Jump to content

Internet pentru bmw f10


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Salut! Am si eu un 525d f10. Ultimele 7 caractere sunt: C561449.

Imi puteti spune va rog daca pot face sa mearga internetul,i bmw online sau bmw live prin bluetooth de la telefon? Am un iphone 6s. Multumesc!

 

6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices

6AB Control Teleservices Steuerung Teleservices

6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle

6NF Ext.con.of The Music Play.i.mobilph Music-schnittstelle Fuer Smartphone

6VC Control Combox Steuerung Combox

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

 

Iti merge, dar (cred) ca trebuie codat CIC/Combox cu 614 internet preparations, iti trebuie BMW Apps care merge doar cu FSC si apoi sa schimbi VIN-ul din COMBOX cu unul dintr-o tara precum Germania, Rusia sau USA, de la o masina care avea din fabrica $614 sau sa-ti faci abonament la BMW :)

Asa vei avea si ConnectedDrive, plus restul.

 

Asta e doar pt CIC, pentru NBT/EVO nu stiu procedeul pentru ca nu am si nu m-a interesat sa ma informez despre el.

 

Deasemenea, daca ai CIC si e ultima versiune, exista o metoda de a importa propriile FSC-uri semnate si in modul asta vei avea si BMW Apps activat.

 

Eu am facut operatiunea asta pe E60+Combox Telematics.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare la toata lumea, sunt nou pe forum, urmaresc cu mare interes discutia voastra. eu am un F10 525 din 2012 DX23792 si sunt interesat sa pot activa si eu internet ul. Tin sa mentionez ca locuiesc in Italia si aici, pachet ul de internet se plateste. Ce as putea sa fac in cazul asta, aici nu gasesti baieti "inteligenti" unde sa poti face astfel de lucruri.

Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna seara. Sunt nou pe aici și sper sa nu fac vreo greșealĂŁ, dar am și eu o ĂŽntrebare. Exista vreo modalitate de a-mi activa BMW ONLINE ( cel cu vremea, știri și altele ). Am fĂŁcut cont pe ConnectedDrive Services și acolo ĂŽmi spune ca autoturismul meu nu este compatibil cu acest serviciu. Se poate instala combox, face un update iLevel sau exista alt mod pentru a avea acest serviciu? Multumesc. O seara buna

 

Seria de șasiu este D 040087, BMW F10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna seara. Sunt nou pe aici și sper sa nu fac vreo greșealĂŁ, dar am și eu o ĂŽntrebare. Exista vreo modalitate de a-mi activa BMW ONLINE ( cel cu vremea, știri și altele ). Am fĂŁcut cont pe ConnectedDrive Services și acolo ĂŽmi spune ca autoturismul meu nu este compatibil cu acest serviciu. Se poate instala combox, face un update iLevel sau exista alt mod pentru a avea acest serviciu? Multumesc. O seara buna

 

Seria de șasiu este D 040087, BMW F10

 

te pot ajuta in bucuresti

 

 

Salut!

Am BMW F10 520d din 2012. Ma poate ajuta cineva cum pot sa-i dau internet prin Bluetooth de la tel android ?

Ămi scrie ca internetul nu funcționeazĂŁ pe teritoriul României.

Mulțumesc

 

pune seria de sasiu

Link to comment
Share on other sites

Da se poate, da-mi ultimele 7 cifre de la vin si iti spun daca itintrebuie modulul sau nu.

Salut neo_andersson, am cumparat de curand un 530 xdrive lci si as dori sa vedem ce putem face pentru a avea active cat mai multe functii media, am vagi cunostinte in domeniu. Masina am cumparat-o din Belgia, are sim incorporat din cate am vazut, iar unele servicii sunt platite de fostul proprietar pana in 02-2018. As prefera sa iti dau VIN-ul in privat, ma poti cauta , te rog ? (eu nu am reusit sa te gasesc la search pe forum )

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Salut,

 

Am achizitionat de curand un F10 525 D si as avea nevoie de ajutorul vostru pentru a activa serviciile online.

Masina are CIC Professional cu cele 2 USBuri(cotiera +torpedou si AUX IN ) Bluethoot si Bluethoot streaming este OK, are si o interfata de Iphomne 4 sau 4S in cotiera, iar in meniu am Connected Driveul ca meniu dar nu pot accesa nici un serviciu online de acolo , nici browserul, nimic, zice ca serviciile nu sunt disponibile in tara noastra.

VIN: DW61294

 

Mersi de ajutor,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare,

 

Am si eu o intrebare:

 

Pe un F10 LCI 2014 cu NBT. Am cumparat subscriptie pentru BMW live, am acces la internet(functioneaza widget-ul de vreme si country information), dar nu am in meniul ConnectedDrive browser-ul.

 

Am verificat cu e-sys si codarea este:

 

3003 > ONLINE_BROWSER = beide_aktiv

3003 > ONLINE_BROWSER_LIVE = aktiv

 

Mai trebuie codat ceva pentru browser?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.