Jump to content

Probleme Turbo la BMW 320d


Recommended Posts

Iti multumesc pentru raspuns. Raman la varianta reconditionarii... Mai trebuie sa si platesc taxa de poluare de 1177 euro :(

Ai ales varianta cea mai ieftina.Sa fii foarte atent la cine o reconditionezi (daca au mai reparat cu kit Mitsubishi).Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc pentru raspuns. Raman la varianta reconditionarii... Mai trebuie sa si platesc taxa de poluare de 1177 euro :(

cunosc p cineva din bucureti care reconditioneaza turbine (eu am aproape 2 luni de cand am reconditionat-o la ei ,pana acum sunt multumit sa vedem de acum ,garantie un an fara limita de km si 1700ron)

Link to comment
Share on other sites

Pe realoem sunt 2 coduri de turbina la 120d e87, pentru modele cu dpf si fara, iar unul din ele e identic cu cel de pe e90 320d (care e unul singur). Daca te uiti la e60 520d, o sa vezi ca si in poza cu graficul turbina e diferita de cea de pe 120/320d, si din cate stiu eu doar pe e60 e garett. Prin urmare, imi mentin parerea. Oricum, asteptam si alte pareri insotite de argumente :) Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

Pe realoem sunt 2 coduri de turbina la 120d e87, pentru modele cu dpf si fara, iar unul din ele e identic cu cel de pe e90 320d (care e unul singur). Daca te uiti la e60 520d, o sa vezi ca si in poza cu graficul turbina e diferita de cea de pe 120/320d, si din cate stiu eu doar pe e60 e garett. Prin urmare, imi mentin parerea. Oricum, asteptam si alte pareri insotite de argumente :)

Este codul ce ti l-am dat, pentru masina fara DPF. Eu spun sa nu mai insisti in parerea ta, pentru ca imi cunosc masina si stiu ce este pe ea. Cauta codul ala unde vrei si o sa gasesti ca turbina este Garrett.

Scrie acolo ca turbina respectiva s-a fabricat in perioada 2004-09.2005.

Tu ai ghinion si ti-au pus turbina Mitsu. HA!

 

Hai, URA!

 

Na, poftim: Garrett

 

P.S.: Si poti recunoaste ca ai sustinut o informatie grasita. Nu te condamna nimeni. Dar daca mai insisti, eu unul imi schimb parerea.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Este codul ce ti l-am dat, pentru masina fara DPF. Eu spun sa nu mai insisti in parerea ta, pentru ca imi cunosc masina si stiu ce este pe ea. Cauta codul ala unde vrei si o sa gasesti ca turbina este Garrett.

Scrie acolo cum ca turbina respectiva s-a fabricat in perioada 2004-09.2005.

Tu ai ghinion si ti-au pus turbina Mitsu. HA!

 

Hai, URA!

 

Na, poftim: Garrett

 

P.S.: Si poti recunoaste ca ai sustinut o informatie grasita. Nu te condamna nimeni. Dar daca mai insisti, eu unul imi schimb parerea.

 

Da, ai dreptate, nu stiam ca si pe anumite modele seria 1 s-a pus garett.

 

P.S. Renunta la atitudinea asta de copil de 14 ani!

Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

Da, ai dreptate, nu stiam ca si pe anumite modele seria 1 s-a pus garett.

 

P.S. Renunta la atitudinea asta de copil!

Ce-mi place sa am dreptate!

Ha!

 

Hai ca am glumit!

Deci tu, ce turbina ai? Daca ai acelasi cod, ai turbina Garrett!

 

P.S.: Al meu Seria 1 este Fortza, Fortza, Fortzaaaa!

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Pe e90 e doar mitsubishi...

Da-mi cod, ca-s curios!

 

Uite asa iti dai seama daca este turbina Garrett:

"On the Garrett you will have a bracket on it that you can see from the front of the car with a label (green i think) that says Honeywell on it."

 

Sursa: babyBMW

 

 

Inca ceva: GarrettHoneyWell

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Deci pana la urma se reconditioneaza astea Mitsubishi cu kit ok? Ca pana acum toti ziceau ca e o chinezarie kit-ul ala de reparatie si multi au avut probleme cu ele.

 

 

 

Da, se reconditioneaza...cel putin pentru cele de 163cp exista 2-3 firme care fac asta si dau garantie 1 an.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.