Jump to content

M5 F10 avariat la BR


kristal_madness

Recommended Posts

O tipa cu un Audi A3 i-a taiat calea,dupa accident inca avea puls insa la Spital a decedat,asta este viata ; Condoleante familiei

Ce situatie de KKT, din motivul asta nu e bine sa mergi cu motorul prin oras, mai ales in bucuresti.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link to comment
Share on other sites

Eu stau chiar in zona, imi pare rau sa aud ca a decedat. Dumnezeu sa-l ierte!

 

Motociclistul venea pe Mihai Bravu dinspre Kaufland si mergea spre Obor. De pe Aleea Scolarilor a iesit Audi vrand sa faca staga spre Big si nu i-a dat prioritate, in plus nu avea obligatoriu dreapta pe pe Scolarilor. Si eu mai fac stanga acolo cateodata, nu o sa mai fac de acum incolo... :(

 

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1159448

 

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=1159452

 

Am gasit si un anunt:

 

http://www.infobraila.ro/2015/08/exclusiv-fiul-patronului-all-saints-mort-in-accident-de-motocicleta-in-bucuresti-giani-avea-31-de-ani/

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Ce sa le faci daca nu se astampara..

 

Ce mod intarziat de a raspunde cand se discuta de moartea unui om..

 

Un mod atat de fin de a raspunde la o ineptie atat de mare goodjob.gif

 

Totusi, din poze, impactul nu pare atat de puternic, oare cum s-a lovit atat de rau?

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

 

Motociclistul venea pe Mihai Bravu dinspre Kaufland si mergea spre Obor. De pe Aleea Scolarilor a iesit Audi vrand sa faca staga spre Big si nu i-a dat prioritate, in plus nu avea obligatoriu dreapta pe pe Scolarilor. Si eu mai fac stanga acolo cateodata, nu o sa mai fac de acum incolo... :(

 

Asta e ceva by default in jegul de trafic din bucuresti, majoritatea sunt la ei pe tarla. Sper ca bulangioaica cu haudi sa ramana marcata pe viata sa simta si ea durerea pricinuita familiei.

Link to comment
Share on other sites

Ce mod intarziat de a raspunde cand se discuta de moartea unui om..

Sunt si cei morti vinovati in unele cazuri. Unii si-o cauta. Nu spun ca e cazul de fata.

 

Sunt totusi curios de dinamica accidentului. Cum s-a lovit motociclistul? Ce viteza avea? Echipament?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum vorbim de un om care a murit, dupa cate se pare autoturisumul nu a acordat prioritate.

 

Se discuta intens acest subiect si pe forumul de motociclisti http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/730346-accident-dristor-aprilia-rsv4-br93tun/ si acolo ca si aici parerile sunt impartite. Ca fapt divers conducatorul motorului are antecedente de vitezoman atat cu masina cat si cu motorul.

Din punctul meu de vedere o parte din vina o are si persoana care a murit.

Nu toti motociclistii sunt responsabili si nu toti sunt derbedei sunt sigur ca si voi ati intalnit amandoua tipurile pe strada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pentru VUV, chestia asta e egala cu o sinucidere. E ca si cum ala s-a aruncat singur in fata trenului cu zambetul pe buze.

 

Tinand cont ca motocicleta e intreaga si nu are nici macar farurile sau carena fata sparte, ce viteza crezi (estimezi) ca ar fi putut avea?

E motociclist, deci macar suta. :glare: Sper ca se intelege ironia.

Edited by Service Premium
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

E motociclist, deci macar suta. :glare: Sper ca se intelege ironia.

Nu s-a inteles pentru ca deja ai primit minusuri :))

50,60 ...dracu stie. Nici eu nu-mi explic cum de moto e intreaga si masina indoita in halul ala.

Uite un test:

ca sa vezi cam cum sar bucati din motocicleta, chiar si la o viteza legala.

Parerea mea e ca la 60km/h deja discutam de roata stramba, furca indoita, faruri si carene sparte...

 

 

 

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

motocicleta are doar o zgaraietura pe rezervor si oglinzile una smulsa si cealalta indoita. Masina are urme de impact dar nu cu motocicleta, pt ca nu este decat sifonata fara zgaraieturi. E posibil sa fi incercat ceva manevre de evitare,a trantit motocicleta si el a fost proiectat in masina. In cazul asta va imaginati ca ce vedeti pe maisna sunt urmele impactului cu victima. urat... vinovatia sa o stabileasca organele abilitate, noi nu avem decat de invatat din astfel de evenimente.
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere o parte din vina o are si persoana care a murit.

 

Da, a iesit si el ca tot omul sa se plimbe cu motorul si ce sa vezi mai nene, a avut tupeul sa nu-i acorde prioritate unei tute care nu s-a asigurat, deci e vinovat ca sunt atatia idioti pe lume. Se vede clar ca NU avea viteza mare, despre ce vorbim?

Link to comment
Share on other sites

Ce a postat un prieten pe farcebook:

 

Odihneste-te in pace ai! Ti pup, o sa imi lipsesti mult prieten drag!

Cu parere de rau va anunt ca prietenul nostru Eugen "di la Braila" a decedat aseara in urma unui accident moto....

 

Mircea Eugen, cunoscut ca "Giani", in varsta de 31 de ani, a murit, ieri seara, la Spitalul "Bagdasar-Arseni", dupa ce a fost implicat intr-un grav accident rutier in capitala.

 

Accidentul rutier s-a produs, joi, in jurul orei 18.00, in zona Dristor, pe Soseaua Mihai Bravu, in apropiere de intersectia cu Splai Dudesti.

 

Motociclistul brailean a fost izbit de un autoturism marca Audi care a intrat pe sosea de pe o strada perpendiculara, chiar pe linia de tramvai.

 

"Giani" a fost aruncat de pe motocicleta, suferind numeroase traumatisme, printre care si fractura deschisa la umar, stingandu-se din viata dupa cateva zeci de minute de la impact.

 

Se pare ca a fost si ghinionist, doua accidente ambele din cauza altcuiva si unul dintre ele i-a adus chiar sfarsitul, chiar imi pare rau sa aud chestii de genul dar asta este viata...

 

Odihneste-te in pace!

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Motocicleta e adrenalina pura dar poti plati pentru acea adrenalina chiar cu viata. Oricum, e o vorba "despre morti numai de bine" la care ar trebui sa ne mai gandim inainte sa aruncam cuvinte. :(

 

Nu orice accident moto se intampla din cauza vitezei motociclistului, se poate intampla sa fi la locul nepotrivit la ora nepotrivita bucurandu-te de libertatea pe care ti-o ofera mersul pe doua roti, admirand peisajul, efectiv simtind acea placere unica a condusul pe doua roti care nu se compara cu mersul cu masina, si cam aia e... end of story, shit happens. :(

 

Sa ii fie tarana usoara. :(

Edited by RedCap
Link to comment
Share on other sites

Din pacate Giani a plecat astazi,acompaniat de pasiunea lui si anume sunetul motoarelor,cuvantul "jale" este prea sarac,pacat ca soferul vinovat nu a vazut ce tragedie a provocat :( Aveti aici un filmulet https://www.farcebook.com/razvan.kmp/videos/941521522558257/

Mai multe informatii gasiti in presa locala!

Edited by FlorinX6M
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.