Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

Nu am stiut unde sa postez o asemenea solicitare, asa ca, daca vreun moderator considera ca trebuie mutat la o alta sectiune, il rog sa o faca.

 

Situatia este in felul urmator, vreau sa achizitionez o masina de la un parc auto din Constanta - Leonard Auto ( http://www.leonard.autovit.ro/bmw-525-C27785944.html ), insa nu stiu cata incredere sa am intr-o astfel de firma. Am observat ca toate masinile lor au un numar relativ mic de km, iar preturile tradeaza oarecum ideea de masini "obosite". Poate ma insel, iar lucrurile stau altfel.

As vrea sa-mi spuneti, daca exista pe forum colegi care cunosc acest dealer, cat de serios/seriosi sunt si daca exista cineva care a avut vreo experienta (a vazut sau cumparat masini) cu acestia.

Va multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Dar tie iti place masina aia?

E dezastruoasa, nici macar faruri cu lupa nu are, de altele ce sa mai zic....bine si pretul e pe masura....

Probabil faci parte din categoria oamenilor care merg cu anul si nu cu masina.

 

Link-ul de mai sus nu are nicio legatura cu masina pe care intentionez sa o cumpar (de fapt este vb de un schimb).

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Nu am stiut unde sa postez o asemenea solicitare, asa ca, daca vreun moderator considera ca trebuie mutat la o alta sectiune, il rog sa o faca.

 

Situatia este in felul urmator, vreau sa achizitionez o masina de la un parc auto din Constanta - Leonard Auto ( http://www.leonard.a...-C27785944.html ), insa nu stiu cata incredere sa am intr-o astfel de firma. Am observat ca toate masinile lor au un numar relativ mic de km, iar preturile tradeaza oarecum ideea de masini "obosite". Poate ma insel, iar lucrurile stau altfel.

As vrea sa-mi spuneti, daca exista pe forum colegi care cunosc acest dealer, cat de serios/seriosi sunt si daca exista cineva care a avut vreo experienta (a vazut sau cumparat masini) cu acestia.

Va multumesc anticipat!

 

prietene, vezi-ti de treaba cu leo. sansa sa iei o masina de acolo e infima ! si mai ales la schimb. eu am patit-o si era cat pe ce sa imi i-au tzeapa. cu greu a acceptat sa duc masina la verificat si avea 100k dati inapoi, plus ca era varza la multe capitole. tot la schimb m-am dus....

 

si la masina care am mers eu sa o vad sria exact ca la asta : "stare perfecta" si era un jeg....nu e musai sa fie si cu asta asa...dar cam asa merge treaba...

Link to comment
Share on other sites

Samsarii au aceleasi scheme , de oriunde ar fi ei , sper sa inteleaga si cel ce a deschis topicul asta.

 

Si ce anume te intereseaza atunci? Leo e samsar , nu e talhar sau stiu eu ce , dar masinile le mai manareste daca asta vrei sa stii...

 

O spui de marca ar fi o normalitate sa "manaresti" o masina. Eu sunt convins si constient totodata ca un diesel (si mai ales unul adus din afara) din 2006-2007 nu poate avea doar 150 000 km, iar lucrul acesta are trebui sa il inteleaga toti cumparatorii, insa intre a da km inapoi si a carpi o masina sa mearga doar pana se vinde este o diferenta foarte mare!

 

Ca sa-i raspund si colegului Kathalin, prefer o masina cu multi km, chiar si mai veche ca an, dar care sa fi fost intretinuta.

 

Acesta era si rostul acestui topic, sa aflu de la cei care au avut de a face cu Leonard Auto, ce fel de masini vinde si cat de serios este!

Link to comment
Share on other sites

Da la samsari sunt sanse mici sa iei o masina buna. Eu unul as cauta mai departe...

