Jump to content

Wss-ul


bitza_wss

Recommended Posts

Cred ca e mai mult de-atat. Pe eBay am vazut ca e cam 700euro un sistem L7 complet + transport + alte maruntisuri necesare montajului + montaj. Sistemul standard/HiFi nu vine cu boxe in usile din spate, asa ca trebuie taiate sau luate alte fete de usi.
Link to comment
Share on other sites

Mi-a dat si mie sindromul L7 domnul Bitza :). Dupa sarbatori ma apuc de: dezmembrat, taiat si montat. Costuri suplimentare inafara boxelor si a statiei sunt: mufe, fibra, ramale usilor din fata (pt cei care au sistemul standard), codat si ce-o mai interveni pe parcurs.

Exista un DIY pe un forum din strainatate dar nu pt L7(este detaliat punct cu punct + poze)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cam ce implica, puteti vedea si in topicul meu.

Sincer acum, atat ca sunt multe de desfacut, insa per ansamblu mie mi se pare un retrofit floare la ureche. Pe langa altele...

 

L-as face pe banda rulanta :laugh:

 

Bitza, ce-i cu coaxialul ala pe bord?

Sa inteleg ca nu toate difuzoarele iti sunt de L7? Ca atunci e explicabil scepticismul tau privind sunetul. :D

Nu vei gasi difuzoare mai bune decat cele de L7 in gama aia de pret. Eventual Focal-uri high-end sau altele gen, insa la un pret peste Individual.

 

Si ca tot veni vorba, stai calm ca nu gasesti componentele de Indiv. la orice colt de strada.

Si de-ai vrea, iti poate lua peste 1 an doar sa faci rost de toate piesele. Mai ales ca e diferenta intre difuzoarele de E90 si cele de E60.

Iar cand cauti de 90, gasesti de 60 si vice-versa.

 

Una peste alta, felicitari! Bucura-te de L7. E totusi un sunet premium. :)

Link to comment
Share on other sites

Atunci spune-ne pe scurt cam ce se schimba si ce costuri sunt. Esti pasare de noapte in seara asta sau il urmaresti prin oras pe Mos Craciun? :laugh:

Sistemul complet costa in jur de 5-600€, trebuie sa schimbi plasticele de la geam ptr. tweetere 50-60€, capace/grile difuzoare spate 15€, capac cu grila pentru difuzorul central 30€.

Link to comment
Share on other sites

Cam ce implica, puteti vedea si in topicul meu.

Sincer acum, atat ca sunt multe de desfacut, insa per ansamblu mie mi se pare un retrofit floare la ureche. Pe langa altele...

 

L-as face pe banda rulanta :laugh:

 

Bitza, ce-i cu coaxialul ala pe bord?

Sa inteleg ca nu toate difuzoarele iti sunt de L7? Ca atunci e explicabil scepticismul tau privind sunetul. :D

Nu vei gasi difuzoare mai bune decat cele de L7 in gama aia de pret. Eventual Focal-uri high-end sau altele gen, insa la un pret peste Individual.

 

Si ca tot veni vorba, stai calm ca nu gasesti componentele de Indiv. la orice colt de strada.

Si de-ai vrea, iti poate lua peste 1 an doar sa faci rost de toate piesele. Mai ales ca e diferenta intre difuzoarele de E90 si cele de E60.

Iar cand cauti de 90, gasesti de 60 si vice-versa.

 

Una peste alta, felicitari! Bucura-te de L7. E totusi un sunet premium. :)

 

Ms Cosmin, acum se aude f. bine era din codare, coaxialul din bord face minuni, am vazut ca in USA obisnuiesc sa puna un dls in bord si am incercat si eu.:) Am gasit sistem individual, astept sa treaca sarbatorile si vedem dupa daca il iau.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.