa dispara nostalgia TA,o sa imi iau si un M3 peste vreo 4-5 ani. :blink:

Ps. daca strabunicul tau ar fi cumparat un Ford-T(era cam cat o casa atunci),acuma cand il vindeai iti luai un enzo :) ferrari

Am uitat sa mentionez ca Ford-T nu iti poti cumpara nici daca ai bani,pt ca pur si simplu nu se gasesc,pe cand cine are bani isi cumpara M3 in 5 min :)

Edited by LAZAR_FLORIAN
Link to comment
Share on other sites

Te-as ruga sa-ti pastrezi parerea pt tine sau sa-mi dai mes personal.Chiar nu intelegi ca noi 2 nu avem ce discuta?Am mai avut o discutie pe tema asta.

Si ca sa dispara nostalgia  TA,o sa  imi iau si un M3 peste vreo 4-5 ani. :blink:

Ps. daca strabunicul tau ar fi cumparat un Ford-T(era cam cat o casa atunci),acuma cand il vindeai iti luai un enzo  :) ferrari

Am uitat sa mentionez ca Ford-T nu iti poti cumpara nici daca ai bani,pt ca pur si simplu nu se gasesc,pe cand  cine are  bani isi cumpara M3 in 5 min :)

227452[/snapback]

man chiar nu are rost sa fii suparat...

sunt oameni de pe forum ca toata saptamana se dau cu masina fimei si vin tot cu ea la intalniri si se dau mari comentatori...

sunt oameni care juma de zi si-o petrec cu masina lor si atunci cand au probleme sunt lauti peste picior de diferiti indivizi care au nu-ma caterinca in ei...

sunt oameni care chiar pun suflet in masina lor...si cred ca ei sunt majoritatea pe forumul asta... si au acasa tot felu de discutii cu sotiile lor..."" iar tre sa bagi bani in masina""

da ei nu apleaca urechea si merg inainte...

si se trezeste cate unu si ia la misto pe cineva care-i poate fi tata sau macar un sfetnic bun...

nu mai fi suparat si poate vei venii si tu la o intalnire...binenteles sa mai vina si cate un moderator... nu de alta da nu se prea vad la intalniri...

Link to comment
Share on other sites

Prietene @lazar_florian, eu cred ca discutiile sunt cheia comunicarii. Daca tu nu vrei sa comunici, de la inaltimea "opiniilor tale superioare" e treaba ta. Cele spuse mai sus cu nostalgia sunt doar niste pareri personale. Nu stiu de ce te-ai atacat atat. Stai linistit! Toata lumea are dreptul la o opinie, iar pe acest forum nu se platesc polite si nu se fac dusmanii personale, cel putin nu de catre membrii adevarati.

 

Q. E. D.

Link to comment
Share on other sites

Prietene @lazar_florian, eu cred ca discutiile sunt cheia comunicarii. Daca tu nu vrei sa comunici, de la inaltimea "opiniilor tale superioare" e treaba ta. Cele spuse mai sus cu nostalgia sunt doar niste pareri personale. Nu stiu de ce te-ai atacat atat. Stai linistit! Toata lumea are dreptul la o opinie, iar pe acest forum nu se platesc polite si nu se fac dusmanii personale, cel putin nu de  catre membrii adevarati.

 

Q. E. D.

227551[/snapback]

Nu cred ca sunt ,,prietenul tau" si nici nu am de gand :) ,ai spus ce ai avut de spus in reply acela cand ai spus ,,sa nu mai discut cu patima".Daca imi erai dusman :blink: ...........in ziua de azi se afla abslolut orice cu relatiile potrivite.Eu zic cel mai bine sa iti vezi de treaba ta si eu de a mea.Nu iti scriu nimik,nici tu mie asa ca drum bun cale batuta,membrule adevarat.

Ps. nu discut decat cu cei care merita(fanii adevarati)

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca sunt ,,prietenul tau" si nici nu am de gand :) ,ai spus ce ai avut de spus in reply acela cand ai spus ,,sa nu mai discut cu patima".Daca imi erai dusman :) ...........in ziua de azi se afla abslolut orice cu relatiile potrivite.Eu zic cel mai bine sa iti vezi de treaba ta si eu de a mea.Nu iti scriu nimik,nici tu mie asa ca drum bun cale batuta,membrule adevarat.

Ps. nu discut decat cu cei care merita(fanii adevarati)

227674[/snapback]

No comment! :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

:) ti-ai spalat pacatele cand ai zis la sfarsit ,,este 850 nu si CSI din pacate" :)

oare ,chair nu intelege nimeni ce vreau?

Sa enumeram ce-mi luam de banii astia:

-M3 cu vreo 60-70 mii km pe bord

-Subaru Impreza WRX STI

-pisicutza

-535

-ETC.

Toata lumea zice de M3-ul nou : MAMAAAAAAAA ce masina; mare branza.

Peste 3 ani alt M3,mai puternic mai tare, iarasi MAMAAAAAAAAAAAA, si tot asa din 3 in 3 ani.

