Jump to content

_chiulasa_ MANCATA-SFATURI SI PARERI DE LA VOI


badea valentin

Recommended Posts

Cred ca au pus acid sulfuric pe racire hahhah. Cred totuși ca avut un antigel ordinar. Verifica si blocul. Eu in locul tau as lua un motor sh in stare buna si cred ca vei ieși mult mai ieftin
Link to comment
Share on other sites

Eroziunea e de fapt coroziune..

Sa avem pardon, am zis eroziune si asa ramane, poate mai arunci un ochi pe dex daca vrei sa discutam pe tema asta :)

 

EROZIÚNE, eroziuni, s. f. Proces de roadere a corpurilor pe (sau prin) care curge un fluid. [Pr.: -zi-u-] – Din fr. érosion, lat. erosio, -onis.

 

COROZIÚNE, coroziuni, s. f. Proces chimic sau electrochimic de degradare, exercitat la suprafața corpurilor de oxigenul din aerul umed sau de diverse substanțe chimice. Din fr. corrosion.

 

Coroziunea descrie fenomenul care apare la suprafata corpurilor. Ce are el este eroziune, fiind evident ca este mult mai profund!

Edited by bimmer
Link to comment
Share on other sites

Cred ca au pus acid sulfuric pe racire hahhah. Cred totuși ca avut un antigel ordinar. Verifica si blocul. Eu in locul tau as lua un motor sh in stare buna si cred ca vei ieși mult mai ieftin

 

ok. am un alt motor intreg dar ce fac la identificare? ca masina e pe CT si eu sunt prahovean?

Link to comment
Share on other sites

ok. am un alt motor intreg dar ce fac la identificare? ca masina e pe CT si eu sunt prahovean?

 

 

Am intalnit eu problema asta, cu alta serie de motor, mi-au zis cei de la rar sa vin cu un deviz in care sa arat ca am schimbat motorul la un service autorizat, ca sa pus acelas tip de motor ...Poti vorbii cu cineva de la un service autorizat, sau poate ceva pile la rar...

Link to comment
Share on other sites

Am intalnit eu problema asta, cu alta serie de motor, mi-au zis cei de la rar sa vin cu un deviz in care sa arat ca am schimbat motorul la un service autorizat, ca sa pus acelas tip de motor ...Poti vorbii cu cineva de la un service autorizat, sau poate ceva pile la rar...

 

si cat te a costat chestia la rar? adica fara plata mecanicului(service-ului ) care ti a facut schimbarea de motor?

Link to comment
Share on other sites

si cat te a costat chestia la rar? adica fara plata mecanicului(service-ului ) care ti a facut schimbarea de motor?

 

La mine a fost alta tampenie, m-am dus la rar dupa ce am cumparat masina( masina relativ noua, 2009) si au verificat serile pentru identificare.Vine cel de acolo un jegos imputit care se credea dumnezeu si imi zice, masina asta are motorul schimbat este alta serie de motor fata de cea din carte, mi-a picat fata.

Dupa toate aceste mi-a zis asa, vi cu deviz cum ca s-a inlocuit motorul la un service autorizat si se trece in carte noua serie de motor, sau cu acte doveditoare in cazul unei greseli.

Eu cumparasem masina de la banca, m-am dus peste ei m-am certat cu ei mi-au dat numarul unuia de la reprezentanta, au vorbit ei in prealabil cu cineva de acolo, era o greseala, idiotii au trecut seria mea de motor la altcineva si seria lui la mine, au venit masinile in acelas lot si le-au incurcat.

Dupa m-am dus frumos la reprezentat s-au uitat si aia sa vada daca a fost schimbat sau nu, mi-au dat o foaie cum ca e o greseala si am fost la rar si am rezolvat, nu am platit nimic in plus sa imi treaca in carte noua serie.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Vine cel de acolo un jegos imputit care se credea dumnezeu si imi zice, masina asta are motorul schimbat este alta serie de motor fata de cea din carte

 

era o greseala, idiotii au trecut seria mea de motor la altcineva si seria lui la mine, au venit masinile in acelas lot si le-au incurcat.

De dragul discutiei doar, ala de la RAR ce vina avea? Trebuia sa se faca ca nu vede ca e alta serie?

Link to comment
Share on other sites

De dragul discutiei doar, ala de la RAR ce vina avea? Trebuia sa se faca ca nu vede ca e alta serie?

 

 

Nu, dar mi-a zis intr-un fel foarte urat, nu stau sa iti explic acum ceva ce nu are rost, esti offtopic.

Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Pai tu este ala off topic, ca ne-ai povestit o patanie de-a ta care nu are nici o legatura cu acest topic. :)

Si, daca tot ne-ai povestit, ti-am cerut niste lamuriri legate de intamplare. Te-ai suparat?

 

 

Nu m-am suparat, i-am zis ca ma intrebat cum e cu seria de motor, i-am zis exact ce au zis cei de la rar(sper sa il ajute cu ceva), sa zicem ca am fost putin off topic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.