Jump to content

probleme cu apa sub bancheta din spate


Recommended Posts

sub bancheta sau pe mocheta unde pui picioarele ?

 

sa nu ai aceeasi problema de scurgere incorecta

 

http://www.youtube.com/watch?v=PSrYkslQHIQ

 

http://www.youtube.com/watch?v=NoqN6uIH-Hg

 

 

 

deci sa ma uit la scurgerea de la usa si de chedere? :rolleyes: mersi mult

 

deci sa ma uit la scurgerea de la usa si de chedere? :rolleyes: mersi mult

 

 

deci sub bancheta. cand ma asez pe bancheta ma ud

Link to comment
Share on other sites

la e46 si e39 problema este de la acea folie care daca s-a dezlipit intr-un colt pierde apa in interior si deci trebuie relipit acolo

 

testul este foarte usor de relizat dupa cum poti observa

 

 

deci sub bancheta. cand ma asez pe bancheta ma ud

 

daca e bancheta uda atunci problema este in alta parte

 

cel mai probabil apa vine de sus, trapa, hayon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Salutare,

Acum 2 zile am devenit proaspatul posesor al unui bmw 120d...sunt foarte incantat de masina,merge foarte bine insa am o mica mare problema :)

Dupa prima spalare, bancheta din spate mi s-a udat...am dat o la o parte si dedesubt in stanga si dreapta imi intra apa de undeva

Prin fetele de usi zic ca nu ar avea cum...tin sa precizez ca mocheta de la picioare este perfect uscata

Apa este doar sub bancheta spate? cum ati rezolvat problema? ce sa fac? acum stau cu bancheta la uscat si chiar as vrea sa o pot pune la loc :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut!

Sper sa ajute pe cineva.

Eu am un seria 1 120d 2005 si am avut problema asta cu apa dar la mine era in tot portbagajul.

Problema era ca avea chederul de la stopul dreapta spate pus aiurea(masina a fost vopsita integral) si nu etansa iar la ploaie se scurgea apa acolo.

M-am chinuit vreo 3 luni sa descopar.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

buna!

Ai gasit pana la urma problema? Am si eu aceeasi problema, si nu stiu de unde intra apa. Poate ma poti ajuta cu un raspuns? Multumesc

 

buna tuturor,am un BMW seria 1 din 2005 si am o problema imi intra de undeva apa sub bancheta din spate. A mai patit cineva asa ceva? As fii recunoscator daca m-ati putea ajuta sa rezolv problema.

 

Buna!

Ai reusit sa ii gasesti buba? Am aceeasi problema. Speram sa ma ajuti cu niste informatii. Mersi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna ziua , sunt posesor de bmw seria 1 e87 116i si am avut aceiasi problema cu apa sub bancheta , mentionez ca lucrez la o rep. auto deci am avut access la un elevator si la toate sculele posibile . Surpriza a fost cand am gasit mai exact pe unde intra apa , aceasta nu se scurgea de nicaieri ci pur si simplu era in caroseria/sasiul masinii , sub bancheta exista centurile de siguranta x3 iar pe langa gaurile care tin centura de siguranta mai exista 2 gauri cu filet unde , banuies , in mod normal ar fii trebuit prins ceva ... pe acele 2 gauri imi intra in cazul meu apa in masina , solutia gasita de mine a fost urmatoarea : Sub masina in partea din spate pe fiecare dintre parti respectiv stanga+dreapta exista 2 capacele de scurgere undeva in zona carenajelor de la roti , am scos cele 2 capacele de scurgere pentru eliminarea apei (a curs in jur de 50l) iar dupa aceea cele 2 gauri despre care v-am spus mai sus le-am infundat cu suruburi pe care in prealabil le-am uns cu silicon de etansare si de atunci nu mai am nici un fel de problema cu apa in bancheta.

 

Si ca mentiuni tin sa va spun ca la mine apa era doar si strict sub bancheta , totul era uscat in rest si podeaua masinii si pe laterale si spatarul banchetei.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.