Jump to content

Vand BMW 318i din 1999


Taz

Recommended Posts

Salut,

A venit vremea sa ma despart de Bemvelache. L-am cumparat personal din Germania in 2009 deci am platit taxa de inmatriculare pe care nu am recuperat-o. Are 224000km climatronic, computer de bord, proiectoare, jante de aliaj cu cauciucuri de iarna in stare buna, ASC, si folie autorizata pe geamuri.Asta inafara de dotarile standard. A fost masina mea personala, nu sunt samsar. Martor imi sta topicul: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/62387-318i-e46/ . Masina nu a fost lovita cu exceptia unei zgarieturi pe bara din fata in partea dreapta care se vede si acum(nu a fost vopsita). Pe proiectoare si partea galbena de la stopuri am pus folie. Am schimbar o droaie de piese in decursul celor 4 ani.

Sper sa nu omit ceva: debitmetru Bosch, valva DISA, valva PCV, pompa de apa, radiator(nou BEHR), discuri spate cu placute si sabotii franei de mana, amortizoare + flanse(toate 4),bielete antirului, reparat macara geam sofer, schimbat uleiul din compresorul AC + filtru + plus freon, bucse de la bascula (fata+spate), bucsa mare din spatele diferentialului, garniturile de la corpul filtrului de ulei, T-ul de plastic al circuitului de racire din spatele motorului + furtunul gazelor de carter. Toate piesele au fost cumparate de la ClaudiuBWR care poate confirma.

Ca parti negative amintesc: garniturile de la capacele care acopera lantul de distributie care se umezesc, scaunul soferului putin tocit pe aripioara stanga si geamul din dreapta care pocneste cand il cobor/ridic.

 

 

Pe scurt pentru cine nu vrea sa citeasca toata povestea:

BMW 318i din 1999

224.000 km

Climatronic

Pret:3700 Euro

Tel: 0726.70.70.20 Vlad

 

Cateva poze cu starea actuala:

 

http://imageshack.us/g/109/20130202152129.jpg/

Edited by Taz
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.