Ei dragi copii sa vb de 850 CSI:

-o sa cumpar o parte din istoria BMW

-nu este o masina cu scop pur comercial,s-a pus suflet in proiect

-a fost construita de la zero,nu s-a folosit alta platforma

-rafinament,gust,eleganta,sport-elegant

-un exemplu : smockingul(nu stiu daca am scris corect) cu papion,ceva clasic care nu se va demoda nicioadata

-sunt fabricate doar 1510 buc in lume

-ETC.ETC.ETC.ETC.

227435[/snapback]

Amin,unul dintre putinii fani adevarati BMW esti :)

Asta inseamna sa fii fan adevarat sa dai o caruta de bani pe masina si sa nu te intereseze partea practica a masinii sa o cumperi cum se spune "cu sufletul" :blink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Amin,unul dintre putinii fani adevarati BMW esti  :) 

Asta inseamna sa fii fan adevarat sa dai o caruta de bani pe masina si sa nu te intereseze partea practica a masinii sa o cumperi cum se spune "cu sufletul"  :blink:

228140[/snapback]

Mersi mult :)

Sa stii ca ma uit si la partea practica ,pt ca in timp va creste pretul pt ca s-au fabricat 1510 bucati.Prinde 100 km in 6 sec,asta la 1856 de kg.Pot sa o fac mult mai usoara: in loc de scaunele alea monstruos de grele sa pun unele RECARO super usoare,sa scot tot ce inseamna greutate extra(sa golesc portbagajul),usi din fibra de sticla(am vazut la un 8 a nemti,dar cred ca costa ceva dinero :) ),capota din fibra de sticla,si as face-o de 1600 kg poate chiar 1500 kg,DAR

Intervine un mare dar,pt ca ii stric centrul de greutate si nu o sa mai aiba stabilitatea necesara in curbe si cine mai stie pe unde.

Le urmaresc de 3 ani pe net si au crescut pretul cu cca. 3000 euroi,dar numai 850 CSI.Mare regret ca nu am pus mana pe un 850 csi tunat de Alpina doar 57 de bijuterii au fos facute Alpina B12 5,7 cu 416 cp plus cateva chestii in plus.

Uite ce se poate face cu o caroserie de optar,ramai masca,poate il stii

Mersi inca oadata si ne mai conversam cu mare placere si nu neaaparat de BMW,orice subiect interesant(exclus politica pt ca suntem prea mici pt jocurile lor murdare) :)

post-5414-1177926455_thumb.jpg

post-5414-1177926462_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mersi mult :)

Sa stii ca  ma uit si la partea practica ,pt ca in timp va creste pretul pt ca s-au fabricat 1510 bucati.Prinde 100 km in 6 sec,asta la 1856 de kg.Pot sa o fac mult mai usoara: in loc de scaunele alea monstruos de grele sa pun unele RECARO super usoare,sa scot tot ce inseamna greutate extra(sa golesc portbagajul),usi din fibra de sticla(am vazut la un 8 a nemti,dar cred ca costa ceva dinero :) ),capota din fibra de sticla,si as face-o de 1600 kg poate chiar 1500 kg,DAR

Intervine un mare dar,pt ca ii stric centrul de greutate si nu o sa mai aiba stabilitatea necesara in curbe si cine mai stie pe unde.

Le urmaresc de 3 ani pe net si au crescut pretul cu cca. 3000 euroi,dar numai 850 CSI.Mare regret ca nu am pus mana pe un 850 csi tunat de Alpina doar 57 de bijuterii au fos facute Alpina B12 5,7 cu 416 cp plus cateva chestii in plus.

Uite ce se poate face cu o caroserie de optar,ramai masca,poate il stii

Mersi inca oadata si ne mai conversam cu mare placere si nu neaaparat de BMW,orice subiect interesant(exclus politica pt ca suntem prea mici pt jocurile lor murdare) :blink:

228165[/snapback]

 

 

Cel care a modificat-o pe cea albastra cred ca vroia defapt sa aiba un

BMW-FERARI-LAMBORGHINI. ce dracu l-o fi apucat sa ii faca "nasul ala". nu e naspa dar parca e prea ascutita.

tot respectul pt seria 8, dar cred ca e prea frumoasa din fabrica, ce rost mai are sa o ciopartesti?( sper ca nu e gresit termenul).

 

 

a ta e superba, dar ai dar si o caruta de bani pe ea. nu stiu daca merita pt ca in RO nu stiu daca o sa iti dea banii cineva vreodata pe ea, in cazul in care vrei sa o vinzi si aia din Europa, nu cred ca o sa cumpere masini din RO. ....DAR...asta sa fie problema :)).

 

Oricum esti un curajos, ai un suflet mare si un buzunar pe masura........sau taticu:D ( fara suparare, in spirit de gluma).

 

CE MASINA MAI AI PE LANGA 850 CSI ???ma refer la masina de zi cu zi.

Edited by dvz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.