Jump to content

Navigatie B.M.W e90 business


frizzstar

Recommended Posts

de unde esti? ai nevoie de harta pe stick la navigatia mare. te pot ajuta in bucuresti

 

 

 

pune o serie de sasiu. poti face update soft si sa ai navigatia in 2D. te pot ajuta in bucuresti

 

La navigatia de tip MASK fbricatie 2006 doar cu sageti nu cred ca se rezolva ceva doar cu update de soft. Trebuie retrofit la o versiune superioara hardware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

de unde esti? ai nevoie de harta pe stick la navigatia mare. te pot ajuta in bucuresti

 

 

 

pune o serie de sasiu. poti face update soft si sa ai navigatia in 2D. te pot ajuta in bucuresti

 

BUNA!

SUNT SI EU INTERESAT DE POSIBILITATEA DE A FACE UPDATE LA SOFT PENTRU NAVIGATIE.

SERIE: WBAVU31020FJ35663

 

MULTUMESC!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Baieti,

 

deci, ca sa concluzionam putin

a mea este din 3/2006 cu navigatie business

 

pana la urma pot avea si eu harta Romaniei pe ea sau nu? :)

daca da, care sunt pasii pe care trebuie sa ii fac?

 

multumesc

 

Iertati-ma daca ma bag si eu ca musca-n lapte, pentru ca nu am citit toate paginile. eu am un E91 business, si am descarcat si folosit DVD-ul de aici : http://www.bmwclub.ro/forums/topic/177926-bmw-business-20162017-custom-map-converted-from-mercedes-ntg2-navigation-system/page__hl__custom+map

 

E o harta custom luata de la Mercedes, care merge pe navigatia mea. Incearca. Eu am E91 LCi, nu stiu daca e compatibil si cu a ta, dar nu pierzi nimic daca incerci :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

functioneaza.

uite aici gasesti un link cu hartile professional http://www.bmwclub.ro/forums/topic/164045-download-bmw-road-maps-2015-harti-cic-nbt-ccc-mk3-mk4/

e din 2015.

 

Am descarcat si dar am 7 parti cumn fac mai departe? trebuie sa copiez toate pe calculator si dupa aia pun pe dvd? dar totusi sunt fisiere mari nu intra pe dvd daca pun toate , sau trebuie sa iau doar una? sa zicem iau din part 1 si pun pe dvd?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut, am si eu o intrebare la care sper sa gasesc ajutor de la cineva de pe aici.

Am un BMW 325d 2008, navigatie mica. Am descarcat recent de pe torrente BMW.Road.Map.Europe.Business.2017. Am cumparat si un set de DVD-uri Verbatim 8.5GB double layer.

Imi poate spune cineva care sunt pasii corecti fara sa stric ceva la masina sau la navigatie, ca sa pot instala hartile noi? Vreau doar sa stiu daca trebuie doar sa ard fisierele pe DVD-uri si apoi sa instalez pe navigatie direct, sau daca mai trebuie si ceva programare adica sa conectez laptopul la masina si sa umblu pe acolo.

Apreciez mult daca imi poate raspunde cineva cat mai repede ca am hartile destul de vechi si desi locuiesc in Germania, nu am toate strazile disponibile.

O seara frumoasa si multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu o intrebare la care sper sa gasesc ajutor de la cineva de pe aici.

Am un BMW 325d 2008, navigatie mica. Am descarcat recent de pe torrente BMW.Road.Map.Europe.Business.2017. Am cumparat si un set de DVD-uri Verbatim 8.5GB double layer.

Imi poate spune cineva care sunt pasii corecti fara sa stric ceva la masina sau la navigatie, ca sa pot instala hartile noi? Vreau doar sa stiu daca trebuie doar sa ard fisierele pe DVD-uri si apoi sa instalez pe navigatie direct, sau daca mai trebuie si ceva programare adica sa conectez laptopul la masina si sa umblu pe acolo.

Apreciez mult daca imi poate raspunde cineva cat mai repede ca am hartile destul de vechi si desi locuiesc in Germania, nu am toate strazile disponibile.

O seara frumoasa si multumesc anticipat!

Pui imaginea pe Dvd si apoi faci update (bagi dvd-ul)

Link to comment
Share on other sites

Da dar este destul de enervant sa vibreze in halul ala ca sa pot vedea melodiile de pe CD. Si asta se intampla si la navigatie cand dau sa scriu numele unui oras, merge okay pana la A B C D E apoi incepe sa vibreze.

E vreo posibilitate sa scot acest force-feedback?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.