Jump to content

M5 F10 avariat la BR


kristal_madness

Recommended Posts

Nu a patit mare lucru intr-o saptamana va fi ca noua. Acum serios pai daca iti iei m5 doar nu mergi regulamentar:)).

Nuu... daca iti iei M5 esti zmeul soselelor si pentru tine "regulile sunt facute sa fie incalcate". Tipic "unora" care se vad la bani.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Il inteleg perfect pe soferul BMW-ului.

Dupa ce ca s-a ales cu masina stricata, il mai pozau si ziaristii.

 

In general, esti vinovat doar daca ai BMW!

Daca mai faci si accident, chiar daca nu e vina ta, se confirma "vinovatia" si toata lumea se bucura ca a avut dreptate!

Exemplu clar... gurile-casca au spus ca daca BMW-ul nu mergea tare, putea sa evite accidentul!

De ce nu au spus ca vinovat e cel care nu a acordat prioritate?

De ce nu l-au intrebat de ce nu a oprit sa acorde prioritate, mai ales ca AVEA VITEZA MAI MICA si OBLIGATIA LUI ERA SA SE OPREASCA?

Ce scuza avea?!!!

 

Scuzati-ma ca "m-a luat valul", dar sunt patit si ma pregatesc de proces! :p

Edited by SlowDeath
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masina asta a fost si la intalnirea de la Sinaia in parcare si o vedeam foarte des parcata in zona palatului CEC pe calea victoriei. Am retinut nr ala BR xx TUN. Oricum e foarte misto.
Link to comment
Share on other sites

Oricum te doare sa iti loveasca cineva masina nou-nouta de vreo 100.000 euro cand tu nu prea ai vina (in afara de o viteza putin peste limita legala) si na cat de cat a sifonat-o, daca bine vad au iesit cateva airbaguri, sa nu cumva sa fi atins in lateral si sasiul, ca atunci e cam rau.
Link to comment
Share on other sites

Exemplu clar... gurile-casca au spus ca daca BMW-ul nu mergea tare, putea sa evite accidentul!

Fara legatura cu accident asta, de regula, cand ai un 'bolid' sau motocicleta, in caz de accident fiecare martor are radar in buzunar si declara unde poate el cu voce tare ca ai avut viteza mare.

Link to comment
Share on other sites

Ba, serios acum. Care dintre voi si-ar lua M5 de 560 cai s-o arda cu 50/90/130 TOT TIMPUL? Nu mergi mai tare ca ai 3 cojones, mergi pentru senzatii, ca te grabesti... ce-o fi. Poti sa mergi mai tare si cu Clio dci. Asta nu inseamna ca esti mai cu mot. Cat timp adaptezi viteza la conditiile de drum si nu mergi tare cand e aglomerat sau cand e drumul prost/alunecos... iar daca esti prins, ti-o asumi si platesti amenda.... care-i problema?

 

Ala cu Focusul nu i-a acordat prioritate si voi tot de ala cu BMWul vorbiti... :rolleyes:

Daca are vreo vina e pentru mitocanismul ala cu "va inchid ziarul". <_>

 

 

Iar de viteza... nu pot sa cred marturiile oamenilor de pe strada. Daca mergi pe jos si vezi o masina ca merge cu 60 la ora ca depaseste cateva care merg cu 40 ti se pare ca cine stie ce racheta e aia. Eu cand am facut accidentul aveam vreo 50, maxim 60 la ora si tot s-au gasit destepti sa-mi spuna ca mergeam cu viteza. Si tot asa, in conditiile in care ala nu mi-a acordat prioritate. :rolleyes:

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ba, serios acum. Care dintre voi si-ar lua M5 de 560 cai s-o arda cu 50/90/130 TOT TIMPUL? Nu mergi mai tare ca ai 3 cojones, mergi pentru senzatii, ca te grabesti... ce-o fi. Poti sa mergi mai tare si cu Clio dci. Asta nu inseamna ca esti mai cu mot. Cat timp adaptezi viteza la conditiile de drum si nu mergi tare cand e aglomerat sau cand e drumul prost/alunecos... iar daca esti prins, ti-o asumi si platesti amenda.... care-i problema?

 

Ala cu Focusul nu i-a acordat prioritate si voi tot de ala cu BMWul vorbiti... :rolleyes:

Daca are vreo vina e pentru mitocanismul ala cu "va inchid ziarul". <_<

 

 

Iar de viteza... nu pot sa cred marturiile oamenilor de pe strada. Daca mergi pe jos si vezi o masina ca merge cu 60 la ora ca depaseste cateva care merg cu 40 ti se pare ca cine stie ce racheta e aia. Eu cand am facut accidentul aveam vreo 50, maxim 60 la ora si tot s-au gasit destepti sa-mi spuna ca mergeam cu viteza. Si tot asa, in conditiile in care ala nu mi-a acordat prioritate. :rolleyes:

 

 

Vezi ca poate sar ipocritii pe tine sa te faca cu ou si otet( ei merg numai cu 50 la ora, chiar sub ).

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.