Jump to content

achizitionare seria 6 E24


impaler_vlad89

Recommended Posts

Salut!

la ce pret se vinde masina?

Una buna gasesti in DE cred , dar si pretul o sa fie pe masura.

Din poza nu arata chiar asa rau.

 

cere 2500 euro... vreau maine sa ma duc sa-l vad si poate ii fac mai multe poze sa mai pun si aici.

 

pai e normal,deja sunt considerate oldtimere si acolo chiar sunt maniaci cu bani care le stiu aprecia

 

daca te uiti de curiozitate nici macar un seria 5 e12 nu mai gasesti in stare buna sub 3-4k

 

nici seria 7 E23 nu prea mai gasesti

(am vazut unul cam parasit tot la mine in zona) :rolleyes: deci vad ca eu am norocul sa gasesc numai clasice parasite :sorcerer:

pe toate le-as lua daca as avea bani si unde sa le tin...

Link to comment
Share on other sites

orice masina dinasta cu ceva urme de rugina le scade pretul rau de tot pe afara.

Unele ateliere prin DE, o reconditionare la caroserie la asa ceva cer si 4k euro.

O colega de a mea avea un 635CSI, in familie de prin 91, in stare execeptionala, si pana la urma au dat-o doar cu 3.5 k euro din cauza ca avea inceput de rugina, nimic grav, dar suficeint sa ii scada pretul de la 6-7 k cat era pe atunci pretul la ele..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Cer 4000 euro dar poate fac treaba de banii aia. Nu sa ma trezesc ca dau 4000 si dupa un an apare din nou cum se poate intampla pe la noi cateodata. Dai 4000 daca masina merita si dupa aia tot ce trebuie sa faci e sa ai grija de ea. Macar iti cumperi ceva liniste de ei si la o eventuala revanzare nu ai asa multe probleme.
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere daca motorul e ok , tabla se poate face usor , mai ales daca cel care se apuca de restaurat e priceput . Se pot economisi o caruta de bani daca o dezechipezi , cureti rugina , eventual o sudura electrica unde este nevoie. O duci cheala la vopsit si aia e .

Asta este cea mai mare satisfactie , sa lucrezi tu la restaurarea masinii...

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere daca motorul e ok , tabla se poate face usor , mai ales daca cel care se apuca de restaurat e priceput . Se pot economisi o caruta de bani daca o dezechipezi , cureti rugina , eventual o sudura electrica unde este nevoie. O duci cheala la vopsit si aia e .

Asta este cea mai mare satisfactie , sa lucrezi tu la restaurarea masinii...

Da e o mare satisfactie, aici ai mare dreptate. Problema e cand te trezesti la tribunal, la divort :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

fiecare percepe altfel chestia.poate sunt unii care vor sa o dezmembreze pana la ultimu surub

 

eu unul confirm cele zise de ifx,as lua una in stare buna,adica sa aiba o baza solida de unde poti incepe.ca slava domnului,poti baga dupa aia o caruta de bani in ea doar s o faci pe gustul tau

 

uitati va si la aia pe explorer,daca masina are gauri de rugina sau alte chestii de obicei nu si bat capul,desi nu duc lipsa de posibilitati :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

aici in Romania inca e ieftina tinichigeria.. Cand o fi si la noi vreo 3-4k se schimba problema.

Domi uite aici in CT am niste amici care au o vopsitorie, Sfera Autoservice, sunt foarte tipicari si preturi fff ok . Important e ca baietii sunt foarte deschisi la restaurari de genul asta. Un coleg si-a vopsit integral laguna 2 FL la ei integral cu 1600 ron, cu polish profi dupa vopsire, a iesit oglindaaa...

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

mai vedem peste ceva timp.

Am revosit si eu masina complet, si nu cu 1600 roni ci cu vreo 2800, in Tulcea, ca se dusese lacul, si aveam inceput de rugina la o portiera spate si 2 puncte pe portbagaj, am zis sa scap si de alea.

Minunea a tinut fix 6 luni, exact la portiera cu problema.. surpriza.. a inflorit din nou..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Are 3 ani masina si arata ca noua, cautati pe goagal ce fac baietii...

Imi aduc aminte ca facusera un fiat bravo, negru cu orange, chelemecu de owner a proptit-o in autobuz. A fost atat de bine vopsita incat nu a sarit vopseaua in urma accidentului.

 

http://forum.4tuning.ro/102-bursa-serviciilor-auto/89636-oferta-vopsitorie-tinichigerie-polishare-profesionala.html

 

Nu fac reclama! Poate vrea vreun coleg sa apeleze la ei.

Vizionare placuta!

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

Domi uite aici in CT am niste amici care au o vopsitorie, Sfera Autoservice, sunt foarte tipicari si preturi fff ok . Important e ca baietii sunt foarte deschisi la restaurari de genul asta. Un coleg si-a vopsit integral laguna 2 FL la ei integral cu 1600 ron, cu polish profi dupa vopsire, a iesit oglindaaa...

La un E12 se bag? :D

Link to comment
Share on other sites

salutare,

 

Mi s-a pus pata sa imi cumpar un E24 si sa il reconditionez. Problema este ca nu prea am gasit la vanzare in Romania decat un 628CSI din '85, dar pare a fi intr-o stare nu foarte buna <_>

Acum, rugamintea ma ar fi, daca stie cineva vreun sesar de vanzare sau daca ma poate ajuta cu reconditionarea..eventual cunoaste de unde se pot cumpara piese originale de E24...am cautat pe net dar fara prea mari rezultate.

 

PS: cand ar deveni masina istorica??

DupĂŁ ce ĂŽți cumperi sesarul, contacteaza-mĂŁ , si te ajut sa ĂŽți gasesti piese, chiar si de origine.eu am un șase....si din cunostiintele dobandite in ultimii ani, vis-a-vis de acest model....am posibilitatea sa te ajut cu o multitudine de informații si idei.bafta

Link to comment
Share on other sites

DupĂŁ ce ĂŽți cumperi sesarul, contacteaza-mĂŁ , si te ajut sa ĂŽți gasesti piese, chiar si de origine.eu am un șase....si din cunostiintele dobandite in ultimii ani, vis-a-vis de acest model....am posibilitatea sa te ajut cu o multitudine de informații si idei.bafta

 

N-am avut timp sa ma duc sa-l vad inca, dar sper sa imi fac saptamana care vine... ai idee are multe piese in comun cu seria 7 E23?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.