BMWClub: Caut 316 sau 318 E46 Bucuresti - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Caut 316 sau 318 E46 Bucuresti

#21 User is offline   E L S 

• Membru
  • Group: Members

Posted 07 April 2013 - 19:43

Mai bine pleci prin Germania si cauti ce-ti place tie...
0

#22 User is offline   Tsughi Bughi 

• Nou venit
  • Pip

Posted 08 April 2013 - 08:25

Neata.Asa m-am gandit si eu initial insa la cine merg acolo nu are timp de mine sa ma insoteasca si nici masina sa imi puna la dispozitie.Asa ca ma mai costa vreo 4-500 de euro inchiriatul masinii si benzina pe acolo pana o gasesc pe a mea.Plus ca nu ma descurc cu germana aproape deloc,nu am mecanic dupa mine care sa ma sfatuiasca...E mai complicat putin.Daca nu gasesc si nu gasesc prin Bucuresti o sa merg o tura si pe al Arad.
0

#23 User is offline   CosminE46 

• Pasionat

Posted 08 April 2013 - 12:11

Varianta germania eu zic ca pica daca cauti 316/318 NFL. Taxa e 933eur pt un nfl din 99, pt unul din 2000 e si mai mare ;). pana la intrarea timbrului de mediu era mai mica vreo 600.
Pe de alta parte eu afirm cu tarie ca e absurd ce faci tu. Adica daca o masina are becul de la airbag aprins atunci gata nu o mai iei in calcul? sau un senzor de la ulei sau sa zic o macara care nu merge? Astea costa 100lei fiecare, astea nu sunt deloc o problema. Sau daca o investitie de 200lei cat e o macara, tu o consideri o investitie majora care te da inapoi atunci sincer nu ar strica sa te indrepti catre o masina mai noua.

This post has been edited by CosminE46: 08 April 2013 - 12:14

0

#24 User is offline   Tsughi Bughi 

• Nou venit
  • Pip

Posted 08 April 2013 - 12:29

CosminE46 nici nu am spus ca un martor aprins de airbag sau ulei e ceva care ma da inapoi. Am spus care sunt problemele des intalnite de mine nu ca de asta nu mi-am luat eu pana acum masina. Si daca are cineva pretentiile astea,pana la urma unde e problema? Si sunt curios de unde iei tu senzorul ala de ulei cu 100 de lei nou :D Sau macara... Iar faza cu taxa e nerelevanta,oricum dupa ce o trec la fisc si politie bag proces sa recuperez banii fie ca e vb de 600 sau 1300 euro.Bafta
0

#25 User is offline   torvalds 

• Începător

Posted 08 April 2013 - 17:07

Deocamdată nu am auzit pe nimeni să fi recuperat timbrul de mediu, e adevărat abia a intrat în vigoare dar cred că e mai greu să fie admise cererile în instanță.

Legat de mașină, nu cred că există ce vrei tu. Orice mașină care are mai mult de 3 ani va avea probleme mai mici sau mai mari.
0

#26 User is offline   Tsughi Bughi 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 April 2013 - 11:41

Asta nu ca sa ma laud dar am gasit ceva foarte interesant.Masina nu prezinta probleme decat optice(zgarieturi pe usi dar ma deranjeaza cu nimic).Masina are foarte multe dotari pentru un seria 3 iar persoana pare foarte de incredere.Nu vreau sa dau nume sau sa pun link cu anuntul masinii deocamdata. Nu vreau sa ma grabesc sa ma entuziasmez foarte tare dar sunt incantat de masina.Revin cu detalii.Weekend frumos.
0

#27 User is offline   bmw26 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 April 2013 - 19:19

u visezi ceva ce nu exista,cosmine46 are perfecta dreptate in legatura cu macaraua de la geam;)incearca sa iti cauti o alta masina,mult mai noua pentru pretentiile tale,sau macar invata cu ce se mananca un bmw si dupa cautati unul
0

#28 User is offline   Tsughi Bughi 

• Nou venit
  • Pip

Posted 14 April 2013 - 18:34

Ce iti mai place sa te dai mare.Si tu si tu si celalat.Va roade invidia.Mare mancatorie aici,n-am vazut.Multi sunteti tristi si patetici.Deja sunteti plictisitori.

This post has been edited by Tsughi Bughi: 14 April 2013 - 18:35

0

#29 User is offline   Tsughi Bughi 

• Nou venit
  • Pip

Posted 17 April 2013 - 14:38

Azi am fost in Voluntari la RAR pentru autentificare.Programare facuta de ieri pentru azi la 9.30.A durat jumatate de ora,nu a fost nici foarte multa lume e adevarat.Totul organizat,liniste si fara cozi.M-a costat aproximativ 115 lei pentru un 318i (doar autentificare).
0

#30 User is offline   CosminE46 

• Pasionat

Posted 17 April 2013 - 16:08

Salut, felicitari pt achizitie. Cat ai dat pe el? E chiar asa impecabil cum iti doreai tu? Daca da, chiar sunt curios sa il vad daca ajungi cu el pe la intalniri.
0

#31 User is offline   spectrus 

• Începător

Posted 17 April 2013 - 16:44

Pune si tu mana si fa niste poze, prezinta-ne masina. Eu unu sunt foarte curios.
0

#32 User is offline   Tsughi Bughi 

• Nou venit
  • Pip

Posted 24 April 2013 - 09:56

Am rugamintea ca un Admin sa inchida topicul.Multumesc.
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro