Jump to content

Filme/ Video pe E60 CCC


Anduclau

Recommended Posts

Interfata video pentru CCC + Tuner DVBT-HD Mpeg 4 + Port USB pentru video playback (avi/mpeg4/mkv) = 650 euro - montaj si codare incluse.

Tot inclus in pret este si activarea de Video In Motion.

 

Interfata este integrata in iDrive, apare in meniu Radio/CD/TV/Aux, controlul se face din idrive si din comenzile de pe volan, sunetul se insereaza in bus-ul de fibra optica al masinii (MOST), calitatea este maxima, fara telecomenzi suplimentare, fara chinezisme care taie semnalul la monitorul CCC.

 

Garantie 2 ani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Interfata video pentru CCC + Tuner DVBT-HD Mpeg 4 + Port USB pentru video playback (avi/mpeg4/mkv) = 650 euro - montaj si codare incluse.

Tot inclus in pret este si activarea de Video In Motion.

 

Interfata este integrata in iDrive, apare in meniu Radio/CD/TV/Aux, controlul se face din idrive si din comenzile de pe volan, sunetul se insereaza in bus-ul de fibra optica al masinii (MOST), calitatea este maxima, fara telecomenzi suplimentare, fara chinezisme care taie semnalul la monitorul CCC.

 

Garantie 2 ani.

 

 

Salut sunt interesat si vreau si eu mai multe detalii. sau da un nr de telefon te rog poate chiar niste poze cum arata dupa montaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salutare

 

 

ma tot uita la EDOTEC..si habar nu am pe care sa il cumpar

detalii masina..

 

2006 530i cu intentia de a cumpara CIC -COMBOX-6NR RETROFIT

si vreau sa pot adaug o interfata 100% de a putea vedea(IN MOTION) VIDEO AND AUDIO( am deja aux in instalat) de pe un usb external memorie controlabila din meniu idrive...

 

va multumesc

 

STELI

Edited by steli
Link to comment
Share on other sites

daca faci retrofit de cic+combox (6nr e putin mai complicat), din start vei avea :

 

- DVD playback de pe unitatea DVD din CIC;

- USB in cotiera de pe care poti reda MP3/WMA;

- Bluetooth Audio A2DP (streaming de pe telefonul mobil);

- USB in torpedou pentru import MP3/WMA pe HDD-ul CIC-ului (ai o partitie de 12.5 GB disponibila pentru muzica);

 

Pentru USB Video, poti opta pentru kit-ul nostru de TV tuner MPEG4 HD care iti ofera si access la cele 15 canale digitale (doar in Bucuresti si Sibiu) dar si un port USB pe care poti conecta stick-uri de pana la 128 GB cu redarea tuturor formatelor video avi/divx/mpeg4, inclusiv subtitrari.

Link to comment
Share on other sites

deci kitul de la tine..sigur va fii PNP CU CIC+COMBOX+6NR??

 

TE ROG PM cit costa?

mersi

 

cel mai tare miasi dori un kit care sa ma lasa sa play live streaming de la iphone care am app SEENOW..pentru canale ro..sau...de pe situl idevice.ro(canele ro live) IN ECRANU CIC-ULUI...

 

DAR NU PRE CRED..:)CA EXISTA CEVA pnp

 

:)

Edited by steli
Link to comment
Share on other sites

Ti-0am dat pe mail.

Kit-ul nostru necesita instalare si codare pe CIC, nu este chiar PNP, dar in pret la noi instalarea si codarea sunt incluse.

Este integrat in CIC, apare in meniul de Multimedia la CD/Music Collection/External Devices/TV.

 

Daca esti din Bucuresti poti veni la noi la service si iti arat unul montat.

Live streaming nu este posibil de pe acest kit, si nici nu avem o solutie dedicata pentru asa ceva.

Optiunea 6NR nu permite Live Streaming.

 

Putem monta daca vrei doar interfata de TV si sa iti instalam in cotiera un jack AV unde sa conectezi iphone-ul si sa faci mirroring dar controlul iphone-ului se va face din el nicidecum din idrive.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Eu acum sunt in cautari de E61 dupa 2008. Si mi-am prins urechile in iDrive si diversele tipuri. Momentan singurele diferente care le pot observa sunt ecran mare sau mic dar mai departe sunt pierdut. Am vazut ca unele au o singura fata de CD/DVD unele au 2 fante. Uni mentioneaza prescurtarile CCC sau CIC sau am citit de ecrane de rezolutie mai mare. E o ceata la mine in cap de nu mai stiu ce si cum.

 

Ma poate ajuta careva cu ceva poze si caracteristici la fiecare in parte si cum le deosebesti la masina?

 

Cu respect,

Lucian

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 months later...

sal, sunt nou, nu ma pricep, am observat mai sus postarile, la edotec ce ati aratat asta inseamna interfata adica toata consola/navigatia ?

am vazut si cea de pe edotec si raspunsul cu 650 euro.

eu am bmw 520D 2006, CCC.

Cum pot vedea dvd ? cu ce varianta ? cu cea de la edotec sau ce interfata pot adapta, interfata nu ar trebui sa insemne ceva mai putin decat sa schimb tot ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.