Cat despre samsari din Constanta sunt la fel de rai ca si cei din alte orase. Persoane lipsite de caracter care s au imbogatit din vrajeala si minciuni. Sunt de evitat total. Ei cumpara masini daramate pe 2 lei mai baga 1 leu le fac sa mearga 100 de km si le vand cu 10 lei. Toti au aceesi poveste cu masina de duminica ingrijita si ca ei nu ar cumpara o masina proasta pentru ca isi blocheaza bani. Daca incepi sa verifici atent masina devin nesimtiti si uneori chiar agresivi. " ce vrei domne nu e noua" sau " nu a fost lovita rau a lovit un caine pe varianta si a spart bara si radiatoarele" " e un pic zgariata dar la polish iese" sau " motorul are doar un oring la injector defect de aia face motorul ca toti draci te costa maxim 4 milioane sa il faci" si preferata mea " uleiul e schimbat acum 100 de km am bidoanele in portbagaj"

Edited by malasorte
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Mi-am facut oarecum o parere, ramane sa ma hotarasc daca mai are rost sa fac o plimbare pana la Constanta in viitorul apropiat!

 

Cu toate ca deschiderea acestui topic nu viza masina in sine ci vanzatorul, postez link-ul cu autoturismul in ideea ca poate cineva cunoaste mai multe detalii si astfel mai elucidez un mister.

 

http://www.autovit.ro/audi-a6-C26680103.html

Link to comment
Share on other sites

O spui de marca ar fi o normalitate sa "manaresti" o masina. Eu sunt convins si constient totodata ca un diesel (si mai ales unul adus din afara) din 2006-2007 nu poate avea doar 150 000 km, iar lucrul acesta are trebui sa il inteleaga toti cumparatorii, insa intre a da km inapoi si a carpi o masina sa mearga doar pana se vinde este o diferenta foarte mare!

 

Ca sa-i raspund si colegului Kathalin, prefer o masina cu multi km, chiar si mai veche ca an, dar care sa fi fost intretinuta.

Acesta era si rostul acestui topic, sa aflu de la cei care au avut de a face cu Leonard Auto, ce fel de masini vinde si cat de serios este!

 

BV!

Sunt de acord cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Mi-am facut oarecum o parere, ramane sa ma hotarasc daca mai are rost sa fac o plimbare pana la Constanta in viitorul apropiat!

 

 

 

din experienta mea nici o masina nu merita mai mult de max 100 km .CA sa vnada toti mint in ultimul hal , indiferent ca e particular sau e samsar . Au si privatii un tupeu si talent la minciuni de-ti vine sa le spargi capul . LA fel de bine poti lua o masina mai buna de la samsar . Nu prea sunt reguli dar exista exceptii in ambele sensuri .

Link to comment
Share on other sites

O spui de marca ar fi o normalitate sa "manaresti" o masina. Eu sunt convins si constient totodata ca un diesel (si mai ales unul adus din afara) din 2006-2007 nu poate avea doar 150 000 km, iar lucrul acesta are trebui sa il inteleaga toti cumparatorii, insa intre a da km inapoi si a carpi o masina sa mearga doar pana se vinde este o diferenta foarte mare!

 

Pentru un samsar e normal , cu asta se ocupa.Multi stiu asta si tot cumpara de la ei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare,

Nu am stiut unde sa postez o asemenea solicitare, asa ca, daca vreun moderator considera ca trebuie mutat la o alta sectiune, il rog sa o faca.

 

Situatia este in felul urmator, vreau sa achizitionez o masina de la un parc auto din Constanta - Leonard Auto ( http://www.leonard.autovit.ro/bmw-525-C27785944.html ), insa nu stiu cata incredere sa am intr-o astfel de firma. Am observat ca toate masinile lor au un numar relativ mic de km, iar preturile tradeaza oarecum ideea de masini "obosite". Poate ma insel, iar lucrurile stau altfel.

As vrea sa-mi spuneti, daca exista pe forum colegi care cunosc acest dealer, cat de serios/seriosi sunt si daca exista cineva care a avut vreo experienta (a vazut sau cumparat masini) cu acestia.

Va multumesc anticipat!

Nu te sfatuiesc sa iei masina de la nici un parc din CT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.