Jump to content

Noul BMW Seria 3 GT


Catalin BMW

Recommended Posts

Ce parere aveti? mie mi se pare prea cocosat in spate, prea umflat pt dimensiunile unui 3-ar. http://www.sport.ro/masini/foto-premiera-noul-bmw-seria-3-gran-turismo-asta-marea-surpriza-a-nemtilor-pentru-2013-va-place-cum-arata.html . Si nici nu inteleg scopul acestei masini...cu cinevrea sa concureze?
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti? mie mi se pare prea cocosat in spate, prea umflat pt dimensiunile unui 3-ar. http://www.sport.ro/masini/foto-premiera-noul-bmw-seria-3-gran-turismo-asta-marea-surpriza-a-nemtilor-pentru-2013-va-place-cum-arata.html . Si nici nu inteleg scopul acestei masini...cu cinevrea sa concureze?

Masina arata foarte frumos, dar imi pun o intrebare: oare mai era nevoie si de 3GT, nu era de ajuns 5GT?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa-ti dau dreptate aici :D. Nu zic ca daca nu le place unora nu o sa se vanda sau daca nu ii vad eu rostul nu-si are rostul dar pe astea nu le vad ca pe cine stie ce recorduri in vanzari. Nu facem referire la bani aici dar chiar as fi curios in ce conditii as opta cineva pentru asa ceva. Ca nu vad nimic care sa ma determine sa imi iau una. Daca tot vreau sa fiu practic imi iau estate si gata: loc destul, portbagaj incapator,fara cocoasa. In fine, astept sa ne dovedeasca astia (BMW) ca au intuit ei vreo reteta a succesului. Intre timp sa luam in considerare si 1GT pentru viitor ca sunt in stare si de asta.
Link to comment
Share on other sites

...cu cinevrea sa concureze?

Cu a5 sportback si de ce nu cu viitorul Mercedes CLA .

 

Vrei mai mult spatiu decat poti gasii la un sedan dar touring-ul nu-ti place ca are forma de dric ? Asta e solutia , si mie unul imi place cum arata si mai ales ca e usor modificat botul fata de un seria 3 sedan .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

judecand dupa numarul de 5GT pe care le-am vazut de cand se fabrica masina asta, in Europa si pe aici, mie imi este clar ca nu a avut succes masina, de asta nici nu inteleg de ce ar mai lansa un 3GT... :wacko:...doar pentru spatiu mai mare in portbagaj sau pentru locurile spate nu ii prea vad rostul, daca ar fi fost concurent pentru A4 Allroad sau A6 Allroad as fi inteles logica, dar astfel...e practic un fel de Golf Plus, adica un seria 3 inaltat...poate ca va fi pozitionat ca si pret intre seria 3 si seria 5, ai nevoie de ceva mai mult spatiu dar nu poti/vrei un 5 asa ca il iei pe asta pentru ca oricum nu iti place Touring-ul... Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Cu a5 sportback si de ce nu cu viitorul Mercedes CLA .

 

Vrei mai mult spatiu decat poti gasii la un sedan dar touring-ul nu-ti place ca are forma de dric ? Asta e solutia , si mie unul imi place cum arata si mai ales ca e usor modificat botul fata de un seria 3 sedan .

 

Cu a5 sportback??? in niciun caz,poate cu viitorul CLA dar nici aici nu sunt sigur si nu ma pronunt pana nu-l vad pe strazi pt ca din poze nu pot sa-mi dau seama; cat despre a5 sportback, pai ala este un coupe in 4 usi de dimensiuni mai mici sau mai degraba fratele mai mic al lui a7, pe cand bmw-ul asta se vrea o masina practica, nicidecum o sportiva cum este a5-ul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pare interesant, un frate mai mic al seriei 5 GT si totodata si mai frumos.

 

Ce parere aveti despre el?

 

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=799040

 

Si o comparatie cu sedan-ul si touring-ul http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=800772

 

Edit: am gresit descrierea din graba, este vorba despre F34

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.